حمل بار دریایی از
چین

درباره خدمات حمل بار دریایی از چین به ایران چقدر میدانید؟ به دنبال کاهش هزینه حمل دریایی هستید؟ شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با ارائه دو سرویس محبوب FCL و LCL جهت حمل دریایی از چین به ایران، این شرایط را برای وارد کنندگان ایرانی فراهم کرده است تا بتوانند محموله وارداتی خود را در مدت زمان کوتاه تحویل بگیرند.

آنچه میخوانید

سایر خدمات ما

مقدمه

 

همکاری های زیاد دو کشور ایران چین در چند سال اخیر به طور چشمگیری افزایش داده است. حجم مراودات بین این دو کشور به چیزی حدود میلیون ها دلار میرسد و شرایط مناسبی هم برای تجار و بازرگانان ایرانی فراهم شده تا بتوانند برای تامین بسیاری از کالاهای اقتصادی و باکیفیت وارداتی، از کشور چین اقدام نمایند. با توجه به این که در این میان، حمل و نقل دریایی به روشی مرسوم جهت واردات کالا از چین به ایران تبدیل شده است، قصد داریم تا شما را به طور کامل با سرویس حمل بار دریایی از چین به ایران توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس آشنا کنیم.

مطالب بیشتر :

حمل بار دریایی چیست؟

حمل و نقل دریایی روشی برای حمل و نقل مقادیر زیادی از کالاها با استفاده از کشتی های حامل است. روند کار به طور کلی به این صورت است که کالاها در کانتینرها بسته بندی و سپس در یک کشتی بارگیری می شوند. یک کشتی باری معمولی می تواند حدود 18000 کانتینر را حمل کند، به این معنی که حمل بار دریایی از چین یک روش مقرون به صرفه برای حمل کالاهای زیاد در مسافت های طولانی است. چندین راه وجود دارد که از طریق آنها می توان بارهای دریایی را حمل کرد، این روش ها شامل موارد زیر میشوند:

 • حمل FCL: در این روش شما میتوانید یک کانتینر را به طور اختصاصی برای حمل کالای خود، استفاده نمایید.
 • حمل LCL: روشی که محموله شما همراه با کالای سایر افراد در یک کانتینر قرار میگیرد؛ در واقع، کانتینر بین جندین نفر تقسیم میشود.
 • حمل بار فله خشک: این شیوه از حمل دریایی از چین به ایران، برای اقلام خاص کاربرد دارد.

اما حمل بار دریایی از چین چگونه عمل میکند؟ بسیاری از وارد کنندگان ترجیح میدهند از شرکت های حمل و نقل بین المللی استفاده کنند تا کالاهایشان سالم و کاملا قانونی ارسال شود؛ از این رو، ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس این شرایط را برای مشتریان خود فراهم کرده ایم تا با رعایت تمامی الزامات، بدون نیاز به تشریفات اضافی بتوانید محموله وارداتی خود را به بندر مورد نظر منتقل کنید و به راحتی تحویل بگیرید.

مزایای حمل و نقل دریایی عبارتند از:

 • مقرون به صرفه بودن نسبت به روش های دیگر
 • امکان حمل راحت تر کالاهای سنگین یا بزرگ
 • کاهش هزینه حمل دریایی در مسافت های کوتاه
 • آسیب کمتر به محیط زیست

معایب حمل و نقل دریایی عبارتند از:

 • بدیهی است که یکی از اصلی ترین موارد قابل توجه در حمل دریایی از چین به ایران، مدت زمان حمل است؛ چرا که کندترین روش حمل و نقل بین المللی به شمار میرود.
 • هزینه حمل دریایی برای مقادیر کم، پایدار نمیباشد.

حمل و نقل دریایی برای ترابری چه نوع کالاهایی مناسب است؟

نمیتوانیم سرویس حمل بار دریایی از چین به ایران را برای ترابری هر نوع کالایی در هر حجم و وزنی پیشنهاد دهیم؛ چرا که گاهی ممکن است خطرناک باشد، با محدودیت هایی همراه باشد یا مقرون به صرفه نباشد. برای کالاهایی که وزن یا حجم زیادی دارند، یا امکان آنها به صورت هوایی وجود ندارد و خطرناک میباشد، حمل و نقل دریایی بهترین گزینه است. البته، دقت داشته باشید که به دلیل طولانی بودن مدت زمان حمل دریایی، مواد فاسد شدنی و مواد غذایی که بسیار حساس هستند را نمیتوان به این شیوه ارسال کرد؛ در چنین شرایطی، سرویس حمل بار هوایی از چین انتخاب بهتری خواهد بود.

حمل و نقل هوایی یا دریایی؟ کدام به صرفه تر است؟

پاسخ این سوال تقریبا مشخص است، حمل و نقل هوایی. هزینه حمل دریایی از چین به ایران نسبت به حمل و نقل هوایی قطعا مقرون به صرفه تر است؛ چرا که شما میتوانید برایترابری محصولاتی که حجم بالایی دارند از این روش استفاده کنید و به دنبال آن، هزینه ها به طور چشمگیری کاهش خواهند یافت؛ اما قطعا باید زمان بیشتری را صرف حمل بار کنید. اگر قصد تجربه تجارت لجستیک را دارید، یکی از این تصمیمات احتمالاً در مورد نحوه حمل و نقل کالاهاست. گاهی اوقات این تصمیم ساده است، اما زمانی که نیازهای شما و زمان بندی های ارسال و تحویل کالا با هم تداخل داشته باشند، انتخاب میتواند بسیار چالش برانگیزتر شود.

هر دو روش حمل و نقل هوایی و دریایی، دو روش محبوب برای حمل کالا در سراسر دنیا، دارای مزایایی هستند که باید قبل از انتخاب به خوبی در نظر گرفته شوند. در حقیقت، تعیین روش حمل و نقل ایده آل برای بار شما نیاز به تجزیه و تحلیل مداوم دارد. بررسی یک باره نیازهای زنجیره تامین شما برای کارآمد و مقرون به صرفه نگه داشتن زنجیره تامین کافی نخواهد بود؛ به همین دلیل، کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس این آمادگی را دارند تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند. مهم نیست که کدام روش را انتخاب می‌کنید، همکاری با یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر این اطمینان را به شما میدهد که محموله را در بهترین شرایط تحویل خواهید گرفت.

پیشنهاد میکنیم، هنگام ارزیابی اینکه آیا حمل و نقل هوایی بهتر است یا حمل بار دریایی از چین؟ حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

محاسبه هزینه ها بر اساس ویژگی های حمل و نقل

در حالی که به نظر می رسد حمل و نقل دریایی همیشه ارزان تر از حمل و نقل هوایی است، ابتدا باید بدانید که هر کدام چگونه صورتحساب می شوند. هزینه حمل و نقل هوایی از طریق وزن حجمی محاسبه می شود که با ترکیب وزن و اندازه محموله به دست می آید. در حمل و نقل دریایی، وزن محموله معمولاً در نظر گرفته نمی‌شود. در عوض، حمل‌ و نقل دریایی براساس کانتینر محاسبه می‌شود؛ به عنوان مثال، یک کانتینر استاندارد کامل (20×40 اینچ) نرخ ثابتی دارد و بارهای کمتر از یک کانتینر (LCL) توسط متر مکعب محاسبه میگردند.

