حمل بار هوایی از
آلمان

در این مطلب شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در مورد خدمات قابل ارائه خود در رابطه با واردات از آلمان ، لیست کالاهای وارداتی از آلمان به ایران، بهترین کالا برای حمل بار هوایی از آلمان، قوانین واردات از آلمان و تعرفه واردات از آلمان اطلاعاتی را در اختیار همراهان خود قرار خواهد داد تا پایان با ما همراه باشید.

آنچه میخوانید

سایر خدمات ما

مقدمه

یکی از کشورهای صنعتی و مهم دنیا، کشور آلمان می باشد که هر ساله صادرات فراوانی از این کشور به سایر کشورهای جهان صورت می گیرد، همین موضوع سبب شده است که این کشور صنعتی رتبه دوم را در بین صادرکنندگان بزرگ جهان از آن خود کند. با توجه به این نکته که بعد از خرید محصولات نگرانی تجار چگونگی ارسال بار از آلمان به کشور می باشد، شرکت ما در تلاش است بهترین خدمات خود را در رابطه با حمل و نقل کالا ارائه دهد. در حال حاضر از بین روش های حملی که شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس انجام می دهد، حمل بار هوایی از آلمان از پرسرعت ترین روش های حمل و نقل به حساب می آید که ویژگی های خاص خود را دارد. حمل هوایی به دو روش مستقیم و غیر مستقیم قابل انجام است که در ادامه بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

در این مطلب شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در مورد خدمات قابل ارائه خود در رابطه با واردات از آلمان ، لیست کالاهای وارداتی از آلمان به ایران، بهترین کالا برای حمل بار هوایی از آلمان، قوانین واردات از آلمان و تعرفه واردات از آلمان اطلاعاتی را در اختیار همراهان خود قرار خواهد داد تا پایان با ما همراه باشید.

مطالب بیشتر :

روش های ارسال بار از آلمان به ایران (هوایی، دریایی و زمینی)

ارسال بار از آلمان به کشور جمهوری اسلامی ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور به هر سه روش زمینی دریایی و هوایی قابل انجام است. ولی برای انتخاب روش مناسب شرایط خود را باید در نظر گرفت. در ادامه به تشریح هر یک (حمل بار هوایی از آلمان، زمینی و دریایی) می پردازیم : 

حمل بار هوایی از آلمان

به طور معمول حمل هوایی بار از آلمان برای مرسولات با حجم کم و سبک استفاده می شود، البته ناگفته نماند اگر که مدت زمان جا به جایی برای صاحب بار مهم نیست و تمایل دارد محموله سریع تر به مقصد برسد این روش بهترین انتخاب است. بیشتر خطوط هوایی فرودگاه های مهم آلمان به کشور پرواز دارند و به راحتی می توان محموله را حمل کرد. در این بین فقط دو خط هوایی لوفتانزا و ایران ایر به طور مستقیم جهت ارسال بار از آلمان به ایران پرواز دارند.

به طور کلی جهت حمل بار هوایی از آلمان به ایران از دو روش مستقیم و غیر مستقیم می توان استفاده کرد. ویژگی های روش مستقیم ارسال بار از آلمان به صورت هوایی شامل مقرون به صرفه بودن، صرفه جویی در زمان، پرواز مستقیم ( خطوط هوایی همچون ماهان و ایران ایر) می باشد. اما روش غیر مستقیم برای کالاهای تحریم شده که مجوز ندارند به صورت مستقیم وارد شوند، کاربرد دارد. در این روش، ابتدا مرسولات به یکی از کشورهایی که نزدیک به ایران است مانند امارات انتقال پیدا می کند و بعد به کشور ایران فرستاده می شود.

تقریبا این روش از حمل و نقل بین پنج تا هفت روز زمان می برد. البته باید توجه داشت صدور قبض انبار نیز حدود دو الی سه روز در فرودگاه امام خمینی زمان می برد که باید به آن اضافه کرد. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با توجه به نمایندگان مجربی که در کشور آلمان دارد قادر به انجام کلیه امور حمل برای مشتریان خود می باشد.

حمل بار دریایی از آلمان

حمل دریایی برخلاف حمل بار هوایی از آلمان برای بارهای پر حجم و سنگین کاربرد دارد. حمل با کشتی به صورت FCL (کانتینر 20 و 40 فوت) و LCL خرده بار انجام خواهد شد. از مهم ترین بنادر برای ارسال بار از آلمان به ایران می توان به هامبورگ اشاره کرد. به طور معمول هزینه حمل دریایی از هوایی و زمینی پایین تر است ولی در مقابل دارای معایبی می باشد که عبارت است از؛

طولانی شدن زمان حمل (از بندر هامبورگ تا بندر عباس تقریبا سی روز)
پیچیدگی روند ترخیص (چک تضمین ، دمواژ و…)

حمل بار زمینی از آلمان

در بیشتر شهرهای آلمان حمل بار زمینی به کشور ایران قابل انجام است و هزینه و زمان آن میانگین حمل دریایی و حمل بار هوایی از آلمان می باشد. شما همراهان‌ گرامی می توانید مرسولات خود را به صورت FTL (یک کامیون کامل) و LTL (خرده بار) نیز جا به جا کنید.

