حمل بار دریایی از
امارات

همواره حمل و نقل کالا به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های واردات و خرید کالا از خارج از کشور بوده است؛ بدین ترتیب، انتخاب بهترین روش، از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان یک وارد کننده و تاجر ایرانی، اگر راجع به سرویس حمل بار دریایی از امارات سوال دارید یا با مزایا، معایب، مراحل و هزینه های آن آشنا نیستید، ادامه این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس را دنبال کنید.

آنچه میخوانید

سایر خدمات ما

مقدمه

یکی از خدمات ویژه ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، حمل بار و واردات کالا از امارات به ایران میباشد. حتما میدانید که انتخاب مناسب ترین و بهترین روش حمل بار تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده کالای وارداتی دارد. سیاست و اقتصاد امارات متحده عربی در چند سال اخیر به گونه ای بوده است که توانسته با ایجاد ساختاری شفاف و امن، بخش عظیمی از شرکت ها و منابع بین المللی به سوی خود جذب کند. از این رو، در حال حاضر شاهد این هستیم که امارات متحده به یکی از بهترین کشورها جهت واردات و حمل بار به ایران تبدیل شده است. اما از آنجا که دو کشور امارات و ایران موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی نسبت به یکدیگر دارند، بین حمل بار هوایی و حمل بار دریایی از امارات، کدام یک مناسب تر است؟

مطالب بیشتر :

حمل دریایی یا هوایی؟ مقایسه مزایا و معایب

از گذشته تاکنون، امارات متحده عربی به عنوان یکی از اصلی ترین کشورهای صادر کننده به ایران و از اولین انتخاب های تجار و بازرگانان ایرانی در جهت ترانزیت کالا، واردات و ترخیص بار بوده است؛ چرا که واردات و حمل بار از امارات متحده به ایران با مزایایی نظیر نزدیک بودن مسافت بین دو کشور، حضور نمایندگی های اکثر شرکت های مطرح بین المللی، سرعت بالا در انجام تشریفات ترخیص کالا، تعرفه های پایین گمرکی و تنوع بسیار محصولات و.. همراه میباشد. اگر برای انتخاب روش مناسب حمل و ارسال کالا از دبی (امارات) به ایران دچار شک و تردید هستید، قصد داریم تا با مقایسه دو سرویس محبوب حمل بار هوایی و حمل بار دریایی از امارات به ایران توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، در انتخاب بهترین شیوه به شما کمک کنیم.

برای واردات و حمل بار از دبی به ایران، دو روش عالی پیش روی شماست که میتوانید بسته به نوع کالای وارداتی و شرایط خود، بهترین را انتخاب نمایید: روش حمل بار هوایی از امارات و حمل بار دریایی.

حمل بار هوایی از امارات

مزیت قابل توجهی که خدمات حمل بار هوایی از امارات به ایران داراست، سرعت بسیار بالا در نقل و انتقال کالا میباشد. در شرایطی که وزن یا حجم بار وارداتی شما محدود است، برای سرعت بخشیدن به فرایند ارسال محموله های وارداتی خود به ایران، میتوانید از طریق خدمات باربری هوایی اقدام نمایید. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس آماده است تا تا با ارائه سرویس های کارگو، تجمیعی و تک بارنامه، در کمترین زمان ممکن و با رقابتی ترین قیمت ها، محموله شما را از فرودگاه های امارات به فرودگاه های ایران ارسال کند و تمامی مراحل ترخیص کالا را در همان گمرکات مورد نظر توسط متخصصین و کارگزاران مجرب خود به انجام برساند.

در رابطه با شرایط حمل بار هوایی از امارات به ایران باید بگوییم که در ابتدا، محموله وارداتی شما باید براساس استانداردهای بین المللی حمل هوایی بسته بندی شود. در ادامه، با انجام مراحل ترخیص کالا در فرودگاه مبدا که میتواند فرودگاه بین المللی دبی یا شارجه باشد و سپس صدور بارنامه معتبر هوایی توسط شرکت های هواپیمایی مورد اطمینان (ایران ایر، ماهان، قطر ایرویز و..)، مرسوله شما به مقصد ایران ارسال خواهد شد.

حمل دریایی بار از دبی

مهمترین فاکتورهایی که در مقایسه حمل بار هوایی با دریایی مطرح است، زمان حمل و ارسال کالا و هزینه هایی است که متحمل میشوید. خدمات حمل بار دریایی از امارات برخلاف حمل و نقل هوایی، به کالاهای حجیم و با وزن بیشتر از 500 کیلوگرم پیشنهاد میشود. به علاوه، اگر به دنبال کاهش هزینه های حمل و نقل هستید و مدت زمان ارسال بار برای شما ملاک نیست، این سرویس از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس میتواند بهترین انتخاب باشد.

حمل و نقل دریایی از لحاظ اقتصادی برای بارهای حجیم و سنگین بسیار به صرفه تر است و مسیرهای دریایی مناسبی نیز برای حمل دریایی انواع کالاها از بنادر دبی به بنادر جنوبی ایران وجود دارد. ارسال دریایی بار توسط شرکت حمل و نقل بین المللی از بنادر مهم امارات متحده عربی از جمله بندر رشید، جبل علی و مینا زاید به بندر شهید رجایی بندرعباس یا بندر شهید باهنر بندرعباس و.. صورت میگیرد که تمامی آنها شرایط مناسبی را برای تخلیه یا بارگیری و ترخیص کالا فراهم میکنند. البته دقت داشته باشید که برای انتخاب بهترین شیوه حمل و نقل بار از امارات به ایران باید تمامی فاکتورهای موثر و شرایط خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهید؛ چرا که در برخی مواقع ممکن است حمل بار هوایی از دبی به ایران مقرون به صرفه تر باشد. بنابراین ارتباط با مشاوران ما میتواند کمک بسیاری به انتخاب بهتر شما کند.

