حمل بار هوایی از
هند

اگر برای حمل بار و واردات از هند تجربه یا اطلاعات کافی ندارید، اصلا نگران نباشید؛ چرا که شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با سال ها تجربه ای که در زمینه حمل بار بین المللی از سراسر جهان به ایران دارد، میتواند بهترین و امن ترین شرایط را جهت ارسال و جابجایی انواع محموله های شما به صورت هوایی و دریایی رقم بزند.

آنچه میخوانید

سایر خدمات ما

مقدمه

در چند سال اخیر، اقتصاد رو به رشد هند توجه بسیاری را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. حتی برخی از اقتصاددانان پیش بینی میکنند که اقتصاد هند بتواند رتبه سوم دنیا را به خود اختصاص دهد. همه این دلایل سبب شده تا تجار و وارد کنندگان ایرانی بیش از گذشته به واردات از هند بپردازند. اما چه روش هایی برای واردات از هند وجود دارد؟ بهترین روش حمل بار از این کشور به ایران چیست؟ روشی که ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم، حمل بار هوایی از هند میباشد؛ ولی فراموش نکنید که هر روشی برای این که به بهترین شکل انجام بگیرد، نیاز به رعایت چند فاکتور دارد که همکاری با یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر از مهمترین آنها میباشد.

اگر برای حمل بار و واردات از هند تجربه یا اطلاعات کافی ندارید، اصلا نگران نباشید؛ چرا که شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با سال ها تجربه ای که در زمینه حمل بار بین المللی از سراسر جهان به ایران دارد، میتواند بهترین و امن ترین شرایط را جهت ارسال و جابجایی انواع محموله هایشما به صورت هوایی و دریایی رقم بزند. با توجه به این که میدانیم سوالات زیادی در رابطه با حمل بار هوایی از هند دارید، توصیه میکنیم با ما همراه باشید تا به خوبی شما را با خدمات حمل بار هوایی ققنوس آشنا کنیم.

مطالب بیشتر :

برای حمل بار از هند چگونه و از کجا شروع کنیم؟

احتمالا برای شما سوال شده که در اولین قدم از واردات از هند، برای حمل بار از کجا باید شروع کنیم؟ به طور کلی اگر بخواهیم جواب این سوال را بدهیم، باید بگوییم که بهتر است خدمات و سابقه شرکت های حمل و نقل بین المللی مختلفی را بررسی کنید تا بتوانید بهترین خدمات حمل بار هوایی با قیمتی مناسب را پیدا کنید؛ اما قطعا این کار وقت و زمان زیادی از شما خواهد گرفت.

به علاوه، شرکت های بیمه و حمل و نقل بسیاری هستند که در این زمینه خدمات متنوعی ارائه میدهند و همین امر ممکن است انتخاب را برای شما بسیار سخت تر کند؛ اما ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس این اطمینان را به شما میدهیم، با تجربه ای که درطی سال ها از حمل و نقل بین المللی کالا به دست آورده ایم، تجربه ای متفاوت از حمل بار هوایی از هند برای شما رقم بزنیم و متناسب با شرایط شما، بهترین روش حمل و ارسال را پیشنهاد کنیم.

بهترین روش های حمل بار از هند

در صورتی که نیاز به خدمات واردات از هند و حمل بار از این کشور دارید، همکاری با شرکت های حمل و نقل بین المللی بزرگ میتواند کمک شایانی به شما در ارسال ایمن کالاها کند. از آنجا که روش های مختلفی جهت حمل بار از هند به ایران وجود دارند، انتخاب بهترین شیوه بسیار مهم خواهد بود؛ اما چگونه بهترین روش را تشخیص دهیم؟

عموما از دو روش محبوب برای حمل بار از هند استفاده میشود: حمل بار هوایی از هند و حمل بار دریایی. همانطور که میدانید، سرویس حمل بار هوایی ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، یکی از سریع ترین و البته امن ترین روش ها برای واردات از هند میباشد که بیشتر از سایر روش ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

به این مورد دقت داشته باشید که بهترین روش حمل و ارسال کالاهای شما باید متناسب با نوع کالا و شرایط موجود انتخاب شود؛ به عنوان مثال، امکان حمل تمامی کالاها به روش هوایی وجود ندارد و حتی ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. این مورد در رابطه با حمل و نقل دریایی نیز صدق میکند. با توجه به این که مدت زمان حمل بار دریایی بسیار طولانی است، احتمال فساد مواد غذایی وجود دارد و میتواند سبب بروز خسارت های زیادی شود. اما برای این که شناخت بیشتری از هر دو روش واردات از هند داشته باشید، نگاهی به توضیحات زیر بیاندازید :

حمل بار دریایی از هند

حمل بار دریایی با کانتینرهای 20 فوتی و 40 فوتی، به صورت فول کانتینر یا خرده بار قابل انجام است. اغلب کالاهایی که به صورت دریایی از هند ارسال میشوند، مبدا آنها بندر ناواشاوا و سایر بنادر میباشد. البته، اخیرا مشکلات جدی در رابطه با حمل بار دریایی از هند به ایران وجود داشته است که با روش ها سوئیچ بارنامه و کراس استافینگ قابل حل است. در روش سوئیچ بارنامه، محموله مستقیما از هند به ایران حمل میشود اما بارنامه به نام شرکتی در دبی سوئیچ میگردد تا برای فروشندگان هندی مشکلی ایجاد نشود. در روش کراس استافینگ، محموله دریایی به دبی ارسال میگردد، تخلیه و درون کانتینرهای جدیدی بارگیری میشود تا بتواند به راحتی به ایران حمل گردد.

حمل بار هوایی از هند

میتوانیم بگوییم که حمل بار هوایی ازهند، محبوب ترین سرویسی است که برای واردات از هند ارائه میدهیم. بیشتر خطوط هواپیمایی هند به ایران دارای خدمات حمل بار هستند و از آنجا که ایران ایر تنها ایرلاین مستقیم از فرودگاه بمبئی هند به ایران میباشد، طبیعتا سرعت حمل و ارسال بار نیز بسیار زیاد خواهد بود. حمل بار هوایی از هند به فرودگاه امام خمینی انجام میگیرد و امکان حمل انواع کالاهای معمولی و خطرناک وجود دارد. افزون بر اینها، خدمات حمل و نقل هوایی به دو صورت کارگو و اکسپرس انجام میگیرد که اکسپرس را برای حمل کالاهای کمتر از 10 کیلوگرم و کارگو را برای کالاهای سنگین تر پیشنهاد میکنیم؛ هر چند که بهترین روش برای حمل کالاهای خیلی سنگین، حمل و نقل دریایی میباشد.