از درخواست های فراوانی که اشخاص از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس دارند ارسال لوازم شخصی از آلمان به ایران است. اغلب ایرانیان مقیم آلمان که تصمیم بازگشت به کشور را دارند می خواهند لوازم شخصی خود را به شکل زمینی به کشور انتقال دهند، زیرا این روش مقرون به صرفه تر از سایر روش های نقل و انتقال می باشد.

فریت بار چیست؟

واژه فریت بار از کلمات لاتین فریت (Freight) و بار (Cargo) گرفته شده است که بیشتر در صنعت باربری جهت بارگیری و ارسال هوایی، زمینی، دریایی و ریلی کاربرد دارد. افراد مقیم کشورهای خارجی از جمله کشور آلمان تصمیم دارند به کشور برگردند و در این بین تمایل دارند که وسایل منزل را نیز با خود حمل کنند، بهتر است از فریت بار( ارسال بار از آلمان) استفاده کنند. این خدمات را شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس ارائه می دهد و هر شخص حقیقی و حقوقی قادر به استفاده از خدماتی همچون حمل بار هوایی از آلمان، حمل زمینی و دریایی هستند. البته ناگفته نماند که فریت بار در مقاصد داخلی نیز کاربرد دارد و فقط‌ مختص مقصد های خارجی نیست. فریت بار به روش های مختلفی صورت می گیرد که باید تجار و بازرگانان با توجه به نوع بار خود انتخاب کنند.

فریت بار زمینی

بیشتر شرکت هایی که خدمت فریت بار انجام می دهند، حمل خرده بار به شکل زمینی به شهرهای اروپا، آمریکا و استرالیا انجام نخواهند داد، چون حمل و کرایه یک کامیون اصلا مقرون به صرفه نیست.

فریت بار هوایی

در حال حاضر بهترین روش ارسال بار از آلمان، فریت بار هوایی می باشد. زیرا حمل بار هوایی از آلمان دارای محدودیت های پایین تر و امنیت بالاتر نسبت به دیگر روش ها است.

فریت بار ریلی

با توجه به تحریم‌ های آمریکا علیه کشور نقل و انتقال ریلی به اروپا، آمریکا و آلمان و دیگر کشورها، در حال حاضر غیر ممکن است و در صورت امکان تنها برای مقصد های داخلی است.

فریت بار دریایی

این روش از ارسال بار از آلمان فاقد محدودیت است، ولی افرادی که تمایل دارند با کمک حمل دریایی بیشتر از دویست یا سیصد کیلو بار را جا به جا کنند، باید کانتینر اجاره کنند که اصلا مقرون به صرفه نیست.

نحوه فریت بار از آلمان به ایران

بزرگترین کشور اروپای مرکزی و یکی از پر جمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا کشور آلمان می باشد. کشور آلمان از شانزده ایالت تشکیل شده است که دارای شهرهای بزرگی مانند برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت است. همان گونه که گفته شد آلمان از استانداردهای فراوانی برخوردار است و امکان پیشرفت در زمینه تجارت بسیار بالاست به همین دلیل همه ساله تاجران ارسال بار از آلمان به کشور را در برنامه خود دارند، در این بین پر سرعت ترین روش حمل بار هوایی از آلمان می باشد.

همچنین مهاجرین مقیم آلمان موقع بازگشت به کشور تصمیم دارند که مرسولات خود را از به روش فریت بار بفرستند. چون وزن مرسولات فرستاده شده از آلمان به کشور معمولا بیش از وزن مجاز مسافری می باشد، اصطلاح فریت بار برای این نوع از بارها که توسط مسافران فرستاده می شوند و نوعی ارسال بار شخصی هستند و ارسال بار از آلمان که تجاری نیستند به کار برده می شود. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس آماده ارائه خدمات ارسال بار از آلمان به کشور دارد، اگر شما همراهان گرامی تمایل به فریت بار از آلمان دارید، می توانید کلیه امور حمل و نقل خود را به شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس بسپارید.

مدارک لازم جهت فریت بار از آلمان

 • تصویر کامل کارت ملی ارسال کننده ( پشت و رو)
 • تصویر صفحه اول پاسپورت
 • نشانی دقیق و تلفن

مدارک لازم برای تحویل گیرنده بار (از آلمان به ایران یا از ایران به آلمان)

 • تصویر پاسپورت
 • نشانی و تلفن مقصد تحویل گیرنده در آلمان یا ایران
 • نشانی ایمیل
 • پکینگ لیست

حمل بار هوایی از آلمان به ایران

اگر شما عزیزان در مورد اقتصاد و شرایط کشور آلمان مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که آلمان یکی از کشور های صنعتی کل دنیا محسوب می شود. ویژگی ‌های اقتصادی و صنعتی در کشور آلمان باعث شده تا حجم ارسال بار از آلمان به کشور ایران هر روزه افزایش پیدا کرده است. کشور ایران نیز هر ساله حجم فراوانی از محصولات گوناگون را از آلمان وارد کرده است. حجم بالای ارسال بار از آلمان نشان دهنده این است که تجار ایرانی تمایل بالایی برای وارد کردن بار از آلمان به کشور را دارند. حمل بار هوایی از آلمان به ایران یکی از پر سرعت ترین شیوه ها برای ارسال بار می باشد. این روش در مقایسه با دیگر روش ‌ها به هزینه بیشتری نیاز دارد ولی خصوصیاتی دارد که دادن هزینه بیشتری بابت آن ارزش بالایی دارد.