حمل بار دریایی از امارات چگونه انجام میگیرد؟

از آنجا که میدانیم به دنبال شرکت معتبری جهت حمل و نقل بار خود از امارات به ایران هستید تا از بابت فرایند حمل و ارسال کالا مطمئن باشید، شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس این شرایط را برای مشتریان خود فراهم کرده تا بتوانند با استفاده از خدمات حمل بار دریایی از امارات، حمل هوایی و زمینی به انواع روش های مختلف و با رعایت اصولی ترین نکات، از فرایند حمل و نقل بین المللی کالا خیالشان راحت باشد. توجه به فرایند حمل بار دریایی از امارات بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که میتواند از آسیب یا صدمه و تحمیل هزینه های بسیار هنگفت جلوگیری نماید. مراحل حمل بار دریایی از دبی به ایران و برعکس، شباهت های بسیاری به یکدیگر دارند؛ از این رو، در ادامه مهمترین مراحل حمل و نقل دریایی را به ترتیب برای شما معرفی میکنیم:

مشاوره با صاحب کالای ارسالی

اولین و میتوانیم بگوییم از مهمترین مراحل حمل بار دریایی از دبی به ایران، ارائه راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی به صاحبین کالا درباره نحوه و شرایط ارسال بار است. پیش از شروع هر فعالیتی، مشاورین ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تمامی اطلاعات لازم و ضروری درباره شیوه مناسب حمل بار شما را توضیح میدهند و اطلاعات کاملی درباره نوع کالا، وزن و باقی موارد را از شما دریافت میکنند. استعلام هزینه حمل و نقل و محاسبه کرایه تقریبی آن نیز در این مرحله برای اطلاع بیشتر شما، صورت میگیرد.

بسته بندی کردن مرسوله

بعد از این که مشاوره های لازم را دریافت کرد و قرارداد منعقد شد، کالا را برای ارسال دریایی، آماده خواهیم کرد. بسته بندی مرسوله ها از جمله مهمترین امور در فرایند حمل بار از امارات میباشد که سلامت و امنیت کالا را در طول سفر حفظ میکند. بسته بندی ها باید به صورت کاملا اصولی و استاندارد و با نظارت افراد متخصص انجام میگیرند. به علاوه، سایز و نوع بسته بندی باید متناسب با نوع مرسوله و کانتینری باشد که قصد حمل دریایی آن را دارد. لازم به ذکر است، بسته بندی مناسب مرسوله جهت ارسال از تمامی کشورها مهم است؛ ما پیشنهاد میکنیم این مورد را جهت ارسال کالا از امارات متحده به ایران، بیشتر مورد توجه قرار دهید.

انجام تشریفات گمرکی و اداری

برای خروج کالا از گمرکات امارات، پس از قبت درخواست حمل بار دریایی و بسته بندی کالا، امور گمرکی و پروسه ترخیص کالا در دبی توسط نمایندگان ما در گمرکات امارات انجام خواهد شد. ترخیص کاران ما به نمایندگی از شما به عنوان صاحب کالا، نسبت به انجام مراحل ادرای و پرداخت تعرفه های گمرکی و.. اقدام میکنند تا بتوانند بار مورد نظر را به کشتی منتقل کنند.

بارگیری مرسوله

پس از آن که فرایند ترخیص کالا در گمرک امارات را به اتمام رساندیم و مجوز خروج بار از بندر را دریافت کردیم، به مرحله بارگیری محموله میرسیم. در این مرحله، کانتینر مناسب حجم و ابعاد محموله انتخاب میشود تا کالا در آن قرار بگیرد. دقت داسته باشید که بار وارداتی باید به دقت شماره گذاری شود؛ چرا که برای انجام سایر مراحل حمل بار دریایی از امارات به ایران ضروری است.

ارسال بار به یکی از گمرکات دریایی جنوب کشور

با اتمام فرایند بارگیری محموله در کانتینرهای مناسب، پروسه حمل و ارسال دریایی کالا به ایران را شروع میکنیم. البته پیش از ارسال کالا، بازرسی ها و بررسی های لازم صورت خواهد گرفت تا بعد از آن، امکان ورود بار به وسیله نقلیه مورد نظر وجود داشته باشد. زمانی که حمل دریایی محموله شما را از بندر مربوطه در امارات به بندر مورد نظر در ایران انجام دهیم، محموله وارداتی را در ایران تحویل خواهیم گرفت تا بتوانیم پروسه ترخیص کالا را جهت خروج آن از گمرک و تحویل بار به شما انجام دهیم.

نکات مهمی که جهت حمل بار دریایی از دبی باید بدانید

به طور کلی، فرایند حمل و نقل بار از کشورهای خارجی به داخل کشور، همواره یکی از چالش برانگیزترین مسائل بوده است و ممکن است طی مراحل مختلف حمل و ارسال کالا، با مشکلات و چالش های متفاوتی مواجه شوید که البته تمامی آنها قابل رفع و پیگیری است. از آنجا که در چند سال اخیر شاهد رشد زیادی در بازارهای دبی بوده ایم و بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی امارات را به عنوان مبدا واردات کالای مورد نظر خود انتخاب میکنند، نکاتی جهت مدیریت چالش ها به ویژه هنگام حمل بار دریایی از امارات به ایران وجود دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

چندین شرکت حمل و نقل کالا را بررسی کنید

پیشنهاد میکنیم پیش از انجام هر گونه فعالیت تجاری، از فرایند حمل و نقل بار و شرکت انجام دهنده آن اطمینان حاصل کنید. شرکت های بسیاری هستند که خدمات حمل و نقل دریایی و هوایی و.. ارائه میدهند، اما بسیار مهم است که بتوانید اطلاعات لازم را کسب کرده و بهترین شرکت، با مناسب ترین قیمت ها را پیدا کنید. قطعا میدانید که هزینه حمل و ارسال کالا به عوامل متعددی بستگی دارد و باید فاکتورهای مهمی نظیر هزینه های بسته بندی، بازرسی کالا و غیره را هم در نظر داشته باشید که نرخ آنها توسط شرکت های مختلف، متفاوت است.

در این میان، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، میتوانید با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید. تیم ما در طول سال ها همواره تلاش کرده است که با کیفیت ترین خدمات را با هزینه ای بسیار مقرون به صرفه به مشتریان محترم ارائه دهد.

از بسته بندی مناسب استفاده کنید

کمی بالاتر به اهمیت بسته بندی کالا در فرایند حمل بار دریایی از امارات اشاره کرده بودیم. شما متناسب با نوع کالای وارداتی خود میتوانید نسبت به استفاده از انواع روش های بسته بندی استفاده کنید. لازم به ذکر است، برخی کالاهای بزرگ ممکن است به بسته بندی نیاز نداشته باشند، اما در هر صورت، بسته بندی مناسب کالا در حفظ امنیت و جلوگیری از بروز خسارت بسیار حائز اهمیت است. این احتمالات را حتما باید در نظر داشته باشید که کالاها در حمل دریایی از دبی به ایران ممکن است تحت فشارهای زیادی قرار بگیرند. انواع بسته بندی هایی که میتوانید جهت حمل محموله استفاده کنید، شامل جعبه های حمل و نقل عایق شده، جعبه های چوبی، جعبه های بار فله و روکش های تاشو و آسان و بسیاری از موارد دیگر میشود.