برای محموله های بزرگ و سنگین، حمل دریایی از چین به ایران اغلب بسیار کم هزینه میباشد؛ اما با کاهش حجم محموله ها، حاشیه بین قیمت حمل و نقل هوایی و دریایی نیز کاهش می یابد. البته هزینه واقعی حمل و نقل تنها شروع ماجراست. شما همچنین باید سایر هزینه های جانبی را در نظر داشته باشید. هزینه های انبارداری مربوط به حمل و نقل دریایی نسبت به هزینه های انبارداری در فرودگاه ها گران تر است. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که هنگام حمل و نقل بین المللی، هر دو روش با هزینه گمرکی در مبدا و مقصد مواجه خواهند شد.

تفاوت در سرعت حمل کالا

میدانیم که حمل و نقل هوایی سریعتر از حمل بار دریایی از چین به ایران است. ارسال محموله های دریایی گاهی اوقات ممکن است هفته ها طول بکشد، در صورتی که حمل و نقل هوایی تنها در یک یا دو روز توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس قابل انجام میباشد. علی رغم این که پیشرفت خوبی در کشتیرانی و سرعت کشتی ها وجود داشته، اما همچنان سرعت حمل بار در حمل و نقل دریایی با حمل هوایی قابل مقایسه نیست. اگر مدت زمان حمل کالا برای شما اهمیت دارد، حتما برای استفاده از خدمات حمل بار هوایی به خوبی برنامه ریزی کنید.

اطمینان در حمل بار

خطوط هوایی معمولاً در رسیدگی به تغییرات برنامه بهتر از شرکت های حمل و نقل دریایی عمل میکنند. عواملی مانند شرایط آب‌ و هوایی می‌توانند برنامه‌های خطوط هوایی را خیلی راحت مختل کنند؛ اما پروازها معمولاً به سرعت هماهنگ و دوباره برنامه ریزی می‌شوند. علاوه بر این، پروازهای متعددی از چین به ایران صورت میگیرد و همین امر سبب افزایش سرعت حمل بار هوایی از چین به ایران شده است.

البته، لزوماً به این معنی نیست که برنامه های حمل و نقل هوایی همیشه قابل اعتمادتر از حمل بار دریایی است. زمانی که کشتی‌ها از برنامه خارج می‌شوند، معمولاً به چند روز زمان نیاز دارند تا به فعالیت‌های خود بازگردند. با این حال، در برخی مواقع حتی شرایط برای حمل دریایی مواد فاسد شدنی یا قطعات خودرو نیز فراهم میباشد.

به طور معمول، اولین دلیل برای انتخاب خدمات حمل بار هوایی، سرعت تحویل است. جابجایی محموله از طریق هوا امکان حمل آن در زمانی کوتاه را فراهم می کند که هنگام حمل اقلام حساس قابل توجه خواهد بود. با این حال، قیمت حمل و نقل هوایی با توجه به سرعت بالایش، به مراتب بالاتر هم خواهد بود. در نهایت، به شما بستگی دارد که کدام شیوه را برای حمل بار از چین به ایران ترجیح میدهید.

مزیت های سرویس حمل بار دریایی از چین به ایران

هر ساله حجم زیادی از انواع کالاها از چین به ایران ارسال میشوند. قطعا برای انتقال این حجم گسترده از بارها، نیاز به روش های مختلف حمل و نقل بین المللی خواهیم داشت. از آنجا که فاصله زیادی بین دو کشور چین و ایران وجود دارد، عملا استفاده از روش حمل بار زمینی غیرممکن شده است و با توجه به چالش هایی که به دنبال دارد، اصلا پیشنهاد نمیکنیم. اما شرایط مناسبی برای استفاده از حمل دریایی از چین به ایران و حمل و نقل هوایی فراهم میباشد.

اگر از خدمات حمل بار از چین بهره مند شوید، به دلیل بنادر متعددی که در هر دو کشور وجود دارند، نقل و انتقال بارهای شما راحت تر و با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت. به علاوه، محدودیت وزنی در ارسال انواع کالاها ندارید و میتوانید سنگین ترین محموله ها را به راحتی و از طریق کشتی ها به ایران بفرستید و تحویل بگیرید. مزت ویژه بعدی در حمل دریایی از چین به ایران، امنیت بالاست. هر روزه، تعداد زیادی از کشتی در آب های آزاد به سی مقصد مورد نظر خود حرکت میکنند و کاملا این مسیرها امن میباشند. به علاوه، نگران هزینه حمل دریایی هم نخواهید بود؛ چرا که ما میتوانیم این کار را با بهترین قیمت ها برای به انجام برسانیم.

چرا حمل بار دریایی از چین به ایران پیشنهاد میشود؟

بخش زیادی از جواب این سوال به مزیت های حمل بار دریایی از چین به ایران مربوط است. جالب است بدانید که حجم زیادی از کالاهایی که امروزه به دست ما در داخل کشور میرسد، از طریق دریا و به وسیله کشتی ها به ایران رسیده اند. حتی اگر به آمارها نیز نگاهی بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که حمل و نقل دریایی از بهترین روش های حمل بار به شمار میرود. مزیت های سرویس حمل بار دریایی از چین به ایران به قدری است که همواره پیشنهاد میکنیم اگر عجله ای در ارسال بار ندارید، این شیوه را انتخاب کنید. هزینه حمل دریایی بسیار کمتر از حمل و نقل هوایی میباشد و درست است که حمل و نقل هوایی سرعت بسیار بالاتری دارد؛ اما به دنبال آن، بسیار گران تر نیز میباشد.

به طور کلی اگر بخواهیم پاسخ دهیم، در صورتی که به دنبال روشی اقتصادی و امن برای حمل بار از چین به ایران هستید، سرویس حمل دریایی توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید. شما میتوانید زیادی از کالاها را جابجا کنید؛ چرا که کشتی ها قابلیت حمل بارهایی با وزن چند صد تن را دارا میباشند و بهترین راه برای واردات در حجم بالا محسوب میشود.

مطالب بیشتر :

نحوه حمل کالاهای حساس در روش حمل و نقل دریایی

نوع کالاهایی که قصد واردات آنها از چین به ایران را دارید، نقش بسزایی در انتخاب روش مناسب حمل و ارسال بار دارد. با توجه به این که انتخاب حمل بار دریایی از چین به ایران بهترین گزینه جهت ارسال کالاهای حساس به شمار میرود، لازم است تا ضوابط و دستورالعمل های خاصی را به طور حرفه ای رعایت نمایید. از جمله کالاهای حساسی که باید در نهایت دقت ارسال شوند، مواد غذایی فاسد شدنی هستند. در چنین شرایطی برای حمل بارهای حساس و فاسد شدنی، از کانتینرهای یخچال دار استفاده میکنیم. طراحی کانتینرهای یخچال دار به گونه ای است که میتوانند مواد غذایی را با همان کیفیت اولیه خود نگه دارند تا محموله به بندر مقصد برسد.