در این بخش از مقاله شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در مورد مدت زمان، هزینه و دیگر ویژگی ‌های واردات و حمل بار هوایی از آلمان به ایران صحبت کردیم.

مطالب بیشتر :

لیست عمده محصولات وارداتی از آلمان به کشور ایران

همان طور که می دانید، کشور آلمان به دلیل بالا بودن کیفیت محصولاتش، یکی از بزرگ ‌ترین صادرکنندگان در کل دنیا محسوب می شود. هنگام ارسال بار از آلمان کالاهای گوناگونی به ایران وارد می شود. لیست کالاهای حمل دریایی، زمینی و حمل بار هوایی از آلمان به ایران به قرار زیر است :

 • واردات تجهیزات پزشکی
 • دارو
 • لوازم خانه و آشپزخانه
 • دستگاه‌ ها و تجهیزات صنعتی
 • مواد غذایی
 • لوازم و غذای حیوانات خانگی
 • لوازم و دستگاه‌ های دندانپزشکی
 • گل ‌های تزئینی

شما همراهان گرامی می توانید برای واردات محصولات صنعتی از خدمات شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس بهرمنده شوید، همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت شرکت مراجعه نمایید.

لیست مدارک مورد نیاز جهت حمل بار هوایی از آلمان

همان طور که قبل تر گفته شد، برای انجام ارسال بار از آلمان به کشور به یک سری اسناد و مدارک نیاز است. این مدارک هنگام حمل بار هوایی از آلمان و حمل زمینی و دریایی باید ارائه داده شوند که عبارتند از مدارک ارسال کننده بار از آلمان به ایران یا از ایران به آلمان که شامل تصویر پشت و روی کارت ملی، صفحه اول پاسپورت، نشامی و تلفن ارسال کننده می باشد. مدارک مورد نیاز برای تحویل گیرنده بار نیز شامل تصویر پاسپورت، نشانی، تلفن، مقصد تحویل گیرنده در آلمان یا ایران، آدرس ایمیل، لیست مرسولات که همان پکینگ لیست است می باشد. که برای همه ی کالاها باید تهیه شود، فاکتور کالا و یا اینویس ها برای مرسولات تجاری از مدارک مورد نیاز هستند.

بیمه نامه ویژه ارسال بار از آلمان

ارسال بار از آلمان به کشور ، بدون استفاده از بیمه نامه غیر ممکن است. عدم استفاده از بیمه نامه جهت حمل بار هوایی از آلمان، در صورت به وجود آمدن حادثه باعث تباه شدن کل سرمایه صاحب بار خواهد شد. به همین دلیل، شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس برای پیشگیری از به وجود آمدن چنین اتفاقاتی، از بیمه نامه های معتبر برای محافظت از کالاها و مرسولات مشتریان خود استفاده خواهد کرد و بهترین بیمه نامه را جهت حمل این گونه کالاها انتخاب می کند. مهاجران و مسافرانی که تمایل دارند لوازم شخصی و اثاثیه منزل خود را از آلمان به کشور وارد کنند، می توانند بار خود را از طریق حمل و نقل بین المللی ققنوس، تحت پوشش بیمه نامه بین المللی معتبر به ایران حمل و نقل کنند.

لیست مهم ترین فرودگاه های بین المللی آلمان

أکثر مسافران بین المللی موقع سفر و ارسال بار از آلمان از بزرگترین فرودگاه‌ های اروپا یعنی فرودگاه فرانکفورت استفاده خواهند کرد. بنابراین فرودگاه ‌های بین‌ المللی مونیخ و دوسلدورف جهت حمل بار هوایی از آلمان از محبوب ترین فرودگاه های آلمان برای مسافران به شمار می رود. دیگر فرودگاه‌ های اصلی و مهم کشور آلمان نیز در شهرهای هامبورگ، کلن بن، اشتوتگارت، هانوفر و نورنبرگ قرار دارند. این فرودگاه ‌ها انواع پروازها با مقصد های متعدد را انجام می دهند. به‌ طور کلی پروازها در این کشور به سه دسته داخلی، پرواز در منطقه شینگن و پروازهای خارجی دسته بندی شده اند. فرودگاه ‌های آلمان امکانات پیشرفته ای دارند که کمتر اتفاق می افتد در دیگر نقاط هم مشاهده شود. از جمله این امکانات هتل‌ های فرودگاهی، ایستگاه‌ های قطار شهری و مترو و خطوط اتوبوس ویژه هستند.