از بیمه کالا اطمینان حاصل کنید

از اهمیت بیمه کردن کالا جهت حمل بار اطلاع دارید؟ بیمه نمودن کالا یکی از مهمترین مسائلی است که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد. از آنجا که همیشه احتمال آسیب دیدن کالا در طول پروسه حمل بار دریایی از امارات وجود دارد، برای این که بتوانید از ضرر و زیان ها و هزینه های اضافی جلوگیری کنید، باید به دنبال یک شرکت بیمه معتبر باشید. به علاوه، در رابطه با بیمه کالا به دو نکته مهم زیر توجه داشته باشید:

مسئولیت بیمه بار برعهده خریدار کالا میباشد.
هزینه بیمه متناسب با نوع کالای وارداتی میتواند متغیر باشد.

قوانین اینکوترمز مناسب را انتخاب کنید

قوانین اینکوترمز چیست؟ به طور کلی باید بگوییم که اینکوترمز شامل قوانین و قواعدی است که مسئولیت های فرستنده و گیرنده بار را طی یک قرارداد مشخص میکند. انتخاب اینکوترمز مناسب در کاهش هزینه های واردات نقش چشمگیری دارد و برای تقسیم وظایف ضروری است، اما بدون شک، تنها با کسب اطلاعات کافی میتوانید بهترین شرایط را انتخاب نمایید. با استفاده از قواعد اینکوترمز میتوانید مسئولیت های بیمه کالا و سازماندهی ها را مشخص کرده و از حمل بار ایمن و بدون مشکل، مطمئن باشید. پیشنهاد میکنیم در قرارداد و براساس قوانین اینکوترمز، حتما مشخص کنید که هزینه های حمل بار دریایی از امارات به ایران برعهده کدام یک از طرفین قرارداد است.

محموله ها را سازماندهی و یکپارچه کنید

برای حمل دریایی از دبی میتوانید به دو صورت ترکیبی از چندین نوع کانتینر استفاده کنید یا بارهای خود را در یک کانتینر و مشترک با سایرین، انتقال دهید. هنگام خرید و حمل بار از دبی ممکن است بسته به شرایط، هر فروشنده ای یک کانتینر اختصاصی برای ارسال بار خود استفاده کند. در چنین شرایطی، شما میتوانید نسبت به یکپارچه کردن محموله ها اقدام نمایید. اینکار، مزایای زیادی نظیر مقرون به صرفه بودن، کاهش ریسک آسیب به محموله و امکان نظارت بیشتر و کنترل کیفیت بهتری را فراهم میکند.

با شرکت معتبر حمل کننده کالا، روابط بلند مدت ایجاد کنید

ترفند موثر دیگری که به توسعه تجارت شما در آینده کمک بسیاری خواهد کرد، ایجاد روابط بلند مدت با شرکت ارائه دهنده خدمات حمل بار از امارات و سایر کشورها به ایران است. همانطور که میدانید، شرکت های متعددی هستند که این گونه خدمات را ارائه میدهند؛ اما اگربا یک شرکت معتبر و مناسب رو به رو شدید، پیشنهاد میکنیم برای ایجاد روابط بلند مدت با آنها تلاش کنید تا بتوانید از مزایای این امر در فعالیت های تجاری بعدی خود به خوبی بهره مند شوید. زمانی که شما اراتباط خوبی با شرکت حمل و نقل بار مورد نظر خود ایجاد میکنید، علاوه بر کاهش هزینه ها، سبب تعهد بیشتر آنها نسبت به مسئولیت حمل کالای شما خواهد شد.

زمان مناسبی را برای حمل بار دریایی از امارات انتخاب کنید

در نظر داشته باشید که مدت زمان حمل بار دریایی از امارات نسبت به حمل و نقل هوایی بسیار طولانی تر است. به علاوه، همیشه عواملی که میتوانند سبب به تاخیر افتادن فرایند حمل بار شوند نیز باید مورد توجه قرار بگیرند. پروسه بارگیری محموله ها، تشریفات گمرکی، بازرسی کالا، شرایط آب و هوایی، نوع وسیله حمل کننده و سایر موارد از جمله مواردی هستند که میتوانند سبب طولانی تر شدن مدت زمان حمل و نقل دریایی کالا شوند. از آنجا که عوامل متعددی بر مدت زمان حمل دریایی بار موثرند، لازم است تا در زمان مناسب، نسبت به ارسال بار اقدام نمایید تا ریسک ها و مشکلات احتمالی کاهش یابد. اگر ارسال کالایی برای شما در اولویت قرار دارد، حتما برای کارشناسان ما مشخص کنید تا این موارد را در زمان ارسال کالا مورد توجه قرار دهیم.

حمل دریایی فول کانتینر یاFCL چگونه انجام میگیرد؟

حمل دریایی فول کانتینر یا بار کامل کانتینر، از استانداردهای بین المللی ایزو است که به یک بار کامل کانتینر دارای محموله فقط یک گیرنده (وارد کننده)، اشاره دارد. به عبارت دیگر، باید بگوییم که حمل و نقل FCL هنگامی کاربرد دارد که حجم بار ارسالی شما به اندازه یک کانتینر باشد یا ترجیح دهید که محموله خود را به صورت اختصاصی و تکی در یک کانتینر، ارسال کنید. سرویس حمل بار دریایی از امارات به صورت FCL که توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس ارائه میگردد، میتواند هزینه های حمل و نقل شما را تا حد زیادی کاهش دهد؛ البته انتخاب این روش، به حجم بار وارداتی شما نیز بستگی دارد. مزایا و معایب روش حمل فول کانتینر به صورت زیر است:

 • سرعت بالای روش FCL نسبت به حمل و نقل LCL
 • هزینه مقرون به صرفه تری به ازاری هر متر مکعب در مقایسه با وزن یا حجم معادل کالای حمل شده توسط LCL دارد.
 • امنیت بیشتر و خطر کمتری برای بروز خسارت های ناشی از جابجایی کالاها هنگان تخلیه و بارگیری، ذخیره موقت و.. دارد.
 • تنها در صورتی که حجم محموله شما 15 تا 20 متر مکعب باشد، روش حمل دریایی FCL مقرون به صرفه خواهد بود. (حدود 70 – 50 درصد یک کانتینر 20 اینچی)

حمل دریایی خرده بار یا LCL از امارات چگونه انجام میگیرد؟

LCL هم یکی از استانداردهای بین المللی ایزو است که به محموله های تنها یک وارد کننده تعلق میگیرد. در واقعف با استفاده از روش حمل دریایی خرده بار یا LCL، کالاهایی که حجم کمتری دارند، دریک کانتینر و کنار کالاهای صاحبان دیگر قرار میگیرند و به صورت اشتراکی از فضای کانتینر بهره میبرند. طبیعتا این شیوه از حمل و نقل دریایی برای کالاهای کم حجم مناسب تر است و هزینه کمتری نیز با خود به همراه دارد.