کالاهای شکستنی مانند انواع شیشه از دیگر انواع کالاهای حساس هستند که حمل و نقل دریایی برای آنها مناسب میباشد. بهترین راه برای ارسال بارهای شکستنی این است که در بسته بندی های مناسب و ضدضربه قرار بگیرند تا دچار آسیب نشوند. برای حمل دریایی اقلام شکستنی معمولا درون کانتینرها از چندین ضربه گیر کمکی استفاده میشود تا از هر گونه آسیب و شکستگی جلوگیری شود. این موارد بخشی از مهمترین نکاتی هستند که باید در حمل و نقل دریایی مورد توجه قرار دهیم. ما در سرویس حمل بار دریایی از چین به ایران توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، براساس نوع و ماهیت کالاهای وارداتی شما، بهترین شرایط را جهت حمل و ارسال آن به کشور فراهم خواهیم کرد تا نگرانی بابت افزایش هزینه حمل دریایی و بروز خسارت ها نداشته باشید.

حداقل سرمایه لازم جهت واردات بار از چین چقدر است؟

با داغ شدن بازار واردات کالا از چین، این سوال برای خیلی ها مطرح شده که حداقل سرمایه لازم جهت واردات از این کشور چقدر است؟ چه هزینه هایی را باید در نظر داشت؟ پاسخ به این سوال ساده نیست و به موارد مختلفی بستگی دارد تا بتوانیم سرمایه اولیه تقریبی را تخمین بزنیم؛ البته کارشناسان ما میتوانند با اطلاعات و تجربه کاملی که در این حوزه دارند، راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. اما برای شروع و پیش از آن که نسبت به حمل بار دریایی از چین به ایران اقدام نمایید، بهتر است هزینه های جاری در پروسه واردات کالا از چین که شامل موارد زیر میشوند را بشناسید:

 • هزینه سفر به کشور چین: اگر قصد دارید به عنوان تاجر خودتان در این کشور حضور داشته باشید و از فروشنده یا کارخانه های تولیدی به طور مستقیم بازدید کنید، باید هزینه های سفر و اقامت در چین را نیز در نظر داشته باشید. طبیعتا به یک مترجم هم نیاز خواهید داشت که خودش سبب افزایش هزینه ها خواهد شد. بنابراین بهتر است به جای حضور در چین، از راه دور و به وسیله وبسایت های آنلاین نسبت به خرید و تامین کالا اقدام نمایید.
 • هزینه های بسته بندی و حمل بار: با حداقل سرمایه برای واردات از چین، حمل بار دریایی بهترین روش خواهد بود. برای کاهش هزینه حمل دریایی، از کانتینر اشتراکی استفاده کنید تا بتوانید با قرار گرفتن محموله خود در کنار سایر کالاها در یک کانتینر، هزینه ها را به طور چشمگیری کاهش دهید و مجبور به پر کردن فضای کامل کانتینر نشده باشید.
 • مطالعه مقررات و پرداخت مالیات کمتر: پیشنهاد میکنیم پیش از این که خرید خود را با فروشنده چینی نهایی کنید، قوانین گمرکی و مالیاتی ایران را به خوبی بررسی کنید تا بتوانید از وارد نمودن کالاهایی که تعرفه مالیاتی بالایی دارند، جلوگیری نمایید. به علاوه، هزینه های ترخیص کالا، انبارداری، کارگرها و.. را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید برنامه ریزی بهتری داشته باشید.

حمل بار دریایی FCL (فول کانتینر) چیست؟

FCL اصطلاحی است که در حمل ‌و نقل دریایی برای توصیف محموله‌هایی که شامل «بار کامل کانتینر» میشوند، استفاده می‌گردد، یا محموله‌ای است که فقط یک گیرنده در یک کانتینر دارد و با سایر فرستنده‌ها به اشتراک گذاشته نمی‌شود. اندازه کانتینرهای استاندارد، 20 و 40 فوت میباشد که هر دو نوع از کانتینرها حمل FCL را انجام میدهند. زمانی که سرویس حمل بار دریایی از چین به ایران به صورت FCL را انتخاب میکنید، خریدار کل فضای کانتینر را با نرخ ثابت اجاره می کند. علاوه بر هزینه حمل دریایی که ثابت است، خریدار باید برخی از هزینه های اضافی دیگر مانند هزینه های حمل و نقل و هزینه شاسی را نیز در نظر داشته باشد. خطوط حمل‌ و نقل معمولاً بر اساس تقاضای مسیر، مانند سفرهای هوایی و تجاری، نرخ‌ها را تغییر می‌دهند، بنابراین بهتر است بسته به زمان و مکان ارسال کانتینر، هزینه حمل دریایی را بررسی کنید.

برای درک اینکه آیا حمل FCL یک روش حمل و نقل مناسب برای محموله وارداتی شماست یا نه، دانستن اصول اولیه نحوه محاسبه هزینه ها قطعا نقشی حیاتی در برنامه ریزی لجستیک ایفا می کند. در یک حمل FCL، دو هزینه سهم چشمگیری در محاسبه سایر موارد دارند: نرخ کانتینر و هزینه استفاده از شاسی. هزینه حمل و نقل کانتینر FCL یک محاسبه استاندارد است که شامل اندازه و مسیر حمل کانتینر به همراه هزینه شاسی که هزینه حمل یک کانتینر از بندر مبدا به مقصد نهایی است، میشود.

اگر محموله وارداتی خود را از طریق FCL ارسال می کنید و از اینکوترمز FOB استفاده میکنید، محاسبات زیر برای بآورد هزینه های حمل کالا مورد نیاز است:

 • هزینه حمل و نقل کانتینری و هزینه استفاده از شاسی
 • هزینه های بندر مقصد
 • هزینه های ترخیص کالا از گمرک مانند عوارض و مالیات
 • هزینه تحویل یا حمل و نقل کل کانتینر

حمل دریایی LCL (کمتر از بار یک کانتینر) چیست؟

حمل بار دریایی از چین به صورت LCL اصطلاحی است که در حمل و نقل دریایی برای توصیف بارهایی که “کمتر از یک کانتینر” هستند یا محموله ای که کل کانتینر را پر نمی کند، استفاده می شود؛ تفاوت این روش با FCL در همین مورد است. بسته به مسیر، مقصد و نیاز شما، حمل و نقل از طریق LCL ممکن است هزینه بیشتری نسبت به FCL داشته باشد؛ بنابراین بهتر است برای این که تصمیم گیری مناسبی داشته باشید، با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در خصوص حمل دریایی از چین به ایران در تماس باشید.

اما حمل و نقل LCL چگونه است؟ در حمل دریایی LCL، فرستنده های مختلف، یک کانتینر مشترک دارند. وقتی حجم محموله برای پر کردن یک کانتینر کامل کافی نباشد، حمل و نقل LCL معمولاً ارزان‌تر تمام خواهد شد؛ چرا که هزینه حمل یک کانتینر کامل مشترک میباشد. هنگام مقایسه هزینه CBM بین حمل LCL و هزینه حمل دریایی به صورت FCL، LCL گران تر خواهد بود؛ اما قیمت نهایی اغلب کمتر میباشد.