بنابراین فرودگاه‌ های آلمان دروازه ‌های ورود به این کشور اروپایی می باشند. اگر شما عزیزان هم تمایل به حمل بار هوایی از آلمان از طریق این فرودگاه ها را دارید، می ‌توانید از مشاوران شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس کمک بگیرید.

هزینه ارسال بار از آلمان به ایران به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ارسال بار از آلمان به ایران متغیر می باشد و عوامل متعددی روی هزینه تمام شده ارسال و حمل بار هوایی از آلمان تأثیر می گذارند که شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس این عوامل را در بخش زیر بررسی خواهد کرد.

وزن بار

بین وزن کالا و هزینه حمل بار هوایی از آلمان به کشور رابطه وارونه ای وجود دارد، به این معناست که هر چه وزن کالا سنگین تر باشد، هزینه ارسال پایین تر خواهد بود. در هنگام محاسبه وزن باید دو نوع وزن را در نظر گرفت. وزن واقعی با قرار دادن بار بر روی ترازوی دیجیتال مشخص خواهد شد. وزن حجمی نیز با فرمول مشخص شده محاسبه خواهند کرد و در انتها هر دو وزن واقعی و حجمی را با هم مقایسه خواهند کرد و هر کدام که بیشتر بود برای هزینه ارسال بار از آلمان استفاده می شود.

شرکت حمل‌ و‌ نقل بین‌ المللی آلمان

هر کدام از شرکت‌ های حمل بار هوایی از آلمان به کشور نرخ مختص به خود را دارند. برای یافتن یک شرکت حمل و نقل با قیمت منصفانه در آلمان می توانید به شرکت حمل و نقل بین‌المللی ققنوس مراجعه کنید. با مراجعه به شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، هزینه ‌های شما جهت ارسال بار از آلمان به کشور به حداقل خواهد رسید.

فاصله مبدا تا مقصد

میزان مسافت می تواند بر هزینه ارسال بار از آلمان و حمل هوایی از آلمان به کشور تأثیر گذار باشد. به طور کلی هر چه فاصله مبدا تا مقصد بیشتر باشد، هزینه حمل بار هوایی نیز افزایش پیدا می کند. شما همراهان گرامی می توانید برای اطلاع یافتن از هزینه ارسال بار از آلمان به ایران به روش هوایی به سایت شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس مراجعه کنید.

مطالب بیشتر :

وزن حجمی بار چیست؟

هنگام حمل بار هوایی از آلمان کلیه شرکت های هواپیمایی برای یک متر مکعب بار چیزی حدود صد و هفتاد کیلوگرم حداقل مسافر را شارژ خواهد کرد، منظور این است که اگر مسافر باری همراه خود داشته باشد که سبک (به عنوان مثال صد و بیست کیلوگرم) است و حجم آن نیز یک متر مکعب باشد، طبق قوانین شرکت هواپیمایی وزن بار مسافر صد و هفتاد کیلوگرم محاسبه خواهد شد. اما اگر موقع ارسال بار از آلمان بار مسافر با حجم یک متر مکعب وزن سیصد کیلوگرم داشته باشد، مسافر مطابق همین قوانین مجبور به پرداخت هزینه فریت بار برای سیصد کیلوگرم می باشد. روش اندازه گیری وزن حجمی بار، اندازه طول ضرب در عرض ضرب در ارتفاع هر جعبه، به سانتی متر، تقسیم آن عدد به شش هزار است.

اگر که رقم به دست آمده از وزن جعبه مسافر بیشتر باشد، رقم به عنوان وزن محاسباتی بار مسافر توسط شرکت هواپیمایی در نظر گرفته خواهد شد.

مراحل حمل بار هوایی و ترخیص کالا از آلمان

مراحل حمل بار هوایی از آلمان در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به صورت ویژه ای انجام می شود که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. همچنین شما عزیزان نیز می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد هزینه ارسال بار از آلمان به کشور ایران با شماره تلفن هایی که داخل سایت شرکت درج شده است تماس برقرار کنید.

مرحله اولی که در ارسال بار از آلمان انجام خواهد شد به صورت هوایی یا زمینی تفاوتی ندارد. با یک مشاوره تلفنی می توان شیوه حمل و هزینه را محاسبه کرد. در مرحله دوم کارشناسان برای بررسی و بسته بندی کالا جهت حمل بار هوایی از آلمان به کشور اقدام می کنند. بعد کلیه وسایل و لوازم باید شماره گذاری و به صورت لیست تهیه شوند. این لیست فراهم شده باید به زبان کشور مقصد ترجمه شود. نسخه ترجمه برای ارائه به گمرک بسیار مهم و الزامی است. بعد نوبت به صدور گواهینامه معتبر بین المللی خواهد رسید که به آن کارگو ( بار) نیز گفته می شود.