اما هزینه حمل بار دریایی از امارات به صورت خرده بار چگونه است؟ این هزینه ها براساس واحدی به نام CBM محاسبه میشوند و هر یک CBM، معادل یک تن وزن یا یک متر مکعب حجم است. حتی ممکن است بار شما وزنی کمتر از یک تن داشته باشید، در این حالت هم براساس CBM محاسبه خواهد شد. برخی از مزایا و معایب حمل خرده بار عبارتند از:

روشی مقرون به صرفه برای حمل کالاهای سنگین میباشد؛ چرا که الزامی برای به حد نصاب رسیدن یک کانتینر کامل وجود ندارد.
مدت زمان بازرسی محموله ها و هزینه های بسته بندی کالا در روش حمل دریایی LCL، کمتر است.
قیمت هر متر مکعب در این روش بیشتر از FCL است.
برای حمل محموله هایی با حجم بیشتر از 15 CBM نمیتوان ازاین روش استفاده کرد؛ زیرا، هزینه های بارگیری، تخلیه، جابجایی و ارسال بار بیشتر میباشد.

مطالب بیشتر :

فول کانتینر یا خرده بار؟ کدام گزینه بهتری برای شما میباشد؟

پیشنهاد میکنیم اگر برای انتخاب بهترین روش حمل بار دریایی یعنی حمل FCL یا LCL شک و تردیدی دارید، اول از همه با مشاوران و متخصصان این حوزه مشورت کنید؛ چرا که با اطلاعات و تجربه ای که دارند، میتوانند بهترین گزینه را به شما معرفی کنند. همانطور که بالاتر توضیح دادیم، برای کالاهایی که مقدار آنها از یک کانتینر کمتر است، LCL روش مقرون به صرفه ای خواهد بود. اما برای باری که به اندازه یک کانتینر است، حمل دریایی FCL مناسب تر خواهد بود. به علاوه، سرعت حمل آن و انمام فرایندهای مربوطه در این روش بیشتر از حمل دریایی LCL خواهد بود. جدول زیر به مقایسه کامل تری از این دو سرویس حمل بار دریایی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس را نشان میدهد:

پرونده باز نمی شود مجوزهای پرونده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط سرور شما قابل خواندن است.

6 کانتینر رایج برای حمل بار دریایی از امارات

قطعا جهت حمل و بار دریایی از امارات با انواع کانتینرهای دریایی سر و کار خواهید داشت و یکی از اصلی ترین مسئولیت های شما، انتخاب کانتینری مناسب و متناسب با نوع بار وارداتی است. در حال حاضر، تقریبا 20 نوع متفاوت از انواع کانتینرهای حمل و نقل را داریم که درسراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرند. کانتینرها طبق اندازه، ابعاد و نوع محموله ها در انواع مختلفی دسته بندی میشوند که در جدول زیر، لیستی از پرکاربردترین آنها را قرار داده ایم:

پرونده باز نمی شود مجوزهای پرونده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط سرور شما قابل خواندن است.

لیست 5 بندر اصلی جنوبی ایران برای حمل دریایی از امارات

برای این که بتوانید بهترین گمرک را جهت حمل بار دریایی از دبی به ایران انتخاب کنید، مشاوره های لازم را به شما ارائه خواهیم داد. اما قبل از هر چیزی، لازم است تا چند نمونه از مهمترین بنادر ایران که قابلیت پذیرش بارهای ارسالی از دبی را دارند، بشناسید و با شرایط تخلیه بار و ترخیص کالا در این گمرکات به خوبی آشنا باشید. پروسه حمل بار دریایی از امارات به ایران توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در گمرکات شهید رجایی، شهید باهنر بندرعباس، گمرک بندر خرمشهر و گمرک بندر بوشهر میتواند به طور کامل انجام گیرد.

گمرک بندر شهید رجایی بندرعباس

اگر انتخاب شما، گمرک بندر شهید رجایی جهت تخلیه و ترخیص کالا است، پیشنهاد میکنیم حتما با مشاوران و کادر مجرب ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در این باره صحبت نمایید؛ چرا که علی رغم مزایا و ویژگی های منحصر به فردی که گمرک شهید رجایی به همراه دارد، عدم آشنایی و داشتن اطلاعات کافی در زمینه ترخیص کالا میتواند مشکلات زیادی از جمله افزایش هزینه ها را به وجود آورد. اما گمرک شهید رجایی کجا قرار دارد و چگونه است؟

از لحاظ جغرافیایی، باید بگوییم که این گمرک میان دهانه ورودی آب های خلیج فارس و تنگه هرمز قرار گرفته است. همچنین مساحت آن چیزی حدود و هزار و پانصد هکتار میباشد و بهترین و مناسب ترین بندر ایران برای ترخیص کالا و ترخیص بار دریایی به شمار میرود. به علاوه، گمرک شهید رجایی بندرعباس از جمله بزرگ ترین گمرکات ایران جهت ترخیص کالاست و حجم زیادی از کالاهای وارداتی در این گمرک تخلیه میشوند؛ اما چرا؟

 • از جمله مجهزترین و بزرگ ترین ترمینال های کانتینری کشور به حساب می آید؛ در نتیجه، قابلیت پهلو دادن به انواع کشتی های اقیانوس پیما را داراست.
 • به عنوان یک منطقه اقتصادی ویژه شناخته شده است.
 • مجهز به 18 دستگاه جرثقیل دروازه ای، 40 پست اسکله و پیشرفته ترین پایانه های کانتینری کشور میباشد.