مزایای حمل دریایی LCL برای خریدار

شما به عنوان خریدار فقط باید هزینه فضایی را که اشغال میکنید، بپردازید؛ زیرا کانتینر با سایر محموله ها مشترک خواهد بود. این ویژگی به کسب و کارهای کوچک اجازه می دهد تا از هزینه کم حمل و نقل دریایی بدون نیاز به ارسال حجم بالا استفاده کنند و از هزینه های اضافی جلوگیری نمایند.

هزینه حمل محموله های هوایی یا بر اساس وزن ناخالص یا وزن حجمی، هر کدام که بیشتر باشد، محاسبه می شوند. در حالی که در حمل LCL به ازای هر متر مکعب یا هر 1000 کیلوگرم، هزینه پرداخت میکنید (هر کدام که بیشتر باشد). اگر محدودیت زمانی ندارید، این سرویس را جهت حمل بار دریایی از چین برای محموله هایی که کوچک و در عین حال سنگین هستند، پیشنهاد میکنیم؛ چرا که مقرون به صرفه ترین گزینه میباشد.

در رابطه با هزینه های حمل بار دریایی از چین به صورت LCL باید بگوییم که یک کشتی باری به طور متوسط می تواند حدود 3000 کانتینر را در خود جای دهد. یعنی حدود 200000 CBM محموله! به همین دلیل است که در هنگام حمل و نقل LCL نیاز به پرداخت حداقل هزینه وجود دارد؛ زیرا انتظار می رود خریداران بار خود را به صورت فله ارسال کنند.

هزینه حمل یک محموله به صورت LCL بر اساس حجم واقعی یا فضایی که محموله در یک کانتینر حمل و نقل مشترک اشغال می کند، محاسبه خواهد شد که معمولاً حداقل 1 CBM است. اگر حجم کل بار کمتر از حداقل مقدار باشد، آنگاه هزینه ها 1 CBM در نظر گرفته می شود. همانطور که گفته شد، حتی اگر کالای شما فضای بسیار کمتری نسبت به حداقل مقدار تعیین شده نیاز داشته باشد، همچنان موظف به پرداخت هزینه برای حداقل حجم تعیین شده خواهید بود.

اگر هزینه حمل دریایی از چین به ایران بر اساس حجم واقعی محاسبه شود، هزینه حمل و نقل هوایی یا بر اساس وزن ناخالص یا وزن حجمی، هر کدام که بیشتر باشد، محاسبه می شود. به عنوان مثال، یک محموله 0.8 CBM با وزن ناخالص 50 کیلوگرم، در هنگام حمل با استفاده از پست اکسپرس هوایی، وزنی معادل 160 کیلوگرم خواهد داشت. اگر با استفاده از LCL ارسال شود، هزینه آن بر اساس حداقل 1 CBM حمل و نقل دریایی خواهد بود.

مطالب بیشتر :

مقایسه کاربرد انواع کانتینرهای رایج در حمل بار دریاییچ

یکی از مهمترین ارکانی که در حمل دریایی از چین به ایران با آنها سر و کار خواهید داشت، کانتینرها هستند که برای نگهداری و حمل ایمن بار شما به کار گرفته میشوند. بهترین کانتینرها بسته سایز و ابعاد و نوع کالای وارداتی شما میتوانند متفاوت باشند؛ چرا که کانتینرها را براساس کاربردی که میتوانند داشته باشند، در انواع مختلفی طراحی کرده اند. ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تصمیم گرفته ایم تا توضیحی مختصر در رابطه با کاربرد و استفاده هر یک از آنها ارائه دهیم:

کانتینرهای استاندارد

کانتینر حمل و نقل استاندارد رایج ترین نوع کانتینری است که برای حمل بار دریایی از چین به ایران استفاده می شود. این نوع کانتینرها معمولا از فولاد ساخته می شوند و در اندازه های مختلف، از 20 فوت تا 40 فوت طول در دسترس هستند. همچنین، کانتینرهای حمل و نقل استاندارد برای کاربردهای مختلفی از جمله حمل و نقل کالاهای معمولی، خودروها و مصالح ساختمانی به کار برده میشوند.

اندازه های موجود (طول x عرض x ارتفاع):

۲۰×۸×۸/۶ اینچ
۴۰×۸×۸/۶ اینچ
40 x 8 x 9.6 اینچ (مکعب بلند)

کانتینرهای مکعبی

کانتینرهای حمل و نقل مکعبی شبیه کانتینرهای حمل و نقل استاندارد، اما بلندتر هستند. آنها معمولاً برای حمل و نقل اقلام بلند و طویل مانند ماشین آلات یا مبلمان استفاده می شوند. به علاوه، کانتینرهای حمل و نقل مکعبی بند در اندازه های مختلف، از 40 فوت تا 53 فوت طول در دسترس هستند.

کانتینرهای یخچال دار

کانتینرهای حمل و نقل یخچال دار، که به عنوان ریفر نیز شناخته می شوند، برای حمل و نقل کالاهای فاسد شدنی که باید خنک یا منجمد نگه داشته شوند، در حمل بار دریایی از چین به ایران استفاده می شوند. ریفرها معمولاً از فولاد ساخته می شوند و در اندازه های مختلف از 20 فوت تا 40 فوت طول در دسترس هستند و میتوانند دمای مورد نظر را برای نگهداری از انواع کالاها، حفظ کنند.

اندازه های موجود (طول x عرض x ارتفاع):

۲۰×۸×۸/۶ اینچ
۴۰×۸×۸/۶ اینچ
40 x 8 x 9.6 اینچ (مکعب بلند)

کانتینرهای تخت

کانتینرهای حمل و نقل با قفسه تخت برای حمل اقلام بزرگ یا غیرمعمول که نمی توانند در یک کانتینر حمل و نقل استاندارد بارگیری شوند، کاربرد دارد. قفسه‌های تخت معمولاً از فولاد ساخته می‌شوند و در اندازه‌های مختلفی از 20 فوت تا 40 فوت طول دارند. این نوع کانتینرها تخت بسته به نیاز محموله می توانند به دیوارها، درها یا روکش ها مجهز شوند.

اندازه های موجود (طول x عرض x ارتفاع):

۲۰×۸×۸/۶ اینچ
۴۰×۸×۸/۶ اینچ

کانتینرهای روباز

کانتینرهای حمل و نقل روباز نوعی کانتینر با سقف قابل برداشت میباشند که در حمل دریایی از چین به ایران هم کاربرد دارند. این ویژگی سبب شده تا آنها برای حمل وسایل بلند یا حجیم که باید از بالا بارگیری شوند، ایده آل باشند. همچنین اغلب برای حمل کالاهای خطرناک یا مواد خطرناک مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا قسمت باز کانتینتر روباز اجازه تهویه هوا را می دهد. کانتینرهای روباز در اندازه های مختلف موجود هستند و می توانند از فولاد یا آلومینیوم ساخته شوند.