لیست مهمترین فرودگاه های هند

همانطور که اشاره کردیم، سفرهای هوایی در هند در سال‌های اخیر با سرعتی خارق‌العاده افزایش یافته و بازار داخلی هندوستان را به سریع‌ترین رشد در جهان تبدیل کرده است. توسعه هوانوردی هند به گونه ای بوده است که پیش بینی میشود بتواند تا سال 2024 جایگاه سوم را در جهان به خود اختصاص دهد. این توسعه با نوسازی فرودگاه، موفقیت شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت، سرمایه گذاری خارجی در خطوط هوایی داخلی و تاکید بر اتصال منطقه ای صورت گرفته است. فرودگاه های هند در سراسر دنیا توانسته اند جایگاه خوبی پیدا کنند و روز به روز در حال پیشرفت نیز هستند؛ اما احتمالا مهمترین فرودگاه های هند را نمیشناسید. در ادامه لیستی از این فرودگاه ها تهیه کرده ایم تا بتوانید جهت واردات و حمل بار هوایی از هند با اطلاعات بیشتری گام بردارید.

فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی دهلی (DEL)

 • آدرس: پالم، 10 مایل (16 کیلومتر) مانده به جنوب مرکز شهر
 • مزایا: ترمینال مدرن با دسترسی راحت به مرکز شهر دهلی
 • معایب: می و دسامبر تا فوریه به خاطر شلوغی، اغلب باعث تاخیر یا لغو پروازها می شود.
 • فاصله تا مرکز شهر: یک تاکسی پیش‌پرداخت، که ببین ۵ تا ۷ دلار قیمت دارد و در ترافیک عادی، حدود 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. البته، فرودگاه اکسپرس مترو دهلی، معروف به خط نارنجی، کمتر از 1 دلار هزینه دارد و 20 دقیقه طول می کشد.

دهلی برای کسب جایزه بهترین فرودگاه هند با بمبئی رقابت چشمگیری دارد؛ اگرچه در سال های اخیر همواره در صدر قرار گرفته است. فرودگاه دهلی در سال 2006 به یک شرکت خصوصی اجاره شد و متعاقباً پیشرفت خوبی هم داشت. بازسازی‌ها برای بهبود و گسترش فرودگاه ادامه دارد، اما تاکنون شامل افزودن یک ترمینال جدید بین‌المللی (ترمینال 3) و توسعه محوطه مهمان‌پذیری در مجاورت فرودگاه بوده است. این منطقه دارای هتل ها و رستوران های زیادی میباشد و به ایستگاه قطار مترو در خط نارنجی متصل است.

در حال حاضر، فرودگاه دهلی به تقریباً 70 میلیون مسافر در سال خدمات رسانی می کند که آن را شلوغ ترین فرودگاه در هند می کند. افزون بر این، این مقدار احتمالا افزایش چشمگیری نیز خواهد داشت و جهت حمل بار از هند هم بسیار مورد توجه میباشد.

فرودگاه بین المللی بمبئی چاتراپاتی شیواجی بمبئی (BOM)

 • آدرس: ترمینال بین المللی در شرق اندهری، 19 مایلی (30 کیلومتری) شمال مرکز شهر واقع شده و ترمینال داخلی در سانتا کروز، 15 مایلی (24 کیلومتری) شمال مرکز شهر است.
 • مزایا: دارای ترمینالی بسیار مدرن میباشد.
 • معایب: پایانه‌های بین‌المللی و داخلی مجزا، که مسافران را ملزم به استفاده از تاکسی بین این دو می‌کند، تاخیر در پرواز به دلیل ازدحام در باند و در نهایت، هیچ گزینه حمل و نقل عمومی مستقیمی که فرودگاه و مرکز شهر را به هم متصل می کند، وجود ندارد.
 • فاصله تا مرکز شهر: تاکسی این منطقه حدود 5 دلار هزینه دارد و بسته به ترافیک، یک تا دو ساعت طول خواهد کشید.

فرودگاه بمبئی سالانه حدود 50 میلیون مسافر را جابجا می کند و آن را به دومین فرودگاه بزرگ هند تبدیل کرده است. مشابه فرودگاه دهلی، در سال 2006 به یک شرکت خصوصی اجاره داده شد و یک ترمینال جدید بین المللی یکپارچه برای آن نیز ساخته شد. این ترمینال که به ترمینال 2 معروف است، در اوایل سال 2014 افتتاح شده و خطوط هوایی داخلی آن در حال انتقال به ترمینال 2 به صورت مرحله ای هستند. با این که ترمینال جدید عملکرد فرودگاه را تا حد زیادی بهبود بخشیده؛ اما ازدحام باند و تأخیرهای ناشی از پرواز همچنان یک مشکل مهم جهت واردات از هند و حمل بار هوایی از طریق این فرودگاه میباشد.

فرودگاه بین المللی بنگلور کمپ گودا (BLR)

 • آدرس: شهر بنگلور، 25 مایلی (40 کیلومتری) شمال مرکز شهر.
 • مزایا: دارای ترمینال مدرن
 • معایب: دور بودن از شهر
 • فاصله تا مرکز شهر: تاکسی حدود 12 دلار هزینه دارد و بسته به ترافیک، یک تا دو ساعت طول خواهد کشید. یک اتوبوس شاتل فرودگاهی وجود دارد که به مرکز شهر می رود و قیمت آن 2 تا 4 دلار است و حداقل به اندازه یک تاکسی ممکن است طول بکشد.

فرودگاه بنگلور با بیش از 33 میلیون مسافر در سال، سومین فرودگاه شلوغ هند میباشد. این فرودگاه توسط یک شرکت خصوصی ساخته شد و در می 2008 شروع به کار کرد و از آن زمان تاکنون در دو فاز توسعه یافته است. فاز دوم در سال 2015 آغاز شد و شامل ساخت باند دوم و ترمینال دوم جهت حمل بار هوایی ازهند میباشد. در حال حاضر، فرودگاه بنگلور تنها یک ترمینال کاربردی دارد که هم برای پروازهای داخلی و هم برای پروازهای بین‌المللی استفاده می‌شود. فرودگاه بنگلور اغلب در طول زمستان در صبح زود با مه دچار مشکل می شود؛ بنابراین، توصیه میکنیم در صورت سفر، برای تاخیر یا لغو پرواز آماده باشید.

فرودگاه بین المللی چنای (MAA)

 • مکان: شهر چنای، نه مایلی (14.5 کیلومتری) جنوب غربی مرکز شهر.
 • معایب: در حال حاضر در حال ساخت، زیرساخت ضعیف، نگرانی های ایمنی
 • فاصله تا مرکز شهر: 30 دقیقه با تاکسی تا مرکز شهر حدود 4 دلار هزینه خواهد داشت. همچنین، قطار جدید متروی چنای فرودگاه را به ایستگاه مرکزی چنای در خط آبی متصل می کند. هزینه آن حدود 1 دلار است و 10 تا 20 دقیقه طول می کشد.