بندر شهید باهنر بندرعباس

بندر دیگری که میتواند مقصد حمل بار دریایی از امارات باشد، گمرک بندر شهید باهنر بندرعباس است. بندر شهید باهنر بندرعباس در نزدیکی مناطق آزاد کیش و قشم و در موقعیت شمالی خلیج فارس قرار گرفته است. این بندر از قدیمی ترین گمرکات ایران است و دارای 12 اسکله است که توانایی خوبی در تخلیه و بارگیری انواع کالاها دارند. اغلب فعایت های این گمرک در حوزه های صادرات کالاهای غیرنفتی، حمل و نقل کالا و حمل و نقل مسافرتی است؛ اما از مهمترین مزایایی که با خود به همراه دارد، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • گمرک شهید باهنر بندرعباس 12 اسکله دارد.
 • سومین بندر صادراتی کشور به دلیل برخورداری از موقعیت استراتژیک به شمار میرود.
 • مهمترین کمرک جنوب کشور بعد از بندر شهید رجایی بندرعباس محسوب میشود.

بندر خرمشهر

گمرک بندر خرمشهر نیز از جمله بندرهایی است که میتواند مقصد بارهای ارسال شده از امارات باشد. مساحت این بندر چیزی حدود 200 هکتار میباشد و 20 اسکله در آن قرار گرفته است. مهمترین ویژگی بندر خرمشهر، موقعیت ویژه جغرافیایی آن است که از نظر اقتصادی و سیاسی بسیار حائز اهمیت میباشد. مراحل ترخیص کالا از گمرک خرمشهر همانند سایر گمرکات کشور میباشد و در صورتی که از سرویس درب به درب حمل بار دریایی از امارات توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس استفاده کرده باشید، دیگر نگران پروسه ترخیص کالا نخواهید بود؛ چرا که تمامی تشریفات اداری و گمرکی را تیم ترخیص کارما به انجام خواهد رساند.

مزیت های چشمگیری که ترخیص کالا از گمرک بندر خرمشهر برای شما به همراه دارد، عبارتند از: برخورداری از 25 درصد تخفیف سود بازرگانی، از بهترین بنادربرای ترانزیت کالا به عراق، بهره مندی از منطقه آزاد تجاری و صنعتی اروند، دسترسی به راه آهن سراسری، امکان واردات برخی مواد اولیه بدون دریافت عوارض گمرکی و استفاده از تجهیزات پیشرفته جهت تخلیه و بارگیری انواع کانتینرهای باربری.

بندر امام خمینی

امکان ارسال کالا از بنادر امارات متحده عربی به بندر امام خمینی در ایران نیز وجود دارد. مساحت منطقه ویژه اقتصادی پیام چیزی حدود 11041 هکتار میباشد و یکی از بزرگ ترین بنادر تجاری ایران است که 34 اسکله دارد. به علاوه، سالانه حدود 30 تا 40 میلیون تن کالا را پذیرش میکند و مجهز به انبارهای مسقف، مجهز جهت نگهداری از انواع کالاهای وارداتی و صادراتی میباشد. اما این بندر در کجا قرار دارد؟ بندر امام خمینی توسط جاده آسفالت، راه آهن و خطوط هوایی به نقاط مختلف کشور به ویژه تهران مرتبط میشود. همچنین، در نزدیکی مرکز شهر قرار گرفته که دسترسی را راحت تر میکند.

از عمده ترین کالاهای ترانزیت شده در این گمرک پس از مواد نفتی، میتوانیم به انواع ترکیبات شیمیایی، مواد سوختی، لوازم خانگی، کالاهای ساختمانی، انواع پنبه و.. اشاره کنیم. صدور قبض انبار و گواهی مبدا، پرداخت تسهیلات جهت واردات قطعات یدکی، ماشین آلات و مواد اولیه بدون پرداخت پرداخت حقوق گمرکی، معافیت گمرکی جهت واردات کالاهای تولید شده در منطقه، قابلیت تخلیه و بارگیری کشتی های کانتینری، وجود ترمینال های اختصاصی کانتینری و عمومی، تخفیفات ویژه و.. بخشی از خدماتی هستند که در گمرک بندر امام خمینی به وارد کنندگان و تجار ارائه میگردد.

گمرک بندر بوشهر

پروسه تخلیه و ترخیص بار دریایی در گمرک بندر بوشهر نیز همواره مورد توجه بسیاری از وارد کنندگان ایرانی بوده است. یکی از بهترین بنادری که به عنوان مقصد حمل بار دریایی از امارات میتوانید انتخاب کنید، همین گمرک است که به دلیل مجاورت با خلیج فارس، شرایط مناسبی را جهت حمل و دریافت کالا برقرار کرده است. علاوه بر موقعیت جغرافیایی ویژه بندر بوشهر، سرعت ترخیص کالا در آن نیز بسیار بالاست و امکان ترخیص 24 ساعته وجود دارد. مزیت های چشمگیر ترخیص کالا محدود به موقعیت جغرافیایی این بندر نمیشوند و دلایل دیگه ای هستند که سبب افزایش رقابت تجار جهت ترخیص کالا از بندر بوشهر شده اند. به علاوه، تخفیفات گمرکی خوبی هم در این گمرک به برخی از کالاها تعلق میگیرد و امکان صادرات و واردات انواع محصولات نفتی و غیر نفتی وجود دارد.

برخورداری از بندرهای متعدد برای امور بازرگانی، برخورداری از منابع انرژی بسیار زیاد، داشتن انبارهای سرپوشیده با متراژ 37 هزار متر، گنجایش 3 میلیون تن کالا در سال و امکان صادرات مجدد کالاهایی با ورود موقت، برخی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این گمرک هستند.

 

لیست 2 بندر اصلی امارات متحده عربی برای حمل دریایی به ایران

دو بندر مینا زائد و جبل علی در امارات متحده عربی، اصلی ترین مبدا برای واردات و حمل بار دریایی از امارات به ایران هستند. اغلب کالاهای وارداتی شما از این دو بندر به بنادر جنوبی ایران ارسال میشوند و ارتباط خوبی هم از نظر جغرافیایی با گمرکات جنوب کشور دارند. در ادامه، این دو بندر تجاری مهم را بیشتر معرفی خواهیم کرد:

بندر مینا زائد

بندر مینا زائد از مهمترین بنادر تجاری ابوظبی در امارات متحده عربی است که به بخش عظیمی از کشتی های در حال حرکت در خلیج فارس خدمات ارائه میدهد. مساحت این بندر چیزی حدود 25 کیلومتر مربع میباشد و پایانه های کانتینری آن، حدود 10 درصد از کل مساحت را به خود اختصاص داده اند. علاوه بر این، بندر مینا زاید به امکانات و تجهیزات خوبی هم جهت حفاظت و نگهداری از انواع کالاها برخوردار است. همچنین این بندر دارای 21 اسکله است که 17 اسکله اول آن به جهت خدمت رسانی بیشتر به کشتی ها و تخلیه و بارگیری بار بیشتر، توسعه پیدا کرده اند. کارگزاران ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، بار ارسال شما را جهت حمل بار دریایی از امارات، از این گمرک ارسال کرده و انجام تمامی تشریفات و مراحل لازم، محموله را به مقصد خود در ایران میرسانند.