اندازه های موجود (طول x عرض x ارتفاع):

۲۰×۸×۸/۶ اینچ
۴۰×۸×۸/۶ اینچ
40 x 8 x 9.6 اینچ (مکعب بلند)

کانتینرهای مخزن دار

کانتینر مخزن دار یک کانتینر فلزی بزرگ است که برای انتقال مایعات و گازها استفاده می شود. این نوع کانتینر اغلب برای حمل نفت خام، مواد شیمیایی و سایر مواد خطرناک به کار برده میشوند. همچنین، کانتینر حمل و نقل مخزن دار از فولاد ضخیم ساخته و با مواد غیر قابل نفوذ مانند لاستیک یا پلاستیک پوشانده شده است؛ چرا که این کار از نشت محتویات و جلوگیری از آلودگی محموله جلوگیری می کند. کانتینرهای مخزن دار معمولاً بسیار بزرگتر از سایر انواع کانتینرهای حمل و نقل هستند و می توانند تا 80000 گالن مایع را در خود جای دهند. چنین کانتینرهایی معمولاً با قطار یا کامیون حمل می شوند.

حمل بار دریایی از چین به صورت فول کانتینر چگونه انجام میگیرد؟

قصد ارسال کالاهایی با وزن و حجم بالا را دارید؟ سرویس حمل بار دریایی از چین به صورت فول کانتینر که توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس ارائه میگردد، برای اوقاتی به کار برده میشود که قصد ارسال محموله هایی با حجم زیاد را دارید. علاوه بر این، اگر محموله شما نیاز به بسته بندی خاصی داشته باشد، بهترین روش برای ارسال آن، حمل دریایی از چین به ایران به صورت فول کانتینر خواهد بود. در این حالت، یک کانتینر را شما به طور کامل اجاره میکنید تا تنها در اختیار شما و برای حمل محموله وارداتی شما قرار بگیرد. در حقیقت، یک کانتینر را به صورت دربست در اختیار دارید و به همین دلیل است که به عنوان حمل فول کانتینر شناخته میشود. گاهی اوقات، انتخاب این روش کمک زیادی هم به کاهش هزینه حمل دریایی میکند.

هزینه حمل دریایی از چین به صورت فول کانتینر نسبت به حمل بار فله ای بیشتر خواهد بود؛ اما معمولا این هزینه به قدری نیست که قابل جبران نباشد. اگر حمل بار دریایی از چین به ایران را به صورت فول کانتینر انجام دهید، به دنبال آن محموله شما با امنیت تضمینی به بنادر ایران خواهد رسید. البته تحت هر شرایطی، انتخاب روش مناسب به خود شما بستگی دارد و ما این آمادگی را داریم تا بهترین راهنمایی ها را در اختیار شما قرار دهیم.

حمل بار دریایی از چین به صورت خرده بار چگونه است؟

حمل دریایی به صورت خرده بار تفاوت چندانی در شیوه حمل و نقل با حمل فول کانتینر ندارد، اما تفاوت در این است که شما از کانتینر به صورت گروهی با سایر کالاهای صاحبین بار استفاده میکنید. همانطور که از اسم حمل خرده بار میتوانید حدس بزنید، به بارهایی گفته میشود که از حداقل وسیله حمل کننده کمتر باشند. در این روش، چون حجم و سایز بارها کم است، باید با بقیه بارها در انبار جمع شوند تا یکجا و باهم به سوی مقصد ارسال شوند. هزینه حمل دریایی به صورت خرده بار در مقایسه با حمل فول کانتینر بسیار کمتر میباشد.

نحوه حمل و نقل دریایی به صورت کانتینر اشتراکی

اگر حجم کالاهای وارداتی شما به یک کانتینر کامل نمیرسد، بهتر است یک کانتینر را به صورت دربستی خریداری نکنید و از روش حمل LCL یا همان حمل بار دریایی از چین به صورت کانتینر اشتراکی استفاده نمایید. در واقع، اگر بخواهید یک کانتینر را به طور کامل برای بار خود در نظر داشته باشید، هزینه حمل دریایی برای شما به طور چشمگیری افزایش خواهد داشت؛ در صورتی که نیاز به فضای کامل کانتینر ندارید. در صورتی که از خدمات حمل به صورت کانتینر اشتراکی جهت حمل دریایی از چین به ایران استفاده کنید، محموله وارداتی شما را به صورت مشترک با محموله سایر افراد درون یک کانتینر مناسب قرار میدهیم تا نیازی به پرداخت هزینه های اضافی نداشته باشید.

چند نکته وجود دارند که در این روش باید بیشتر مورد توجه قرار بدهید. از آنجا که حمل محموله شما همزمان با محموله سایر صاحبان کالا در یک کانتینر صورت میگیرد، ممکن است به زمان بیشتری نیاز باشد تا برای ارسال به ایران آماده شود؛ در نتیجه پیشناد میکنیم از چند روز قبل نسبت به رزرو کانتینر اقدام نمایید. برای کالاهای بسیار سنگین حساس نیزاین روش را جهت حمل بار دریایی از چین پیشنهاد نمیکنیم؛ از این رو، بهتر است از سایر روش ها کمک بگیرید.

لیست مدارک لازم برای استعلام نرخ حمل بار دریایی از چین

به دنبال نرخ حمل بار دریایی از چین هستید؟ از آنجا که هزینه حمل بار به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد، نمیتوانیم نرخ مشخصی را به شما ارائه دهیم؛ اما شما عزیزان میتوانید با کمک کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، از کرایه تقریبی حمل دریایی از چین به ایران مطلع شوید. برای این کار کافی است که اطلاعات مشخصی را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید تا با توجه به این مدارک بتوانیم هزینه حمل دریایی را محاسبه و به شما اطلاع دهیم. مدارک مهمی که جهت استعلام نرخ حمل دریایی به آنها نیاز داریم، عبارتند از:

پروفرما اینویس

برای محاسبه هزینه حمل بار دریایی از چین به پروفرما نیاز داریم. اما پروفرما اینویس چیست؟ پیش فاکتور یک فاکتور اولیه است که قبل از تایید فروش برای شما به عنوان خریدار ارسال می شود. این فاکتور موارد قابل توجه ای که باید خریدار از آنها مطلع باشد، نظیر قیمت کالا، اطلاعات حمل و نقل و تاریخ تحویل را در خود جای داده است. خریدار پس از بررسی پیش فاکتور به فروشنده، میتواند تائید خود را جهت خرید کالاهای مورد نظر نشان دهد.

پروفرما اینویس زمانی صادر می شود که فروشنده در مورد مقدمات فروش با خریدار صحبت کرده باشد؛ اما قادر به ارسال فاکتور رسمی نباشد؛ چرا که جزئیات نهایی معامله هنوز توسط خریدار تأیید نشده اند. در واقع، یک پیش فاکتور می تواند صادر شود تا خریدار بداند دقیقاً چه انتظاری از فروشنده دارد و چه محصولی را با چه قیمتی میخواهد.

پکینگ لیست

مدرک دیگری که جهت محاسبه هزینه حمل دریایی از چین به ایران نیاز داریم، پکینگ لیست میباشد. پکینگ لیست سندی است که در تجارت بین المللی استفاده می شود و اطلاعاتی در مورد محموله وارداتی، از جمله نحوه بسته بندی کالا، ابعاد و وزن هر بسته، علائم و اعدادی که در قسمت بیرونی جعبه ها ذکر شده اند، را جهت اطلاع به صادرکننده، شرکت حمل و نقل بین المللی و گیرنده نهایی در خود جای داده است.