چنای چهارمین فرودگاه شلوغ هند و مرکز اصلی ورود و خروج مسافر و بار در جنوب هند میباشد. این فرودگاه سالانه بیش از 20 میلیون مسافر را جابجا می کند که حدود نیمی از آنها پروازهای داخلی دارند و متعلق به دولت هندهستند. پروازها در حال حاضر در سه ترمینال جداگانه تقسیم می شوند. البته، فرودگاه چنای در حال توسعه مجدد است تا ظرفیت آن به 40 میلیون مسافر در سال افزایش یابد. این موارد شامل ساخت یک پایانه بین‌المللی یکپارچه جدید (ترمینال 2)، تغییر کاربری پایانه‌های قدیمی و اتصال تمام پایانه‌ها به صورت داخلی جهت حمل بار هوایی از هند و مسافرین بیشتر است.

فرودگاه بین‌المللی نتاجی سبهاش چندر بوس (CCU)

 • آدرس: شهر کلکته، 10 مایلی (16 کیلومتر) شمال شرقی مرکز شهر
 • مزایا: ترمینال داخلی و بین المللی یکپارچه
 • معایب: مه در زمستان پروازها را به تاخیر می اندازد و خدمات مشتری ناکارآمد، تعمیر و نگهداری ضعیف میباشد.
 • فاصله تا مرکز شهر: هزینه تاکسی حدود 5 دلار است و بسته به ترافیک، 45 دقیقه تا 1.5 ساعت طول می کشد. همچنین، یک ایستگاه مترو در فرودگاه وجود دارد که کرایه آن فقط سنت است و حدود 75 تا 90 دقیقه طول می کشد.

فرودگاه کلکته یک فرودگاه بین المللی است؛ اما حدود 85 درصد از مسافران آن را، مسافران داخلی تشکیل می دهند. این فرودگاه پنجمین فرودگاه شلوغ هند میباشد و تقریباً 22 میلیون مسافر در سال را جابجا می کند. مانند فرودگاه چنای، فرودگاه کلکته نیز تحت مالکیت و اداره دولت هند است. البته، ترمینال های قدیمی داخلی و بین المللی فرودگاه با یک ترمینال جدید یکپارچه (معروف به ترمینال 2) که در ژانویه 2013 افتتاح شد، جایگزین شده اند.

فرودگاه بین المللی راجیو گاندی (HYD)

 • آدرس: شمش آباد، 19 مایلی (30 کیلومتری) جنوب غربی مرکز شهر.
 • مزایا: سازگار با محیط زیست، مدرن و پیشرفته
 • معایب: کمی دور از مرکز شهر حیدرآباد میباشد. اکنون، در حال انجام کارهای توسعه است و برخی از عملیات ها به پایانه های موقت منتقل شده اند.
 • فاصله تا مرکز شهر: هزینه تاکسی بین 7 تا 14 دلار است و بسته به ترافیک، یک تا دو ساعت طول می کشد. یک اتوبوس سریع السیر نیز وجود دارد که 1.50 تا 3.50 دلار قیمت دارد و 60 تا 90 دقیقه طول می کشد.

فرودگاه حیدرآباد در اواسط مارس 2008 افتتاح شد. این فرودگاه توسط یک شرکت خصوصی اداره می شود و سالانه بیش از 21 میلیون مسافر را جابجا می کند.راجیو گاندی فرودگاهی در سطح جهانی با امکانات عالی جهت واردات و حمل بار هوایی از هند است و به خاطر ابتکارات سازگار با محیط زیست جوایزی را هم دریافت کرده است. در سال 2019، این فرودگاه اولین مرکز تشخیص چهره بیومتریک هند را برای پروازهای داخلی راه اندازی کرد و نیازی به نشان دادن کارت پرواز مسافران را از بین برد.

چه نکاتی را جهت حمل بار هوایی از هند باید در نظر داشته باشیم؟

با این که سرویس حمل بار هوایی بهترین روشی است که میتوانید برای واردات بار از هند انتخاب کنید، دقت داشته باشید که چالش های این مسیر را فراموش نکنید. همانطور که میدانید، برای واردات از هند از دو روش دریایی و هوایی میتوانید استفاده کنید که هر کدام از آنها شرایط خاص خود را دارند. اگر به خدمات حمل بار هوایی از هند نیاز دارید، پیشنهاد میکنیم دو نکته زیر را اولویت خود قرار دهید:

 • در اولین مرحله از واردات و حمل هر کالایی، نوع کالای وارداتی را به خوبی بررسی کنید و متناسب با ماهیت آن، بهترین روش را انتخاب نمایید؛ چرا که حمل هوایی ممکن برای برخی کالاها خطرناک و آسیب زا باشد. برای حمل و نقل هوایی، لیستی از کالاهای خطرناک و ممنوعه وجود دارد، دقت داشته باشید که امکان حمل هوایی چنین کالاهایی وجود ندارد.
 • وزن کالا از مهمترین فاکتورهایی است که چه در محاسبه قیمت ها، چه در انتخاب روش حمل بار مناسب، موثر میباشد؛ بنابراین، بهتر است متناسب با وزن و حجم کالا روشی مقرون به صرفه را انتخاب کنید.

مشکلات واردات بار از هند به ایران

علی رغم این که در چند سال اخیر توجه بسیاری از تجار و وارد کنندگان ایرانی به خرید از تولید کنندگان هندی و واردات از هند جلب شده است، قوانین سخت گیرانه گمرکات هند، واردات و حمل بار از هند در مورد مبادله تامین وجه خرید کالا و نحوه صدور اسناد را با مشکلاتی مواجه کرده است. صادرات از کشور هند اصول و قوانین خاص خود را دارد که از جمله آنها میتوانیم به مطابقت اطلاعات منشا تامین هزینه خرید کالای صادراتی یا اطلاعات خریدار کالا بر روی اسناد و مدارک حمل اشاره کنیم که باید مورد توجه صادر کنندگان این کشور قرار بگیرند.

در واقع اگر ساده تر بخواهیم توضیح دهیم، در صورتی که یک کالایی توسط تاجر ایرانی برای حمل و مصرف در ایران خریداری گردد، نماینده او در کشور هند باید تمامی اسناد و مدارک پرداخت هزینه خرید کالای خود را از مبدا ایران، به گمرک مورد نظر در هند ارائه دهد. در غیر این صورت، اگر مبلغ خرید کالا از کشور ثالثی پرداخت شده باشد (عموما به دلیل تحریم های بین المللی موجود از همین شیوه استفاده میشود)، امکان حمل مستقیم کالا از هند به ایران وجود نخواهد داشت. البته شما با همکاری با شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس دیگر نگران چنین مواردی نخواهید بود و ما میتوانیم محموله را در سریع ترین زمان ممکن و با خدمات حمل بار هوایی از هند به ایران برسانیم.