برای ارسال بار از آلمان کلیه مرسولات علی الخصوص بسته بندی هایی که از چوب خام، پالت و محصولات چوبی هستند با رعایت شرایط مخصوص توسط گاز و قرص های خاص، درجه حرارت مشخص و مدت زمان معین سمپاشی خواهند شد. بعد گواهی سمپاشی از طریق شرکت های دفع آفات نباتی معتبر برای کارگاه مقصد صادر می شود. در مرحله دیگر نوبت به بارگیری و ارسال به گمرک خواهد رسید. در این مرحله با توجه به حمل بار هوایی از آلمان، باید با یک وانت، خاور یا دیگر وسایل مورد نیاز به فرودگاه رفت و جهت دریافت محموله اقدامات لازم انجام داد.

در این مرحله بعد از رسیدن بار به کشور جمهوری اسلامی ایران تشریفات گمرکی و بازرسی‌ های مورد صورت می گیرد. اگر ارسال بار از آلمان به صورت تضمینی انجام شده باشد توسط سگ مواد یاب بررسی خواهند شد. سپس نوبت به تحویل بار به شرکت هواپیمایی خواهد رسید. بعد از صدور بارنامه هوایی بار به حمل بار هوایی از آلمان تحویل داده خواهد شد و بعد از بررسی در گمرک به تریلی تحویل داده می شود.

در این مرحله نوبت به صدور بیمه نامه معتبر بین المللی خواهد رسید. بیمه نامه کشورهای گوناگون به روش هوایی و با توجه به ارزش بازار محاسبه و تعیین می شوند. به این معناست اگر از مسافر پرسیده شود که ارزش ریالی بار وی چه میزان است با توجه به مقدار قیمت در بیمه باربری ترجمه دقیق آن انجام می شود. در آخرین مرحله پیگیری آنلاین انجام خواهد شد که می توان از طریق وبسایت به صورت آنلاین پیگیری های مورد نیاز محموله را انجام داد. بعد از ارسال بار از آلمان نیز لینک پیگیری بار با شماره بارنامه برای فرستنده ارسال می شود.

حمل بار هوایی از آلمان از کدام فرودگاه های این کشور انجام می گیرد؟

همان طور که پیش تر نیز گفته شد کشور آلمان یکی از صنعتی ترین کشورها می باشد که بیشتر تجار ایرانی تمایل به واردات و ارسال بار از آلمان را دارند. واردات کالا از کشور آلمان به شیوه های مختلفی انجام می شود که در این بخش می خواهیم فرودگاه هایی که از طریق آن ها می توان بار ارسال کرد را معرفی کنیم. به طور کلی حمل بار هوایی از آلمان به ایران از طریق چهار فرودگاه که به شرح ذیل است انجام خواهد شد:

کلن
فرانکفورت
دوسلدورف
هامبورگ

قوانین واردات کالا از آلمان

باید یاد آور شد که گمرک کشور آلمان سخت گیر است و قوانینی را برای کشورهایی که از اتحادیه اروپا خارج هستند ایجاد کرده است تا وضعیت تجارت با سایر کشورها را سازماندهی کند؛ بنابراین بهتر است که قبل از اقدام به ارسال بار از آلمان، از کلیه قوانین این کشور و همچنین قوانین گمرکی کشور جمهوری اسلامی ایران آگاه بود تا با مشکلی مواجه نشد. باید به این نکته توجه داشت که اگر محصولی که وارد کشور می شود، محصول کشور آلمان نبوده و تنها قصد حمل بار هوایی از آلمان دارید، باز هم لازم است عوارض گمرکی را پرداخت که با توجه به هزینه کالا که برای محصولات مختلف متفاوت است، میزان عوارضی که باید پرداخت، متغیر می باشد.

لازم به ذکر است، از آنجایی که کالاهای کشور آلمان، جزء محصولات باکیفیت و مرغوب در کل دنیا هستند، ارسال بار از آلمان با سرمایه کم غیر ممکن است و تجار و بازرگانان باید سرمایه قابل توجهی را برای این کار در نظر داشته باشند تا بتوانند موفق عمل کنند. علاوه بر قیمت محصولات آلمانی، حمل بار هوایی از آلمان، هزینه ‌های فرعی دیگری، مانند هزینه حمل، بیمه بار، هزینه‌ های ترخیص و مالیات و عوارض گمرکی نیز به دیگر هزینه ها اضافه خواهد شد.

همان طور که ابتدا نیز گفتیم، قوانین گمرکی کشور آلمان بسیار سختگیرانه می باشد که با توجه به قوانین گمرکی اتحادیه اروپا ایجاد شده است. در ادامه برخی از قوانین گمرکی آلمان را شرح خواهیم داد.

کد گمرک آلمان

این کد یک شماره یازده رقمی می باشد که سازمان جهانی گمرک آن را مشخص کرده است؛ همچنین نا گفته نماند که کلیه محصولات آلمانی یک کد شناسایی دارند که اداره گمرک آلمان این کدها را تعیبن می کند.

کد شناسایی عملیاتی آلمان (EORI)

کد شناسایی عملیاتی کدی می باشد که به جای کد گمرک آلمان قرار می گیرد. بنابراین برای شفاف سازی فعالیت‌ های گمرکی در اتحادیه اروپا از این کد استفاده خواهد شد.