چگونه یک پکینگ لیست استاندارد تهیه کنیم؟ پکینگ لیست شما باید حاوی اطلاعاتی درباره تعداد واحدهای کالا، جعبه‌ها و سایر اطلاعات بسته‌بندی موجود باشد، و همه این جزئیات باید با فاکتور تجاری یا همان پروفرما مطابقت داشته باشند و منعکس کننده طرفین درگیر در معامله باشد.

هنگام ایجاد یک پکینگ لیست استاندارد، اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است، جزئیات مربوط به حمل و نقل را درج کرده باشید. برخی از جزئیات مهم که باید درج شوند، عبارتند از:

 • تاریخ ارسال کالا
 • اطلاعات تماس فرستنده و صادرکننده بار
 • اطلاعات تماس گیرنده بار
 • آدرس مبدا ارسال
 • آدرس مقصد ارسال
 • تعداد کل بسته های این محموله
 • توضیح دقیق هر بسته
 • حجم و وزن هر بسته
 • حجم و وزن کل محموله
 • شماره فاکتور تجاری این محموله

گواهی مبدا

گواهی مبدا نیز شامل اطلاعاتی است که برای استعلام نرخ حمل دریایی بار از چین باید به کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس ارائه دهید. اما گواهی مبدا چیست؟ مقامات گمرک انتظار دارند گواهی مبدا سند جداگانه ای از فاکتور تجاری یا لیست بسته بندی باشد. در برخی موارد، گمرک مقصد ممکن است از یک اتاق بازرگانی خاص مدرکی برای بررسی درخواست کند. اتاق های بازرگانی معمولاً فقط مواردی را تأیید می کنند که قابل تأیید باشد. با این حال، اگر به اتاق بازرگانی، اظهارنامه ای مبنی بر تأیید جزئیات تجاری کالا ارائه شود که صحت آن را نمی تواند به خوبی بررسی کند، باید به مهر کردن گواهی مبدا اکتفا کند.

برای ارسال بار به ایران به چه مدارکی نیاز است؟

مدارک متعددی جهت ارسال بار به ایران لازم است و حتما باید تعدادی از آنها را آماده و در زمان مشخص ارائه دهید تا بتوانید موفق به ارسال محموله خود از چین به ایران شوید. اولین و مهمترین مدرکی که هر تاجری باید آن را به همراه داشته باشد، کارت بازرگانی میباشد. تمامی افرادی که قصد انجام مبادلات تجاری در سطح بین المللی را دارند، باید نسبت به اخذ کارت بازرگانی معتبر از وزارت صمت اقدام نمایند. از آنجا که انجام فعالیت های تجاری بدون کارت بازرگانی غیرقانونی میباشد، به هیچ عنوان نمیتوانید بدون این کارت، واردات و حمل بار دریایی از چین را انجام دهید. اما شرکت هایی مانند شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس این شرایط را برای تجار و بازرگانان ایرانی فراهم کرده اند تا بتوانند با استفاده از کارت بازرگانی آنها و بدون این که نیاز به اخذ آن داشته باشید، فعالیت های تجاری خود را به راحتی به دست کارگزارانی مانند کارگزاران ققنوس بسپارید و به انجام برسانید.

علاوه بر کارت بازرگانی، پروفرما از مهمترین مدارک برای حمل دریایی از چین به ایران میباشد. فاکتور خرید نشان دهنده مالکیت شما در کالاهاست و از این طریق میتوانید مالکیت خود را به اثبات برسانید. این نکته نیز حائزاهمیت است که هر ساله برخی از گروه های کالایی مجاز به واردات از چین به ایران هستند؛ بنابراین مهم است که کالای خریداری شده شما قابلیت ارسال و ورود به بندرهای ایران را داشته باشد. پیشنهاد میکنیم پیشاز آن که هر گونه معامله ای با فروشنده چینی را نهایی کنید، سراغ مجوزهای واردات بروید تا مشکلی در این زمینه نداشته باشید. همچنین، به بیمه نامه معتبر برای حمل بار دریایی از چین به ایران نیاز داریم که توسط شرکت حمل و نقل صادر خواهد شد.

لیست مهمترین بنادر تجاری چین

انتخاب بندر مناسب تصمیم آسانی نیست، بنابراین ما شرحی از بزرگترین و مهم ترین بنادر چین را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید با شنخت بیشتری نسبت به حمل بار دریایی از چین اقدام نمایید. البته سرویس حمل دریایی از چین به ایران توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس از تمامی این بنادر به سوی بنادر جنوبی ایران در کوتاه ترین زمان ممکن و بهترین نرخ صورت میگیرد.

بندر تجاری شانگهای

بندر شانگهای بزرگترین بندر دریایی جهان است که از سال 2009 در رتبه اول قرار دارد. بندر شانگهای در سال 1842 افتتاح شده و در دلتای رودخانه یانگ تسه واقع میباشد. این بندر همچنین دارای موقعیت جغرافیایی ایده آل، امکانات اقتصادی عالی و زیرساخت های عالی است و قرار گرفتن در وسط طولانی ترین ساحل شرقی، فرصت های خوبی را برای مراودات و تجارت فراهم کرده است. در سال 2014 بندر شانگهای با پشتیبانی از 35 میلیون TEU (واحد ظرفیتی که اغلب برای بنادر و کشتی ها استفاده می شود) رکورد جدیدی را ثبت کرد و هر ماه بیش از 2000 کشتی به این بندر می رسند؛ از این رو، یکی از اصلی ترین بنادر چین برای حمل دریایی محسوب میشود.

بندر شنزن

بندر شنزن، دومین بندر مهم در چین و سومین بندر در جهان میباشد. این شهر در بخش جنوبی رودخانه مروارید در استان گوانگدونگ واقع شده و بندر شنژن همچنین یکی از شلوغ ترین و سریع ترین بندرهای جهان نیز به شمار میرود. فرصت های پیشرفت عالی در این بندر وجود دارد و علاوه بر این، مردم آن را به عنوان پشتوانه ای در تجارت بین چین و هنگ کنگ می دانند. شنزن یکی از مهم ترین بنادر برای تجارت بین المللی چین است.

بندر هنگ کنگ

این بندر در اعماق دریا واقع در دریای چین جنوبی است که یک عامل کلیدی در توسعه اقتصادی هنگ کنگ به شمار میرود. آب عمیق باعث می شود بندر شرایط ایده آلی برای پهلوگیری و سرویس دهی به انواع کشتی ها داشته باشد؛ از این رو، این بندر هم از نظر بار جابجا شده و هم مسافر، یکی از شلوغ ترین بنادر جهان میباشد. بندر هنگ کنگ از جمله بنادر تجاری چین که دارای خدمات حمل دریایی از چین به ایران هستند نیز محسوب میشود.

اطلاعات بیشتر در مورد بندر هنگ کنگ
این بندر بارها در رتبه اول فهرست بزرگترین بنادر جهان قرار گرفته است. با این حال، ادعا می شود که به زودی سایر بنادر به دلیل کاهش تعداد کانتینرهای بارگیری مجدد، فرصتی برای پیشی گرفتن از هنگ کنگ در رتبه بندی خواهند داشت. بیشتر کشتی ها به شمال قاره سفر می کنند. در حال حاضر، بندر هنگ کنگ دارای 9 پایانه کانتینری است که از جمله آنها میتوانیم به پایانه‌های Kwai Chung، Tsing Yi و Stonecutters Island اشاره کنیم.