بندر جبل علی دبی

میتوانیم بگوییم بندر جبل علی، معروف ترین و مهمترین بندر دبی جهت ارسال بار به ایران میباشد. همچنین، این بندر از بزرگترین و مهمترین بنادر امارات نیز محسوب میشود و توانایی پذیرش میلیون ها تن بار را دارد. در حال حاضر، بندر جبل علی شلوغ ترین بندر خاورمیانه و نهمین بندر شلوغ جهان است که بخش عظیمی از حمل و نقل کانتینری در منطقه را انجام میدهد. به علاوه، مزیت بعدی این است که حدود 5 کیلومتر اسکله دارد و به بیش از 150 بندر مبدا خدمات ارائه میدهد. بندر جبل علی علاوه بر خاورمیانه، با اروپا و افریقا هم سر و کار دارد و امکانات خوبی را برای تجار و بازرگانان فراهم کرده است.

مدت زمان حمل بار دریایی از امارات برای ایران

مدت زمان حمل بار دریایی بسته به روشی که انتخاب میکنید، میتواند متفاوت باشد. علاوه بر این که عوامل متعددی میتوانند این بازه زمانی را تغییر دهند. در هر صورت، شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس این شرایط را دارد که حمل بار دریایی به هر دو روش فول کانتینر و خرده بار را از بنادر امارات به بنادر جنوبی ایرانی در مدت زمان کوتاهی به انجام برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر، توجه شما را به جدول های زیر جلب می نماییم:

جدول مدت زمان تقریبی حمل دریایی به صورت فول کانتینر از امارات

پرونده باز نمی شود مجوزهای پرونده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط سرور شما قابل خواندن است.

مطالب بیشتر :

جدول مدت زمان حمل دریایی به صورت خرده بار از امارات

پرونده باز نمی شود مجوزهای پرونده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط سرور شما قابل خواندن است.

هزینه حمل دریایی از امارات به ایران

هزینه های حمل بار دریایی از بنادر امارات به ایران نیز بسته به نوع کانتینری که انتخاب میکنید، متفاوت است. نرخ تقریبی حمل دریایی با استفاده از کانتینرهای 20 فوتی، حدود 100 تا 150 دلار میباشد و کرایه حمل بار دریایی توسط کانتینرهای 40 فوتی، از 150 تا 250 دلار محاسبه خواهد شد. جدول زیر به شما کمک بیشتری خواهد کرد:

هزینه حمل دریایی با کانتینر 20 فوتی

پرونده باز نمی شود مجوزهای پرونده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط سرور شما قابل خواندن است.

هزینه حمل بار دریایی از امارات با کانتینر 40 فوتی

پرونده باز نمی شود مجوزهای پرونده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط سرور شما قابل خواندن است.

هزینه دموراژ کانتینر چگونه محاسبه میشود؟

احتمالا هزینه های دموراژ را در روند واردات و حمل بار به کشور شنیده اید. اول از همه باید بگوییم که دموراژ یکی از مهمترین فاکتورهایی است که میتواند نقش چشمگیری در افزایش هزینه های حمل بار دریایی از امارات داشته باشد. به طور کلی، در حمل و ارسال بار به ویژه در حمل و نقل دریایی، به کانتینرهای باربری نیاز دارید و جهت استفاده از کانتینرها برای نقل و انتقال کالا از مبدا به مقصد، باید کانتینر مناسب را از شرکت حمل و نقل اجاره کنید. اجاره کانتینرها در زمان معینی صورت میگیرد و مظف هستید تا با اتمام این مدت زمان، کانتینرها را به شرکت مربوطه تحویل دهید. اما در غیر این صورت چه میشود؟ اگر کانتینرها را به موقع تحویل ندهید، ملزم به پرداخت مبلغی تحت عنوان دموراژ خواهید بود.

محاسبه هزینه های دموراژ به طور قابل توجهی به ابعاد و نوع کانتینر بستگی دارند و به صورت روز شمار محاسبه میشوند. به عنوان مثال، قطعا هزینه دموراژ یک کانتینر یخچال دار بیشتر از یک کانتینر معمولی خواهد بود و حتی این نرخ برای شرکت های حمل و نقل مختلف، متفاوت است. مشکلات مالی در هنگام ترخیص کالا، اختلاف میان شرکت حمل و نقل و صاحب بار، طولانی شدن پروسه بازرسی کانتینر، عدم آگاهی از هزینه های دموراژ، وجود نقص در اسناد و مدارک ترخیص کالا و طولانی شدن روند ترخیص بار از جمله عواملی هستند که میتوانند منجر به دموراژ کانتینر شوند.

مزایای حمل بار دریایی از دبی

به غیر از این که هزینه های حمل بار دریایی از امارات بسیار کمتر از حمل و نقل هوایی، مزیت های ویژه دیگری هم هستند که سبب شده اند تا حمل و نقل دریایی از دبی بیشتر از سایر روش ها مورد توجه قرار بگیرد. اگر شما هم دبی را به عنوان مبدا واردات به کشور انتخاب کرده اید، خوب است با تمامی مزیت های حمل بار دریایی از دبی به ایران آشنا باشید. مهمترین مزیت های استفاده از سرویس حمل دریایی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، عبارتند از:

 • قیمت ها: هزینه های حمل و نقل دریایی نسبت به حمل بار هوایی از امارات بسیار مقرون به صرفه تر است. با توجه به این که سرعت حمل و ارسال کالاها در سرویس حمل و نقل هوایی بسیار بالاست، قطعا هزینه آن نیز بیشتر است و برای برخی از کالاهای خاص مورد استفاده قرار میگیرد.
 • حمل و نقل کالاهای حجیم: حمل و نقل دریایی بهترین سرویس برای حمل و ارسال کالاهای حجیم و بزرگ است. در واقع مهمترین مزیت حمل بار دریایی، امکان حمل کالاهای حجیمی است که با سرویس حمل بار هوایی صورت نمیگیرد.
 • انعطاف پذیری بالا: با توجه به این که حمل و نقل دریایی با روش های متعددی از جمله حمل فول کانتینر FCL و خرده بار LCL میتواند برای انواع کالاها انجام بگیرد، محدودیت های حمل برخی کالاها را کنار زده است.
 • تضمین امنیت: میتوانیم با رعایت استانداردها و افزایش قوانین امنیتی، خسارت ها و آسیب هایی که سبب ضرر و زیان میشنود را به طور چشمگیری کنترل کنیم. به عنوان مثال، بیمه نمودن کالاهای وارداتی میتواند از هر گونه ضرر احتمالی جلوگیری نماید.