عوارض گمرکی آلمان

همان طور که گفتیم، اگر کشور آلمان نقش کشور واسطه را برای ارسال بار بازی کند، فرستنده باز هم موظف به پرداخت عوارض گمرکی در این کشور خواهد بود، اما با این حال، اگر محصول مورد نظر تولید یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد، فرستنده دیگر ملزم به پرداخت عوارض گمرکی در آلمان نمی باشد. میزان حقوق گمرکی در کشور آلمان بر حسب ارزش سیف کالا، وزن و تعداد بار تعیین خواهد شد.

پرداخت عوارض گمرکی جهت حمل بار هوایی از آلمان، به صورت نقدی و با واحد پولی یورو انجام خواهد شد. شما عزیزان می توانید این مبلغ را هم نقدی، هم چک و یا انتقال بانکی انجام دهید.

آموزش مراحل واردات از آلمان

پروسه واردات از آلمان مانند ارسال بار از آلمان و صادرات کالا دارای چندین مرحله می باشد که بهتر است قبل از آغاز کار، از کلیه این مراحل و جزئیات آن آگاهی کامل پیدا کنید. در ادامه مراحل واردات کالا از آلمان ( هم به صورت حمل بار هوایی از آلمان، دریایی و زمینی) که توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس قابل انجام می باشد، شرح داده شده است.

انتخاب کالا

در وهله اول از ارسال بار از آلمان افراد باید محصولاتی که می خواهند وارد کشور کنند را انتخاب کرده باشند. باید تلاش کرد محصولاتی که بازار کشور جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد انتخاب شود و فراهم کرد، همچنین بهتر است تعرفه گمرکی کمتری برخوردار باشند تا هنگام فروش کالاهای وارداتی مشکلی ایجاد نشود تا سود بیشتری دریافت کرد. بنابراین بهتر است درباره بازار محصولات مورد نظر تحقیقات ویژه لی انجام شود تا از میزان تقاضا و رقیبان احتمالی در این بازار اطلاع کافی پیدا کرد.

یافتن تأمین کننده

بعد از انتخاب محصول، نوبت به یافتن تأمین کنندگان محصولات مورد نظر در کشور آلمان خواهد رسید. تجار و بازرگانان از دو روش می توانند این کار را انجام دهند؛ اول این که می توان به این کشور سفر کرده و تحقیقات لازم را به صورت حضوری انجام داد. دومین روش هم این گونه است که به واسطه ی جستجو در اینترنت می توان تأمین کنندگان را یافته و درباره اعتبار آنان تحقیق لازم انجام داد.

مذاکره با تأمین کنندگان

در این مرحله تجار و بازرگانان باید با تأمین کنندگانی که یافته اند، شروع به مذاکره کنند و از آنان لیست قیمت کالاها را درخواست کنند و استعلام قیمت بگیرند. بعد از أخذ پیش فاکتور، می توان در رابطه با موضوعات دیگری مانند قیمت محصول، روش پرداخت و روش حمل (حمل بار هوایی از آلمان، دریایی و یا زمینی) به گفت و گو پرداخت و به توافق نهایی رسید.

ثبت سفارش و درخواست تخصیص ارز

در این مرحله از ارسال بار از آلمان بعد از این که با فروشنده آلمانی توافقات انجام شد، باید مرسولات را، با توجه به پیش فاکتور، در سیستم جامع تجارت ثبت سفارش نموده تا مجوزهای مورد نیاز را دریافت کرد. باید به این مورد دقت داشت در صورت عدم دریافت مجوزهای لازم، ثبت سفارش محصولات تأیید نخواهد شد و در نهایت نمی توان کالاها را وارد کشور کرد. بعد از تأیید ثبت سفارش، برای باید برای مرسولات تخصیص ارز در خواست کرده و به بانک فرستاد تا در لیست انتظار تخصیص ارز جای گرفت.

خرید کالا

بعد از این که یکی از ارزهای دولتی، نیمایی، آزاد و ارز از کشور ارسال کننده، از سوی دولت به تاجر تخصیص داده شد، باید به خرید کالا و پرداخت هزینه به روش حواله‌ های بانکی اقدام کرد. تجار گرامی می توانند از صرافی‌ های معتبر و رسمی و یا صرافی‌ های بانکی، ارز تخصیصی خود را برای ارسال کننده کالا حواله کنند تا مرسولات برای ارسال مهیا شوند.

حمل کالا

در این مرحله از ارسال بار از آلمان طبق روش حملی که از قبل با تأمین کننده توافق شده است، محصولات خریداری شده از کشور آلمان به سمت کشور نقل و انتقال داده خواهند شد. شما همراهان گرامی می توانید یکی از روش های حمل بار هوایی از آلمان، دریایی و یا زمینی را که طبق نوع، وزن و حجم محصول متغیر است، بر گزینید. باید به این نکته دقت کرد که قبل از بارگیری کالا از مبدأ، باید مرسولات را بیمه کرد تا هم از مشکلات احتمالی در امان باشند و هم بتوان بیمه نامه را در گمرک به جهت ترخیص کالا ارائه داد.