بندر نینگبو

برای حمل بار دریایی از چین و کاهش هزینه حمل دریایی، بندر نینگبو میتواند یکی از گزینه های شما باشد. این بندر شلوغ ترین بندر جهان از نظر تناژ بار است و بندر در استان ژجیانگ در جنوب خلیج هانگژو قرار دارد. در سال 2014، حجم بارهای نینگبو برای اولین بار از 20 میلیون TEU فراتر رفت. به علاوه، تنها بندری است که نسبت به سال قبل (12 درصد) چنین افزایش چشمگیری را ثبت کرده است. بندر نینگبو از آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه، مواد خام، انواع محموله ها و محصولات نهایی شده را می پذیرد.

اطلاعات بیشتر در مورد بندر نینگبو
همچنین نینگبو از نظر سرمایه گذاری و منطقه اقتصادی در منطقه ای به نام “مثلث طلایی” یا “قسمت پایینی رودخانه یانگ تسه” قرار دارد. به همین دلیل، مکان مهمی برای حمل و نقل دریایی داخلی به شمار میرود. بندر نینگبو شامل چندین بندر از جمله بیلون (بندر دریایی)، ژنهای (خور بندر) یا بندر قدیمی نینگبو (بندر رودخانه داخلی) است و حتی بیشتر از آن، خط ساحلی بندر 333 کیلومتر طول دارد.

بندر گوانجو

بندر گوانجو اصلی ترین بندر این شهر، در استان گوانگدونگ میباشد. این بندر توسط شرکت دولتی Guangzhou Port Group Co. Ltd اداره می شود و از آنجا که این شهر که در قرن سوم به عنوان بخشی از مسیر ابریشم دریا توصیف شده است، در زمان سلطنت سلسله کین، یک بندر تجاری مهم به شمار میرفت.

اطلاعات بیشتر در مورد بندر گوانگجو
در حال حاضر بندر گوانجو، استان گوانگدونگ را با سایر مناطق جهان نیز متصل می کند. بر اساس داده ها، در سال 2010 بیش از 411 میلیون تن محموله به آنجا منتقل شده و کشتی‌هایی از بیش از 300 بندر از حدود 80 کشور به این بندر می‌رسند. بندر گوانجو همچنین یک مرکز حمل و نقل برای صنایع واقع در استان های همجوار مانند گوانگشی، یوننان، هونان، هوبی، سیچوان گوئیژو و جیانگشی هم میباشد. این بندر قابلیت انجام بارگیری، تخلیه، ذخیره سازی و همچنین حمل و نقل کانتینری را داراست.

بندر دریایی چینگدائو

بندر دیگری که میتواند مبدا حمل بار دریایی از چین باشد، بندر چینگدائو است. این بندر بر روی رودخانه زرد، نزدیک چینگدائو، در استان شاندونگ واقع شده است. همچنین این شهر، به لطف تجارت و بندر ماهیگیری بسیار معروف و توسعه یافته میباشد. در سال 2014، این بندر 16.6 میلیون TEU را جابجا کرد. در سال 2011، همراه با سه بندر دیگر، قرارداد راهبردی با بزرگترین بندر کره جنوبی _ بندر بوسان امضا شده. علاوه بر این، اتحاد امضا شده با هدف ایجاد مهم ترین مرکز لجستیک و حمل و نقل در شمال شرق آسیاست. در حال حاضر، آنها عمدتا زغال سنگ، روغن معدنی، سنگ آهن و غلات را حمل می کنند. به علاوه، این بندر با بیش از 450 بندر در حدود 130 کشور جهان ارتباط دارد.

بندر دریایی تیانجین

این بندر بزرگترین بندر شمال چین است. اغلب به بندر تیانجین “دروازه پکن” نیز می گویند. بندر تیانجین از قرن چهارم نقش مهمی ایفا کرده و در سال 1860، به طور رسمی به یک بندر با اهمیت بین المللی بسیار زیاد تبدیل شد. این بندر در خلیج بوهای واقع شده و همچنین بزرگترین بندر ایجاد شده توسط انسان در چین محسوب میشود. مساحت این بندر 107 کیلومتر مربع و اسکله ای به طول 21.5 کیلومتر میباشد. در سال 2010، بیش از 413 میلیون تن محموله به بندر تیانجین منتقل شد و سالانه بیش از 13 میلیون TEU را جابجا می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد بندر تیانجین
این بندر از کشتی های بیش از 600 بندر مستقر در 180 کشور پشتیبانی می کند. تقریباً 115 خط کانتینر معمولی به آن خدمات می دهند و هر ساله، یک افزایش هم مییابد.

جدول زمان بندی حمل بار دریایی از بنادر چین به ایران

تنها عیبی که حمل دریایی از چین به ایران برای واردات برخی کالاها دارد، مدت زمان طولانی حمل و ارسال کالا میباشد. با این حال، شرکت حمل و نقل بین المللی تمام تلاش خود را کرده است تا در کوتاه ترین زمانی که ممکن است، محموله وارداتی شما را به راحتی از بندرهای چین به بندرهای جنوبی ایران ارسال کنید و تحویل بگیرید. جدول زیر به شما کمک میکند تا از مدت زمان تقریبی حمل بار دریایی از چین به ایران مطلع شوید:

پرونده باز نمی شود مجوزهای پرونده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط سرور شما قابل خواندن است.

لیست کرایه حمل بار دریایی از چین به ایران

 • نرخ حمل و نقل دریایی از شانگهای به بندر عباس توسط کانتینر 20 فوتی= 2250 دلار
 • کرایه حمل و نقل دریایی از شنژن به بندر عباس توسط کانتینر 20 فوتی= 1985 دلار
 • نرخ حمل دریایی از نینگبو به بندر عباس توسط کانتینر 20 فوتی= 1758 دلار
 • کرایه حمل و نقل دریایی از گوانجو به بندر عباس برای کانتینر 20 فوتی= 2110 دلار
 • نرخ حمل بار دریایی از هنگ کنگ به بندرعباس جهت حمل کانتینر 20 فوتی= 1854 دلار
 • کرایه حمل و نقل دریایی از چینگدائو به بندر عباس برای کانتینر 20 فوتی= 1965 دلار
 • هزینه حمل بار دریایی از تیانجین به بندرعباس توسط کانتینر 20 فوتی= 2122 دلار
 • کرایه حمل بار دریایی از دالیان چین به بندر عباس برای کانتینر 20 فوتی= 1959 دلار
 • هزینه حمل دریایی از شیامن به بندر عباس توسط کانتینر 20 فوتی= 1948 دلار
 • کرایه حمل و نقل دریایی از شانگهای به بندر بوشهر توسط کانتینر 20 فوتی= 1924 دلار
 • هزینه حمل و نقل دریایی از شنزن به بندر بوشهر توسط کانتینر 20 فوتی= 1913 دلار
 • هزینه حمل بار دریایی از نینگبو چین به بندر بوشهر ایران برای کانتینر 20 فوتی= 1901 دلار
 • هزینه حمل و نقل دریایی از گوانجو به بندر بوشهر توسط کانتینر 20 فوتی= 1889 دلار
 • هزینه حمل و نقل دریایی از هنگ کنگ به بندر بوشهر برای کانتینر 20 فوتی= 1877 دلار
 • هزینه حمل و نقل دریایی از چینگدائو به بندر بوشهر توسط کانتینر 20 فوتی= 1866 دلار
 • هزینه حمل و نقل دریایی از تیانجین به بندر بوشهر توسط کانتینر 20 فوتی= 1854 دلار
 • کرایه حمل بار دریایی از دالیان چین به بندر بوشهر توسط کانتینر 20 فوتی= 1842 دلار
 • هزینه حمل دریایی از شیامن به بندر بوشهر توسط کانتینر 20 فوتی= 1831 دلار