هزینه حمل بار دریایی از امارات به چه عواملی بستگی دارد؟

میدانیم که هزینه های حمل بار دریایی از امارات به ایران برای شما بسیار حائز اهمیت است. تیم شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس نیز تمام تلاش خود را کرده تا با ارائه رقابتی ترین قیمت ها، به تجربه موفق تر شما در تجارت خارجی کمک بسیاری کند. اما، باید بدانید که فاکتورهای زیادی هستند که میتوانند نرخ حمل و نقل دریایی را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهند. توصیه میکنیم قبل از این که نسبت به واردات کالا اقدام نمایید، تمامی جوانب را مورد بررسی قرار دهید. در حقیقت، این موضوع بسیار حائز اهمیت است که هزینه تمام شده واردات از امارات، پایین تر فروش مجدد آنها در کشور باشد. چرا که در غیر این صورت، در تجارت خود موفقیت کافی را کسب نخواهید کرد. مهمترین هزینه هایی که حمل و نقل دریایی برای شما به همراه دارد، عبارتند از: هزینه ترخیص کالا، بیمه، هزینه های بندر، مالیات و..

با توجه به این اطلاع از قیمت تقریبی حمل بار وارداتی بسیار مهم است تا بتوانید برنامه ریزی های لازم را انجام دهید، کافی است با کارشناسان ققنوس از طریق شماره 02148000110 تماس حاصل فرمایید تا با دریافت اطلاعات کاملی از محصول، نرخ کرایه را محاسبه و راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

از جمله مهمترین فاکتورهای موثر بر هزینه حمل بار دریایی از امارات که باید مد نظر قرار دهید، شامل موارد زیر میشوند:

نوع قرارداد

از اهمیت نوع قراردادی که با فروشنده منعقد میکنید در هزینه هایحمل و ارسال کالا اصلا غافل نشوید. از آنجا که قواعد اینکوترمز مسئولیت ها و وظایفی را جهت حمل بار برای خریدار و فروشنده مشخص میکنند، میتوانند در بالا و پایین شدن قیمت ها تاثیر بسزایی داشته باشند. به عنوان مثال، در صورتی که در قرار خود ترم FOB را انتخاب کرده باشید، هزینه های حمل و ارسال دریایی کالا بر عهده فروشنده آن خواهد بود. این هزینه ها شامل هزینه حمل بار از کارخانه تا بندر مورد نظر، گمرک دبی و بارگیری میشوند. اما برعکس، با انتخاب نوع قرارداد EX work تمامی هزینه های حمل بار دریایی از دبی به ایران برعهده خریداریا همان صاحب کالا خواهد بود.

هزینه تخلیه و بارگیری کالا در بندر دبی و ایران

فرایند تخلیه و بارگیری کالا باید به دقت و در امن ترین شرایط صورت بگیرد. به علاوه، از آنجا که این فرایند شرایط، مراحل و تجهیزات خاص خود را جهت نقل و انتقال مطمئن کالا نیاز دارد، با هزینه هایی هم همراه است. هزینه های تخلیه و بارگیری کالا در بنادر امارات یا ایران میتواند به شرکت حمل کننده بار و نوع وسیله حمل و نقل تا حد زیادی بستگی داشته باشد؛ از این رو، یکی از مهمترین فاکتورها برای محاسبه هزینه حمل بار دریایی از امارات به شما میرود و در اصطلاح، THC نیز شناخته میشود.

بازه زمانی حمل بار از دبی به ایران

علی رغم این که به طور کلی مدت زمان حمل بار دریایی بسیار بیشتر از حمل و نقل هوایی از امارات و سایر کشورها به ایران است، برخی عوامل هستند که میتوانند سبب طولانی تر شدن فرایند حمل و ارسال بار شوند. به عنوان مثال، قطعا در دوران تعطیلات همانند تعطیلات کریسمس، ترافیک بار بیشتر خواهد بود و همین امر سبب تاخیر در ارسال کالا و در نهایت، افزایش هزینه ها خواهد شد.

وزن و حجم محموله ها

تاثیر مستقیم وزن و حجم بار را بر روی قیمت تمام شده حمل بار دریایی از امارات به ایران، نمیتوان انکار کرد. طبیعتا هر چه کالای شما سنگین تر باشد، هزینه حمل آن نیز افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، این مسئله برای حجم بار نیز صادق است و هر چه کالای شما حجیم تر باشد و به فضای بیشتری نیاز داشته باشد، قیمت برای متر مکعب آن کمتر خواهد شد. برای استعلام نرخ حمل بهتر است با کارشناسان ققنوس در تماس باشید تا تمامی هزینه ها را برایشما محاسبه نمایند.

با توجه به این که عوامل زیادی هستند که میتوانند هزینه های حمل و نقل دریایی کالا را تحت تاثیر خود قرار دهند، یکی از مهمترین فاکتورهایی که به مدیریت و کاهش هزینه ها کمک خواهد کرد، انتخابشرکت حمل و نقل معتبری است که تنها به فکرسود بیشتر خود نباشد. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس این افتخار را دارد تا با ارائه سرویس های حمل بار دریایی به روش های فول کانتینر و خرده بار، حمل و ارسال بار با کمترین و مبلغ و بالاترین کیفیت را برای مشتریان عزیز خود به ارمغان آورد. هر گونه سوال خود را میتوانید با کارشناسان ما در همین صفحه به اشتراک بگذارید تا به سرعت پاسخگوی شما باشیم.

چرا برای حمل بار دریایی از امارات به خدمات ققنوس حمل نیاز دارید؟

پیشنهاد میکنیم برای انتخاب بهترین شرکت حمل و نقل بین المللی جهت حمل بار دریایی از امارات، شرکتی را انتخاب کنید که تجربه های لازم در این زمینه را داراست و میتواند این اطمینان را به شما بدهد که کالا را در سریع ترین زمان ممکن و در امن ترین شرایط به مقصد میرسانند. به علاوه، هزینه های حمل و نقل برای بسیاری از افراد مهم هستند و خیلی ها به همین خاطر حمل و نقل دریایی را انتخاب میکنند؛ بنابراین، مهم است که تعرفه های شرکت حمل و نقلی که انتخاب میکنید، مقرون به صرفه و اقتصادی باشد. نکته دیگر این است که سیستم حمل و نقل دریایی محدودیتی بابت حمل انواع کالاها در حجم و وزن های مختلف ندارد؛ به همین دلیل میتوانید یکی از روش های مناسب جهت حمل کالاهای وارداتی خود را انتخاب نمایید.