مطالب بیشتر :

کالاهای وارداتی از هند

برای واردات از هند، طیف وسیعی از کالاها هستند که میتوانید انتخاب و به کشور وارد نمایید تا بتوانید تجارت پرسودی را هم تجربه کنید. زغال سنگ، انواع ادویه ها، برنج، چای، گوشت، واکسن های پزشکی، روغن آفتابگردان، شکر، حشره کش ها و مواد دامی و.. از جمله اصلی ترین کالاهایی هستند که در چند سال اخیر، بیشترین آمار حمل به ایران را به خود اختصاص داده اند. دقت داشته باشید که حمل بار هوایی از هند و واردات تمامی این محصولات به ایران باید رعایت نکات خاص و بسته بندی های ایمن صورت بگیرد تا آسیب ها به حداقل برسند. با توجه به این که مسئله واردات از هند در میان تجار ایرانی بسیار پرطرفدار است، در ادامه درباره واردات چنین محصولاتی به ایران بیشتر توضیح خواهیم داد.

واردات انواع ادویه جات از هند

حتما میدانید، ادویه جات محبوب ترین محصولاتی هستند که از هند وارد ایران میشوند. قیمت ادویه های وارداتی بسته به نوع آن و مقدار و شیوه بسته بندی ها میتواند تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشند. علاوه بر اینها، واردات ادویه جات از هند همانند واردات هر کالای دیگری دارای تعرفه خاص خود هستند. در رابطه با واردات ادویه ها، این نکته را هم باید اضافه کنیم که کشور ما قادر به تامین اقلامی مانند فلفل سیاه، زعفران، زیره سبز و سیاه، سماق، کنجد و گلپر میباشد، اما در صورت کمبود یا نبودن ادویه ها، قطعا نیاز به واردات و حمل بار هوایی از هند نیز افزایش می یابد. هل، دارچین، زنجبیل، زردچوبه و فلفل سیاه و سفید از جمله ادویه جاتی هستند که برای واردات از هند پیشنهاد میشوند.

واردات برنج از هند

برنج را نمیتوان از سفره ما ایرانی ها حذف کرد. علی رغم این که تولیدات برنج در کشور خودمان هم صورت میگیرد، دلایل بسیاری هستند که سبب شده تا واردات برنج از هند به صورت چشمگیری انجام بگیرد. از جمله این دلایل میتوانیم به قیمت بالای برنج های داخلی و کم بودن مقدار آن نسبت به نیاز مردم اشاره کنیم. در حقیقت، ارزان بودن برنج هندی در کنار تولیدات کم برنج ایرانی، همگی دست به دست هم داده اند تا واردات برنج از این کشور بسیار مورد توجه قرار بگیرد. در حال حاضر نیز برنج های هندی با قیمت های مناسب تری در سطح بازارهای ایران ارائه میگردند و یکی از اصلی ترین کالاهای وارداتی از هند به شمار میروند. در رابطه با حمل و ترخیص برنج هندی هم باید بگوییم که بندرعباس و بندر خرمشهر برای تحویل این کالا تخصص یافته اند.

واردات انواع پارچه از هند

یکی از اصلی ترین کالاهای وارداتی از هند، پارچه میباشد. هزینه های معقول و بسیار به صرفه تر واردات پارچه از هند سبب شده تا روز به روز به مشتری های این کالا افزوده شود. البته، با توجه به این دلایل، شرکت ها و وارد کنندگان زیادی نیز به دنبال خرید پارچه های هندی و عرضه در بازارهای داخلی کشور هستند. طرح و رنگ های بسیار متنوع پارچه های هندی از دیگر دلایلی است که واردات این کالا از هند را بسیار محبوب کرده است. البته، نساجی و تولید پارچه در کشور ما هم انجام میگیرد؛ اما به دلیل کاهش رشد نساجی ها، کمبود تامین آنها و.. بازرگانان و وارد کنندگان ایرانی اقدام به واردات از هند نموده اند.

واردات چای هندی

گفتیم که پیش از انتخاب روش حمل بار هوایی از هند، شناخت و انتخاب کالای وارداتی بسیار مهم است. چای هندی نیز از جمله اقلامی است که در لیست ما برای واردات از هند قرار میگیرد. جالب است بدانید که هند بزرگترین صادر کننده چای به ایران میباشد. در رابطه با واردات چای از هند باید به این نکته اشاره کنیم که تشریفات و قوانین گمرکی خاص خود را دارد که حتما باید مورد توجه قرار بگیرند. با توجه به اینکه چای یک ماده غذایی است، شما برای واردات و ترخیص آن نیاز به مجوزهای مشخصی از جمله مجوز استاندارد و مجوز از سازمان بهداشت و غذا و دارو دارید. افزون بر همه اینها، کدهای تعرفه گمرکی انواع چای وارداتی متفاوت میباشد؛ به عنوان مثال، کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص چای سیاه از گمرک، 090230 و کد تعرفهگمرکی جهت ترخیص چای معطر، 0902 میباشد.

نکته بسیار مهم دیگر در واردات از هند، نوع چای وارداتی میباشد. دقت داشته باشید که کدام نوع چای وارداتی در ایران طرفداران بیشتری دارد. از جمله چای های محبوب هندی میتوانیم به ارتدوکس، چای شکسته و.. اشاره کنیم. همچنین، آشنایی با قوانین و ضوابط واردات و ترخیص چای از این کشور را اصلا فراموش نکنید و حتما با با بهترین ترخیص کاران گمرکی همکاری داشته باشید.

عوامل موثر بر هزینه حمل بار هوایی از هند

هزینه حمل بار از هند به ایران چگونه محاسبه میشود؟ اول از همه بهتر است جواب این سوال را بدهیم تا فاکتورهای مختلفی را جهت حمل بار هوایی از هند در نظر داشته باشید. پاسخ این سوال کاملا به روشی که جهت واردات از هند انتخاب میکنید، بستگی دارد. مهمترین عواملی که هزینه های حمل و ارسال بار از این کشور را تحت تاثیر خود قرار میدهند، عبارتند از:

 • نوع و ماهیت کالا
 • وزن و مقدار کالا
 • فرودگاه مبدا و مقصد
 • حجم کالا
 • بیمه
 • گمرک مبدا و مقصد
 • قواعد اینکوترمز

نکته مهمی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، استعلام کرایه حمل بار از شرکت های حمل و نقل بین المللی مختلف و مقایسه آنها با هم میباشد تا بتوانید بهترین ها را انتخاب نمایید. هر گونه سوالی در رابطه با هزینه های خدمات حمل بار هوایی از هند داشتید، کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس این آمادگی را دارند تا تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار دهند.