جمع بندی

بهترین روشی که میتوانید برای حمل محموله های وارداتی خود از چین به ایران انتخاب کنید، حمل و نقل دریایی میباشد؛ البته، اگر عجله ای در ارسال بار ندارید. سرویس حمل بار دریایی شرکت حمل و نقل بین المللیققنوس به هر دو روش LCL و FCL ارائه میگردد؛ از این رو، شما میتوانید انواع بارهای کم حجم یا حجیم و سنگین را به راحتی و با انتخاب یکی از این روش ها در ایران تحویل بگیرید. اگر به دنبال کاهش هزینه حمل دریایی هستید و بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت میخواهید، کارشناسان ما همراه شما هستند.

در مورد حمل بار دریایی از چین به ایران سوال دارید؟

هر دو روش حمل بار هوایی و دریایی مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب بهترین روش بستگی به نیازهای شما و ملاک‌های مختلفی دارد. حمل بار دریایی معمولاً ارزان‌ تر از حمل بار هوایی است. اگر هزینه‌ حمل بار برای شما مهم است، حمل بار دریایی ممکن است گزینه بهتری باشد. به علاوه، حمل بار هوایی به مراتب سریع ‌تر از حمل بار دریایی است. اگر نیاز به ارسال کالا به سرعت دارید، حمل بار هوایی ممکن است گزینه بهتری باشد. برای انتخاب درست و به صرفه برای حمل محموله های خود، پیشنهاد میکنیم در وهله اول با کارشناسان ما مشورت نمایید.

زمان تقریبی حمل بار دریایی از چین به ایران بستگی به مسیر و نوع ارسال و.. دارد و معمولاً بین 3 تا 4 هفته طول می‌کشد. در لیست زیر میتوانید اطلاعات دقیق تری را دریافت کنید:

هزینه حمل بار دریایی از چین به بندرعباس: 15 تا 17 روز کاری
هزینه حمل بار دریایی از چین به بندر شهید رجایی: 17 تا 20 روز کاری
هزینه حمل بار دریایی از چین به بندر امام خمینی: 16 تا 18 روز کاری
هزینه حمل بار دریایی از چین به بندر بوشهر: 15 تا 17 روز کاری

هزینه حمل بار دریایی معمولاً بر اساس حجم بار (متر مکعب) محاسبه می‌شود و در بعضی موارد، اگر وزن بار بیشتر از حجم آن باشد، هزینه بر اساس وزن محاسبه می ‌شود؛ بنابراین وزن مرسوله یکی از فاکتورهای مهمی است که هزینه های حمل بار دریایی را تحت تاثیر خود قرار میدهد.

در روش حمل بار دریایی به صورت خرده بار از چین به ایران، محموله شما همراه با مرسوله سایر صاحبین کالا باهم جمع میشوند و در یک کانتینر به صورت اشتراکی فرستاده میشوند. در نتیجه، ما از محموله شما در انبارهای خود نگهداری خواهیم کرد تا شرایط برای ارسال خرده بار فراهم شود و در امن ترین شرایط و بدون هیچ آسیبی، مرسوله را حمل خواهیم کرد.

فاکتور تجاری، بارنامه، پروفرما اینویس، پکینگ لیست و اسناد گمرکی از جمله مدارکی می‌باشند که برای حمل بار دریایی از چین به ایران به آنها نیاز دارید. هر یک از این مدارک برای هر مرحله از فرایند واردات و حمل و نقل بین المللی اهمیت خاص خود را دارند؛ به ویژه برای اینکه کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس بتوانند هزینه های تقریبی حمل با را حساب کنند، به این مدارک نیاز خواهند داشت.

جواب این سوال در مزیت هایی است که این شیوه از حمل و نقل بین المللی با خود به همراه دارد. در حال حاضر حجم زیادی از کالاهای وارداتی از چین به ایران توسط کشتی ها حمل میشوند؛ چرا که روشی امن و مقرون به صرفه برای انواع کالاهای سنگین و حجیم میباشد و امکان حمل چنین کالاهایی را با کمترین قیمت ها فراهم میکند. بنابراین اگر محدودیت زمانی ندارید و حجم بارهای ارسالی شما بالاست و بدون نرخی مناسب میباشید، سرویس حمل بار دریایی از چین به ایران توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس را از دست ندهید.

برای اطلاع از هزینه‌ حمل بار دریایی از چین به ایران، می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت‌ حمل و نقل بین المللی ققنوس تماس بگیرید و نرخ ‌ها و شرایط را بررسی کنید. کارشناسان ما تعدادی سوال درباره جزئیات کالا به ویژه حجم و مقدار آن از شما خواهند پرسید تا بتوانند نرخ تقریبی حمل کالا را محاسبه و در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

بله! علی رغم اینکه مدت زمان حمل بار دریایی بسیار طولانی است، اما با توجه به امکانات و تجهیزاتی که در این سرویس استفاده میشود، امکان حمل انواع کالاهای حساس و فاسد شدنی نیز وجود دارد. برای ارسال کالاهای حساس از ضوابط و دستورالعمل های خاصی پیروی میشود و چنین کالاهایی را در کانتینرهای مناسب آنها بارگیری میکنیم تا کیفیت اولیه خود را حفظ کنند و بدون هیچ خسارتی به مقصد برسند.

عواملی که بر هزینه حمل بار تأثیر می‌گذارند عبارتند از: حجم و وزن بار، نوع بار (مثلاً کالاهای خطرناک)، نوع کانتینر، مسیر حمل و شرکت حمل و نقل انتخابی شما. چنین عواملی میتوانند هزینه های حمل بار دریایی از چین را به شدت تحت تاثیر قرار دهند؛ اما شرکت حمل و نقل بین المللی از نظر ارائه بالاترین سطح از کیفیت خدمات و رقابتی ترین نرخ ها شهرت خاصی دارد. بنابراین میتوانید از خدمات حمل بار دریایی با نرخی مناسب بهره مند شوید؛ چرا که تیم ما تمام تلاش خود را در راستای کاهش هزینه های اضافی میکند.

در برخی موارد، بسته به نوع کالا و مقررات گمرکی چین و ایران، ممکن است نیاز به گواهی های خاصی مانند گواهی سلامت، گواهی کیفیت یا گواهی استاندارد باشد. برای اطلاعات دقیق ‌تر، بهتر است با مشاوران گمرکی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس مشورت کنید تا لیستی از مجوزهای لازم برای واردات حمل کالاهای شما را ارائه دهند.

5/5 - (1 امتیاز)
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x