ترخیص کالا

بعد از حمل دریایی، زمینی و یا حمل بار هوایی از آلمان و ورود بار به یکی از گمرک های کشور جمهوری اسلامی ایران، می توان فرآیند ترخیص بار را شروع کرد. بعد از ارسال بار از آلمان برای ترخیص کالا به اسناد و مدارکی مانند فاکتور، لیست عدل بندی یا پکینگ لیست، بیمه نامه کالا، گواهی مبدأ، بارنامه و… نیاز است. در این مرحله بعد از دریافت قبض انبار، اظهارنامه گمرکی را باید ثبت کرد و بازرسی و کارشناسی محصول توسط کارشناسان گمرک شروع خواهد شد. بعد از آن باید هزینه‌ هایی همچون مالیات و عوارض گمرکی را باید پرداخت کرد. پیشنهاد ما این است که فرآیند ترخیص کالا در گمرک ایران را به شرکت حمل و تقل بین المللی ققنوس که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارد بسپارید.

چون این مسئله پیچیدگی‌ های خود را دارد که در صورت عدم آگاهی از آن، می تواند مشکل ساز باشد و ضرر های فراوانی را در پی داشته باشد.

درب خروج

آخرین مرحله از ارسال بار از آلمان، حمل بار از گمرک به مقصد نهایی می باشد. بعد از ترخیص مرسولات می توان بار را از گمرک بیرون آورد و به طرف مقصد نهایی و یا انبار جا به جا کرد.

بهترین کالا برای واردات و ارسال بار از آلمان به ایران چیست؟

کالاهایی که به صورت حمل بار هوایی از آلمان یا زمینی و یا دریایی به کشور وارد شده اند همگی ارزش بالایی دارند و بسیار پر اهمیت هستند، در این بخش از مطلب شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تصمیم داریم تا با بهترین کالاها جهت ارسال بار از آلمان به کشور ایران که توسط شرکت قابل انجام است، به طور کامل آشنا شویم. لیست مرسولات وارداتی از آلمان به کشور بدین قرار است:

ماشین آلات، وسایل مکانیکی، دیگ‌ های بخار و قطعات آن
لوازم خانگی و تجهیزات برقی
وسیله های نقلیه و لوازم جانبی آن ها
محصولات دارویی
تجهیزات پزشکی
سوخت ‌های معدنی و محصولات معدنی
تجهیزات نوری و عکاسی و فیلمبرداری
پلاستیک
مواد شیمیایی آلی
فولاد و آهن آلات
پوشاک و اکسسوری مردانه و زنانه
مروارید های طبیعی و کشت شده
سنگ های طبیعی و قیمتی
مبلمان (ملافه، تشک، تکیه گاه تشک، کوسن و وسایل چوبی)

مدت زمان حمل بار هوایی از آلمان

مدت زمان حمل بار هوایی از آلمان توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس حدود 5 تا 10 رور کاری طول میکشد؛ هرچند باید توجه داشته باشید که عوامل متعددی نظیر شرایط اب و هوایی یا تعطیلات ممکن است تغییری در این روند ایجاد کنند. اما این اطمینان را به شما میدهیم که محموله ارسالی شما را در سریع ترین زمان ممکن به فرودگاه بین المللی امام خمینی برسانیم. در لیست زیر، تلاش کرده ایم تا حدود تقریبی هزینه ها را برای شما تهیه کنیم :

 • مدت زمان حمل بار هوایی از فرودگاه بین المللی فرانکفورت به فرودگاه امام خمینی: 5 روز کاری
 • مدت زمان حمل بار هوایی از فرودگاه بین المللی کلن به فرودگاه امام خمینی: 7 روز کاری
 • مدت زمان حمل بار هوایی از فرودگاه بین المللی دوسلدورف به فرودگاه امام خمینی: 6 روز کاری
 • مدت زمان حمل بار هوایی از فرودگاه بین المللی هامبورگ به فرودگاه امام خمینی: 9 روز کاری

هزینه های حمل بار هوایی از آلمان به ایران

با توجه به وزن و حجم محموله ارسالی شما، هزینه حمل بار هوایی از آلمان را محاسبه خواهیم کرد. همانطور که تا الان میدانید، مبنای محاسبه هزینه ها بیشتر وزن حجمی کالا خواهد بود. ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تلاش کرده ایم تا با ارائه نرخی مقرون به صرفه، بهترین شرایط را برای شما مشتریان عزیز فراهم آوریم. از آنجا که هزینه ها به ازای هر کیلوگرم بار محاسبه میشوند، جدول زیر در محاسبه تقریبی کرایه ارسال بار از آلمان به ایران به شما کمک خواهد کرد :

پرونده باز نمی شود مجوزهای پرونده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط سرور شما قابل خواندن است.