در ادامه این بخش، فاکتورهایی که هزینه حمل و واردات از هند را تحت تاثیر خود قرار میدهند، بیشتر بررسی میکنیم:

نوع و ماهیت کالا

برای محاسبه هزینه حمل بار هوایی از هند یا هر کشور دیگری، دو روش برای اندازه گیری وزن محموله وجود دارد. روش اول، محاسبه وزن جرمی کالاست که از طریق اندازه گیری با ترازو به دست می آید. روش دوم، محاسبه وزن حجمی است که از طریق فرمول حاصلضرب ارتفاع در عرض و طول، تقسیم بر 6000 به دست می آید. در محاسبه هزینه ها، این مقادیر باهم مقایسه میشوند و عددی که بیشتر است، به عنوان وزن اصلی محموله در نظر گرفته خواهد شد.

تصور کنید که قصد واردات و حمل پنبه به کشور را دارید. علی رغم این که پنبه وزن بسیار کمی دارد، حجم بسیار بالایی را اشغال میکند. در این شرایط، برای محاسبه وزن محموله از روشی که گفتیم، استفاده میشود. این شیوه تنها در حمل و نقل هوایی که حجم محموله ها و فضایی که اشغال میکنند، اهمیت دارد، استفاده میشود و در سایر روش های واردات از هند مانند حمل بار دریایی که وزن نسبت به حجم محموله اهمیت دارد، از CBM استفاده میگردد. CBM همان حجم محموله برحسب متر مکعب است که از طریق فرمول ضرب طول در عرض و ارتفاع محاسبه میشود.

اگر محموله ای که قصد ارسال دریایی آن را دارید، حاوی چندین کالاست، برای برای هر کالا این فرمول را به صورت جداگانه به کار ببرید. در آخر، باید تمام مقادیر به دست آمده را با هم جمع ببندید. البته یک نکته ای وجود دارد، اگر محموله شما دارای چندین کالای یکسان و مشابه میباشد، میتوانید برای محاسبه سریع تر از فرمول تعداد کالاها (پالت، کارتن یا جعبه) × طول × عرض × ارتفاع استفاده کنید.

وزن و حجم محموله

برای محاسبه هزینه حمل بار هوایی از هند یا هر کشور دیگری، دو روش برای اندازه گیری وزن محموله وجود دارد. روش اول، محاسبه وزن جرمی کالاست که از طریق اندازه گیری با ترازو به دست می آید. روش دوم، محاسبه وزن حجمی است که از طریق فرمول حاصلضرب ارتفاع در عرض و طول، تقسیم بر 6000 به دست می آید. در محاسبه هزینه ها، این مقادیر باهم مقایسه میشوند و عددی که بیشتر است، به عنوان وزن اصلی محموله در نظر گرفته خواهد شد.

تصور کنید که قصد واردات و حمل پنبه به کشور را دارید. علی رغم این که پنبه وزن بسیار کمی دارد، حجم بسیار بالایی را اشغال میکند. در این شرایط، برای محاسبه وزن محموله از روشی که گفتیم، استفاده میشود. این شیوه تنها در حمل و نقل هوایی که حجم محموله ها و فضایی که اشغال میکنند، اهمیت دارد، استفاده میشود و در سایر روش های واردات از هند مانند حمل بار دریایی که وزن نسبت به حجم محموله اهمیت دارد، از CBM استفاده میگردد. CBM همان حجم محموله برحسب متر مکعب است که از طریق فرمول ضرب طول در عرض و ارتفاع محاسبه میشود.

اگر محموله ای که قصد ارسال دریایی آن را دارید، حاوی چندین کالاست، برای برای هر کالا این فرمول را به صورت جداگانه به کار ببرید. در آخر، باید تمام مقادیر به دست آمده را با هم جمع ببندید. البته یک نکته ای وجود دارد، اگر محموله شما دارای چندین کالای یکسان و مشابه میباشد، میتوانید برای محاسبه سریع تر از فرمول تعداد کالاها (پالت، کارتن یا جعبه) × طول × عرض × ارتفاع استفاده کنید.

مسافت میان فرودگاه مبدا و مقصد

یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت گذاری کرایه حمل و واردات از هند، مسافت میان شهر مبدا و مقصد میباشد. قاعدتا هرچه این فاصله بیشتر باشد، هزینه های حمل و نقل هم بیشتر خواهد بود. به علاوه، ممکن است که شما نیازبه ارسال بار به چندین نقطه از هند داشته باشید که در این صورت، قطعا هزینه های انبارداری و نگهداری کالا را هم باید در نظر بگیرید. البته ما درشرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، تمامی این مشکلات را حل کرده ایم و با توجه به انبارهایی که داریم، میتوانیم محموله های شما را در مدت زمان مشخصی جهت حمل بار هوایی از هند به ایران نگهداری کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، پیشنهاد میکنیم در این زمینه با کارشناسان ما در تماس باشید.

تعرفه های گمرکی در هند و ایران

به طور حتم برای واردات از هند نیاز به انجام تشریفات ترخیص کالا در گمرکات هند و ایران خواهید داشت. تعرفه های گمرکی نیز از جمله عواملی هستند که میتوانند هزینه حمل بار را تحت تاثیر خود قرار دهند. از آنجا که این گونه تعرفه ها متناسب با تغییر قیمت ارز و دلار در حال تغییر هستند، لازم است پیش از ارسال بار از هند به ایران، این تعرفه های گمرکی را در نظر بگیرید.

قوانین اینکوترمز

راجع به قوانین اینکوترمز چقدر میدانید؟ این قوانین در واقعا همان اصطلاحات بین المللی بازرگانی هستند که برای تقسیم و درک وظایف و مسئولیت ها در معامله های بین المللی میان فروشنده و خریدار استفاده میشوند. مشخص کردن قوانین اینکوترمز در معامله های بین المللی به طور دقیق مشخص خواهد کرد که چه هزینه هایی از واردات و حمل بار بر عهده فروشنده یا خریدار است، بنابراین تاثیر بسزایی در واردات و حمل بار هوایی از هند دارند.