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در تمامی مراحل واردات به ویژه حمل و ارسال کالا به صورت دریایی از امارات به ایران، همراه شماست تا بهترین تجربه تجاری را برای شما رقم بزند. ما میتوانیم با استفاده از سرویس های حمل بار دریایی خود به روش های FCL و LCL و درب به درب، پروسه جابجایی و ترخیص بار شما را برعهده بگیریم و محموله را در سلامت کامل به دست شما برسانیم.

جمع بندی

اگر محدودیت زمانی ندارید و یا به دلیل مسائل مالی، به دنبال روشی مقرون به صرفه جهت حمل و ارسال بار خود از امارات به ایران هستید، خدمات حمل بار دریایی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس میتواند بهترین گزینه باشد. اما چرا؟ در طول این مقاله تلاش کردیم تا به تمامی مزیت های حمل و نقل دریایی از امارات نظیر امکان حمل کالاهای سنگین حجم، هزینه پایین و انعطاف پذیری بالا اشاره کنیم و به بسیاری از سوالات اساسی شما پاسخ دهیم. اگر هنوز سوالی هست که جواب آن را نمیدانید یا نیاز به خدمات حمل و نقل کالا از امارات، چین، کشورهای اروپایی و.. دارید، کارشناسان ما آماده هستند تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

در مورد حمل بار دریایی از امارات سوال دارید؟

خوب است بدانید که برای حمل محموله ها از امارات به ایران، حمل و نقل هوایی انتخاب اول بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی است. شما میتوانید با استفاده از سرویس حمل بار هوایی از امارات توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس از مزایایی همچون حمل کارگو، سرویس های تک بارنامه و تجمیعی، نرخی بسیار مناسب و حتی ترخیص کالا از گمرک امارات یا ایران نیز بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر، کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کشتی‌های کانتینری، بالک (کالاهای فله)، رورو (حمل با خودرو) و تانکرها (برای مواد نفتی) در حمل بار دریایی استفاده می‌شوند. استفاده از انواع کانتینرها در حمل و نقل دریایی بین ایران و امارات به نوع کالاها و حساسیت آنها بستگی دارد.

بله، بسته به نوع کالای وارداتی و قوانین گمرکات دبی و ایران، مجوزهای مختلفی مانند مجوز ثبت سفارش کالا، بیمه و تاییدیه ‌های دیگر نظیر گواهی های بهداشت، مجوز استاندارد و مجوز سازمان انرژی اتمی لازم هستند.

به طور متوسط، حمل بار دریایی از امارات به بندرهای جنوبی ایرانی حدود 2 تا 5 روز کاری زمان می ‌برد. در لیست زیر خلاصه ای از مدت زمان حمل بار توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس را برای اطلاع بیشتر شما نشان داده ایم:

حمل بار دریایی از دبی به بندر امام خمینی: 4 روز کاری
حمل بار دریایی از دبی به بندرعباس: 3 روز کاری
حمل بار دریایی از دبی به بندر بوشهر: 5 روز کاری
حمل بار دریایی از دبی به بندر خرمشهر: 4 روز کاری

حمل بار دریایی از بنادری مانند جبل علی، خورفکان، و راشد در دبی، بندر ابوالخوش، بندر دبی، بندر مینا زاید، بندر شارجه، بندر الحمریه، بندر فجیره و بندر راس الخیمه توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به ایرانبا رقابتی ترین قیمت ها برای مشتریان انجام میگیرد.

حمل بار دریایی از بنادر امارات به بندرهای امام خمینی، بندرعباس، بندر بوشهر و بندر خرمشهر توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به هر دو روش FCL و LCL انجام میگیرد.

کالاهایی مانند مواد غذایی، ماشین آلات، قطعات خودرو، مواد ساختمانی، فلزات و مواد نفتی از جمله کالاهایی هستند که از امارات به ایران و بالعکس وارد یا صادر میشوند. خرید از بازارهای دبی و مراکز خرید محبوب امارات به یکی از بهترین گزینه ها برای خرید انواع کالاهای برند و باکیفیت و حتی کالاهای استوک تبدیل شده است؛ بنابراین خرید انواع پوشاک، لوازم الکترونیکی، مواد غذایی و.. جهت واردات از امارات به ایران بسیار سودآور خواهند بود.

هزینه حمل بار دریایی بستگی به نوع کالا، وزن و حجم بار، نوع کشتی و مسافت حمل دارد. در فرایند واردات و حمل و نقل قطعا مشمول هزینه های اخذ مجوزات و ثبت سفارش و هزینه های گمرکی خواهید شد؛ اما از آنجا که شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با سال ها فعالیت در این حوزه و برخورداری از نمایندگی فعال تمامی چالش های این مسیر را میشناسند، بسیاری از هزینه های اضافی را برای شما به حداقل میرسانیم.

متاسفانه همانطور که میدانید بله، تحریم‌های بین ‌المللی ممکن است حمل و نقل برخی از کالاها را محدود کنند و رویه‌ های حمل و نقل را تغییر دهند، اما با استفاده از خدمات تخصصی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، حمل بار دریایی را به بهترین شکل و بدون هیچ مشکلی به انجام میرسانیم تا بتوانید محموله خود را در داخل کشور تحویل بگیرید.

نمیتوانیم هزینه های دقیق حمل بار را به این راحتی برای شما بیان کنیم، اما بسته به نوع کانتینر یعنی کانتینر 40 فوتی، هزینه های حمل بار دریایی میتواند بین 150 تا 300 دلار متغیر باشد. در لیست زیر برخی از این هزینه ها را به شما نشان داده ایم:

هزینه حمل بار دریایی از دبی به بندر امام خمینی: 170 تا 190 دلار
هزینه حمل بار دریایی از دبی به بندرعباس: 180 دلار
هزینه حمل بار دریایی از دبی به بندر بوشهر: 230 تا 250 دلار
هزینه حمل بار دریایی از دبی به بندر خرمشهر: 150 تا 200 دلار

5/5 - (1 امتیاز)
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x