مراحل واردات بار از هند چگونه است؟

تا اینجا به دلایل بسیاری که باعث شده اند واردات از هند مورد توجه بسیاری از تجار و وارد کنندگان ایرانی قرار بگیرد، اشاره کردیم. ارزان بودن کالاهای هندی، نزدیکی هند به ایران و.. از جمله دلایلی هستند که سبب افزایش واردات و حمل بار هوایی از هند شده اند. از آنجا که توجه خیلی ها به این سمت جلبشده است، قطعا خیلی از شما عزیزان هم به دنبال ورود به این عرصه هستید تا بتوانید سود خوبی هم کسب کنید. پیشنهاد میکنیم پیش از آن که اقدام به تجارت در این حوزه نمایید، در رابطه با قوانین واردات و صادرات از هند و مراحل آن اطلاعات خوبی کسب کنید. البته، بهترین راهکار این است که از کمک مشاوران بازرگانی باتجربه بهره مند شوید.

اگر بخواهیم خلاصه ای از روند واردات بار از هند داشته باشیم، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

 • در اولین قدم از واردات از هند، اید نیاز بازار را به خوبی بررسی کنید و در ادامه اقدام به واردات کالاهای اساسی نمایید. به این صورت، هم میتوانید سود حاصل از تجارت خود را حفظ کنید، هم آینده شغلی خود را تامین نمایید و به سود بالایی برسید.
 • در مرحله بعدی باید تامین کنندگان و فروشندگان هندی را به خوبی بشناسید. مذاکره درست با تامین کنندگان هندی اهمیت بالایی دارد و باید حتمادر مورد مسائلی همچون قیمت کالا، نحوه ارسال بار، فروش خرده یا عمده و.. صحبت کنید و به توافقات لازم برسید.
 • در ادامه واردات از هند به ایران، مهمترین مرحله را میتوانیم ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت در نظر بگیریم. زمانی که هزینه پروفرما را پرداخت کردید، باید لیست کالاهای خریداری شده را از فروشنده دریافت و اقدام به ثبت سفارش نمایید.
 • ارائه کارت بازرگانی، پروفرما و.. جهت واردات و دریافت مجوزهای لازم ضروری میباشد.
 • با شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در خصوص حمل بار هوایی از هند به ایران هماهنگ نمایید.
 • در آخرین مراحل، محموله وارداتی شما به گمرک فرودگاه امام خمینی خواهد رسید و در آنجا، موظف به تشریفات ترخیص کالا خواهید بود.
 • در ادامه، سعی کرده ایم برای آشنایی بیشتر شما، نگاهی دقیق تر به مهمترین مراحل واردات از هند داشته باشیم:

به قوانین و مقررات واردات از هند توجه کنید

قطعا بسته به کشوری که محصولات را از هند به آن صادر می کنید، مقررات و قوانین معمول اعمال می شوند. درک نحوه واردات از هند مستلزم داشتن دانش کامل از شرایط کالاهای وارداتی از این کشور به ایران میباشد. مقررات محلی هند نیز متفاوت هستند، اما به طور کلی، شما باید برخی از اسناد مشخص را تکمیل کنید، حمل و نقل را زودتر از موعد هماهنگ کنید، و بتوانید محموله را به موقع از گمرک ترخیص نمایید. همچنین باید هزینه های گمرکی مورد نیاز را نیز پرداخت کنید. برای اطلاع از تعرفه های گمرکی واردات از هند، حتما با کارشناسان این حوزه مشورت کنید تا دچار اشتباه نشوید.

به عنوان مثال، ما در گمرک فرودگاه امام خمینی پس از حمل بار هوایی از هند و جهت ترخیص کالا از گمرک، نیاز به پروفرما، پکینگ لیست و کد تعرفه گمرکی مربوطه کالا داریم.

بهترین تامین کنندگان هندی را انتخاب کنید

در حالی که هند یک انتخاب عالی و ارزان برای واردات به شمار میرود، به دلیل معاملات تجاری بی نظم نیز شهرت زیادی دارد.

هنگام معامله با یک تامین کننده جدید، به ویژه یک تامین کننده خارجی، احتیاط زیادی به خرج دهید. همیشه اقداماتی را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که تامین کننده شما فعالیت قانونی دارد و معتبر است. این مورد را می توانید با برقراری ارتباط کامل و مذاکره با فروشنده به خوبی متوجه شوید. دائماً نمونه محصول را جهت بررسی درخواست کنید؛ چرا که تأمین کنندگان نامناسب، معمولا کالاهای فیک و تقلبی ارسال میکنند . به همین ترتیب، بهتر است جهت واردات از هند، یا خودتان شخصا به آنجا جهت بررسی مراجعه نمایید یا یک نماینده تعین کنید.

راه دیگر برای اطمینان از اینکه هنگام واردات از هند دچار ضرر و زیان نشوید، تحقیق در مورد نام تامین کننده و حضور و فعالیت آنها در اینترنت است. به این صورت میتوانید از سابقه خرید و فروش های فروشنده مورد نظر اطلاع پیدا کنید و بعد اقدام به حمل بار هوایی از هند نمایید.

بر روی قراردادهای فروش تمرکز کنید

راه دیگری که برای ایمن نگه داشتن کسب و کار خود در هنگام معامله با یک تامین کننده در هند باید در نظر بگیرید، تهیه پیش نویس دقیق از معامله شما و فروشنده است. به علاوه، انتخاب اینکوترمز صحیح، معامله را تسهیل خواهد کرد.

قراردادهای فروش همه چیزهایی را که در رابطه تامین کننده و واردکننده دخیل هست، مشخص می کنند، این اطلاعات شامل موارد زیر میشوند:

 • نرخ حمل و نقل مربوط به حمل بار هوایی از هند
 • جزئیات پرداخت و غرامت
 • تک تک اجزای محصول
 • انتظارات از هر دو طرف قرارداد
 • مشخصات کامل خریدار، فروشنده، محصول و …
 • دستورالعمل تحویل کالا
 • جزئیات ارتباط با یکدیگر
 • گارانتی های محصول

هنگام تنظیم پیش نویس قرارداد خود، با کارشناسان بازرگانی حتما مشورت کنید تا مطمئن شوید که تمام نوشته ها و جزئیات به درستی درج شده اند. همچنین، ممکن است لازم باشد از یک مترجم کمک بگیرید.

روش حمل و نقل بین المللی کالا را انتخاب کنید

بسته به موقعیت کشور، شرایط و نوع کالا، می توانید بین خدمات حمل و نقل هوایی یا دریایی یکی را انتخاب کنید. اگر فقط به فضای کمی جهت ارسال بار نیاز دارید، حمل و نقل دریایی LCL را در نظر بگیرید. شما باید به زمان حمل و نقل و اینکه کدام روش حمل و نقل کارآمدتر و ارزان تر میباشد و همچنین سرعتی که محصولات شما از عرضه کننده به وارد کننده یا مشتری می رسد، دقت بسیاری داشته باشید. بهترین روشی که برای واردات از هند توصیه میکنیم، بهره مندی از سرویس حمل بار هوایی از هند به فرودگاه بین المللی امام خمینی توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس میباشد؛ چرا که ارسال بار در سریع ترین و امن ترین شرایط را برای شما فراهم میکند.

مراقب تامین کنندگان متقلب باشید

متأسفانه، هند به خاطر شیوه های تجاری مشکوک، شهرت دارد. هنگام معامله با هر تامین کننده جدیدی، احتیاط لازم است، اما هنگام معامله با تامین کنندگان خارج از کشور، باید بیشتر مراقب باشید. ما همیشه توصیه می کنیم که نمایندگان مستقر شما در هند، اقدامات لازم را برای اطمینان از قانونی بودن فعالیت های خریدار انجام دهند.

بهتر است، تا حد امکان با آنها ارتباط برقرار کنید. اگر می‌توانید با آنها تماس بگیرید و همیشه نمونه‌های محصول را بخواهید؛ زیرا یک تامین‌کننده جعلی وقتی از آنها نمونه‌ای را که ندارند بخواهید، دچار مشکل می‌شود. نکته دیگر این است که نام آنها را جستجو کنید و ببینید آیا وقتی نام کسب و کار آنها را وارد می کنید، اطلاعاتی ظاهر می شود یا خیر.

مدت زمان حمل بار هوایی از هند به ایران

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس دارای سرویس حمل بار هوایی از فرودگاه های اصلی هند به فرودگاه بین المللی امام خمینی میباشد. از آنجا که این روش در سریع ترین زمان ممکن قابل انجام است، مدت زمان حمل بار هوایی از هند تنها بین 5 الی 7 روز کاری ممکن است طول بکشد. در ادامه برای اطلاعات بیشتر شما، لیستی از مدت زمان تقریبی حمل هوایی به ایران ارائه کرده ایم:

 • مدت زمان تقریبی حمل هوایی از فرودگاه دهلی به فرودگاه بین المللی امام خمینی: 5 روز کاری
 • مدت زمان تقریبی حمل هوایی از فرودگاه بمبئی به فرودگاه بین المللی امام خمینی: 6 روز کاری
 • مدت زمان تقریبی حمل هوایی از فرودگاه احمد آباد به فرودگاه بین المللی امام خمینی: 7 روز کاری
 • مدت زمان تقریبی حمل هوایی از فرودگاه بنگلور به فرودگاه بین المللی امام خمینی: 6 روز کاری
 • مدت زمان تقریبی حمل هوایی از فرودگاه چنای به فرودگاه بین المللی امام خمینی: 5 روز کاری

مطالب بیشتر :

جدول هزینه های حمل بار هوایی از هند به ایران

مهمترین فاکتوری که هزینه حمل بار هوایی از هند به ایران را تحت تاثیر خود قرار میدهد، وزن کالاست. بسته به وزن کالای شما، هزینه های حمل هوایی کم یا زیاد خواهند شد. به طور تقریبی، هزینه های حمل هوایی به ازای هر کیلو، 8.5 دلار محاسبه میشود که در جدول زیر، دقیق تر تعرفه های شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به ازای هر کیلوگرم را بررسی خواهیم کرد :

پرونده باز نمی شود مجوزهای پرونده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط سرور شما قابل خواندن است.

چرا با شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس همکاری کنید؟

از آنجا که میدانیم جستجو و پیدا کردن یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر کاری بسیار زمان بر میباشد، ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس همراه شما هستیم تا با فراهم نمودن بهترین شراط برای حمل بار هوایی از هند به ایران، تجربه ای بی نظیر از خدمات کارگو هوایی را برای شما رقم بزنیم. امکان استفاده از خدمات سرویس تجمیعی نیز برای محموله وارداتی شما وجود دارد و میتوانید با کمترین هزینه، واردات از هند را به انجام برسانید. برخی دیگر از خدمات ویژه ما عبارتند از:

 • بسته بندی استاندارد: بهترین و ایمن ترین بسته بندی ها را برای کالاهای وارداتی شما فراهم می نماییم.
 • پشتیبانی مستمر: کارشناسان بین المللی ققنوس همواره این آمادگی را دارند تا در هر زمان که نیاز داشتید، پاسخگوی سوالات شما باشند.

جمع بندی

هند با توسعه اقتصاد خود توانسته پیشرفت چشمگیری در زمینه واردات و صادرات کالا داشته باشد. از آنجا که کالاهای صادراتی هند در کشور ما نیز بسیار محبوب و البته لازم هستند، واردات از هند توجه بسیاری از وارد کنندگان ایرانی را به خود جلب کرده است. از اهمیت حمل بار در واردات کالا به هیچ عنوان نمیتوان غافل شد. در صورتی که نیاز به هر گونه خدمات سریع و باکیفیت حمل بار هوایی از هند به فرودگاه بین المللی امام خمینی داشتید، ما با تجربه و سابقه ای که در طول این سال ها کسب کرده ایم، بهترین تجربه همکاری با شرکت حمل و نقل بین المللی را برایشما رقم خواهیم زد.

در مورد حمل بار هوایی از هند سوال دارید؟

خطوط هواپیمایی هند در سال های اخیر به قدری رشد داشته که حمل و نقل هوایی به یکی از بهترین روش ها جهت ارسال بار از این کشور تبدیل شده است. از جمله فرودگاه های اصلی برای حمل و نقل محموله هوایی بین هند و ایران میتوانیم به فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی در دهلی نو، فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی ماهاراج (BOM) در بمبئی و فرودگاه بین المللی امام خمینی (IKA) در تهران اشاره کنیم. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس امکان ارائه خدمات حمل بار هوایی از بهترین فرودگاه های هند به ایران را فراهم کرده است و تحت هر شرایطی، ما بهترین مبدا را برای ارسال محموله های شما انتخاب میکنیم.

بله، شما می توانید کالاهای فاسد شدنی یا اقلام حساس به دما را از طریق سرویس حمل بار هوایی ارسال کنید، مشروط بر اینکه شرکت حمل و نقل مربوطه خدمات تخصصی لازم را برای چنین محموله هایی ارائه دهد. این خدمات ممکن است شامل ذخیره سازی و حمل و نقل با دمای کنترل شده برای اطمینان از کیفیت و ایمنی اقلام در طول حمل و نقل باشد. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با سال ها تجربه توانسته این شرایط را برای مشتریان خود ایجاد کند که انواع کالاهای حساس و شکننده خود را توسط این سرویس در امن ترین شرایط به ایران ارسال نمایند. ارسال و حمل ایمن چنین کالاهایی نیازمند کانتینرها و بسته بندی های مناسب و دقت در حمل بار میباشد که تمامی این نکات مورد توجه کارشناسان و کارگزاران حمل و نقل ما قرار خواهند گرفت.

حمل کالاهای خطرناک از هند به ایران مستلزم رعایت مقررات بین المللی مانند مقررات کالاهای خطرناک انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) است. به علاوه، چنین قوانین و مقرراتی شامل طبقه بندی، بسته بندی، برچسب گذاری و مستندسازی مناسب کالاهای خطرناک نیز میشود. همچنین، برای حمل و نقل کالاهای خطرناک باید تأییدیه شرکت حمل و نقل را دریافت کنید. بنابراین، از آنجا که حمل هوایی کالاهای خطرناک تحت شرایط خاصی وجود دارد، این شرایط را برای مشتریان خود فراهم کرده ایم تا با رعایت مقررات بین المللی و بدون آسیب به محموله وارداتی بتوانند با خیال راحت از سرویس حمل بار هوایی از هند به ایران جهت ارسال کالاهای خطرناک استفاده کنند.

در واقع این اولین و مهمترین سوالی است که اغلب مشتریان از ما میپرسند. خوب است که بدانید برای حمل و واردات بار از هند، از کجا باید شروع کرد؟ اگر بخواهیم جوابی ساده به این سوال بدهیم، باید بگوییم که بهتر است خدمات و سابقه فعالیت شرکت های بازرگانی و حمل و نقل بین المللی مختلفی را بررسی نمایید تا بتوانید متناسب با نیاز خود و برای کسب سود بیشتر، بهترین ها را جهت حمل بار هوایی از هند به ایران انتخاب نمایید. به علاوه، چالش ها و پیچ و خم های این مسیر به حدی است که بهترین راهکار در اولین قدم، مشاوره با کارشناسان و متخصصان میباشد. بنابراین اگر قصد واردات و ارسال بار از کشور پرجمعیت هند به ایران را دارید، همین حالا با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در تماس باشید.

بله، شما می توانید وسایل شخصی یا کالاهای خانگی را از طریق سرویس حمل بار هوایی از هنگ کنگ توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس ارسال کنید. با این حال، بررسی مقررات و محدودیت‌های خاص واردات برای وسایل شخصی در ایران، و همچنین هرگونه مدارک ضروری، مانند لیست بسته‌بندی یا کپی پاسپورت الزامی میباشد. به علاوه دقت داشته باشید که ارسال چنین بارهایی با محدودیت های وزن و حجم متفاوتی از بارهای تجاری همراه است؛ در نتیجه پیش از ارسال کالاها، حتما چنین مواردی را در نظر داشته باشید.

عواملی که می توانند بر مدت زمان حمل بار هوایی از هند به ایران تأثیر بگذارند عبارتند از شرایط آب و هوایی، مراحل ترخیص کالا از گمرک، توقف یا تاخیر در ارسال بار، و مسیر و برنامه ای که مطابق با آن، ارسال محموله انجام میگیرد. برخی از این عوامل قابل کنترل نمیباشند و تنها با برنامه ریزی دقیق میتوان از بروز تاخیر در ارسال بار جلوگیری کرد. با این حال، تخصص و آمادگی های شرکت حمل کننده بار در سرعت ارسال محموله وارداتی نیز بسیار تاثیرگذار است. از آنجا که کارگزاران ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به خوبی با این حوزه آشنا هستند و تجربه های کافی را دارا میباشند، میتوانیم حمل بار هوایی از فرودگاه های هند به فرودگاه بین المللی امام خمینی را در 5 تا 7 روز کاری به انجام برسانیم.

علی رفم این که هند در چند سال اخیر در حوزه صادرات و واردات پیشرفت قابل توجهی داشته است و توجه بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی به تجارت با هند جلب شده است، قوانین سختگیرانه در گمرکات هند سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی شده است. اغلب این چالش ها به دلیل اسناد و مدارک لازم جهت خروج بار از گمرکات هند میباشد و سختگیری هایی نیز در رابطه با مبادله مبلغ خرید کالا از تامین کننده هندی وجود دارد. اگر ساده تر بخواهیم توضیح بدهیم، باید بگوییم که اگر کالایی توسط خریداری ایرانی برای واردات و مصرف در ایران خریداری شود، نماینده قانونی وی در هند حتما باید اسناد و مدارکی که از مبدا ایران هستند را به تامین کننده هندی تحویل دهد. در غیر این صورت، احتمالا مشکلاتی در گمرکات جهت ترخیص کالا رخ خواهد داد.

فرآیند ترخیص کالا از گمرک ایران شامل ارائه مدارک مورد نیاز (مانند فاکتور تجاری، لیست بسته بندی و گواهی مبدأ) به گمرکات، پرداخت هرگونه عوارض و مالیات و اخذ هرگونه مجوز، مجوز یا گواهینامه لازم برای کالا می باشد. بهترین شیوه این است که یک کارگزار گمرکی یا حمل ‌و نقل به هدایت فرآیند ترخیص کالا از گمرک و انجام عملیات گمرکی که دشواری های خاص خود را دارد، کمک کند و اطمینان حاصل کند که کالای وارداتی شما طبق قوانین گمرکی داخلی و خارجی ترخیص میگردند.

بله، حتما احتمالاتی که ممکن است سبب افزایش هزینه ها به ویژه هزینه های اضافیشوند را باید در نظر داشته باشید. هزینه های اضافی برای حمل بار هوایی از هند به ایران ممکن است شامل هزینه های جابجایی بار در بین شهرها، هزینه های ذخیره سازی و انبارداری کالا، هزینه های ترخیص گمرکی و عوارض یا مالیات باشد. این هزینه ها بسته به شرکت حمل کننده بار، فرودگاه مقصد و ماهیت کالایی که ارسال می شود، متفاوت هستند. در هر صورت، شما با استفاده از سرویس حمل بار هوایی از هنگ کنگ توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، دیگر نگرانی بابت افزایش هزینه ها نخواهید داشت؛ چرا که نمایندگان ما با تخصص و ارتباطاتی که دارند، میتوانند هزینه ها را به طور چشمگیری کاهش دهند و از بروز هزینه های اضافی جلوگیری نمایند.

بله، ادغام چندین محموله در سرویس حمل بار هوایی از هند با استفاده از خدمات مربوطه می تواند به کاهش هزینه های حمل و نقل و ساده سازی روند ترخیص کالا از گمرک کمک بسیاری کند. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با یکپارچه سازی کالاها در انبارهای خود و بسته بندی مناسب کالاها، امکان ارسال همزمان محموله ها را فراهم کرده و میتوانید با استفاده از چنین خدماتی، از تحویل سریع و به موقع کالاهای وارداتی مطمئن باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x