خدمات ویژه شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در زمینه ارسال بار از آلمان

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، یکی از شرکت های معتبر در زمینه بازرگانی با داشتن سال ها تجربه صادرات و واردات انواع محصولات از کشورهای گوناگون کل دنیا از جمله کشور آلمان به ایران می باشد که به روش های گوناگون مانند حمل بار هوایی از آلمان، دریایی و یا زمینی با توجه به نوع بار خدمات ارائه می دهد. خدمات گسترده شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به بازرگانان و تجار گرامی برای ارسال بار از آلمان به کشور ایران بدین قرار است:

ارائه مشاوره تخصصی در رابطه با بازار کشور و انتخاب کردن بهترین محصولات برای ارسال بار از آلمان و وارد کردن به ایران
صدور بیمه ‌نامه معتبر بین ‌المللی بار
معرفی پروازهای با نرخ مناسب
مشاوره ویژه در مورد کشور آلمان و بهترین برند ها و فروشندگان در این کشور اروپایی
اجرای صفر تا صد ارسال بار از آلمان به ایران و واردات کالا
پشتیبانی ۲۴ ساعته
انجام کلیه امور مرتبط با حمل هوایی بار از آلمان، حمل دریایی و یا زمینی
شناسایی آنلاین بار
اعلام نرخ و تعرفه های حمل بار به صورت آنلاین
ترخیص محصولات از گمرک ایران در کمترین زمان
پیشنهاد روش مناسب برای نقل و انتقال بار به مشتریان
اگر شما عزیزان نیز به دنبال ارسال بار از آلمان و واردات موفق و پر سود بهترین محصولات به کشور ایران هستید، بهتر است با مشاوران و کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس از طریق راه‌‌ های ارتباطی مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

همان طور که گفته شد آلمان، یکی از کشورهای صنعتی دنیا و از بهترین صادرکنندگان محصولات در کل جهان به حساب می آید. کشور جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از واردکنندگان کالاهای آلمانی می باشد. محصولات گوناگونی از کشور آلمان به ایران توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس وارد می شود که بهترین آن ها لوازم و تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی است. قوانین ارسال بار از آلمان، در گمرک این کشور بسیار پیچیده و سخت است و البته ناگفته نماند در گمرک ایران نیز پیچیدگی های خاص خود را دارد، بنابراین بهتر است قبل از شروع، قوانین روش های واردات (حمل بار هوایی از آلمان، حمل دریایی و یا زمینی) مربوط به محصولات مورد نظر را به طور کامل و دقیق مطالعه کرد تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

در این مقاله شرکت حمل و نقل بین المللی تلاش کرد کلیه خدمات قابل ارائه خود در مورد ارسال بار از آلمان، قوانین حمل بار هوایی از آلمان، تعرفه واردات از آلمان، لیست محصولات وارداتی از آلمان به کشور و بهترین محصولات برای واردات از آلمان، اطلاعات جامعی را در اختیار همراهان خود قرار دهد، تیم ما مفتخر است سرویس های کارگو را برای حمل بار هوایی از آلمان، چین و امارات با بهترین شکل ارائه دهد و مسئولیت جا به جایی و حمل بار های خطرناک را عهده دار باشد. همچنین در صورت هر گونه سوال در این رابطه و تردید داشتن برای انتخاب یک شرکت حمل و نقل مناسب به شما پیشنهاد می دهیم از کارشناسان شرکت کمک بگیرید.

در مورد حمل بار هوایی از آلمان سوال دارید؟

ارسال بار از کشور آلمان به ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی به هر سه روش حمل بار زمینی، حمل بار دریایی و حمل بار هوایی صورت می گیرد اما برای انتخاب مناسب ترین روش شرایط خود را باید مد نظر داشت. به طور معمول حمل هوایی بار از آلمان برای محموله هایی با حجم کم و سبک استفاده می شود و حمل دریایی برخلاف حمل بار هوایی برای بارهای پر حجم و سنگین کاربرد دارد. حمل با کشتی به صورت فول بار و خرده بار انجام می شود. به طور کلی در بیشتر شهرهای آلمان حمل بار زمینی به کشور ایران قابل انجام است و هزینه و زمان آن میانگین حمل دریایی و حمل بار هوایی از آلمان می باشد. بنابراین شما عزیزان می توانید محموله های خود را به صورت فول بار و خرده بار با توجه به نوع و شرایط بار خود حمل کنید.

 واژه فریت بار برگرفته از کلمات لاتین Freight و Cargo می باشد که بیشتر در صنعت باربری برای بارگیری و حمل بار هوایی، حمل بار زمینی، حمل بار دریایی و حمل بار ریلی استفاده می شود. افرادی که در کشورهای خارجی همچون کشور آلمان تصمیم دارند به کشور برگردند و تمایل دارند که وسایل منزل را نیز با خود جا به جا کنند، بهتر است از روش فریت بار استفاده کنند که این خدمات توسط شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس قابل ارائه است. فریت بار به روش های مختلفی مانند فریت بار زمینی، فریت بار دریایی، فریت بار ریلی و فریت بار هوایی صورت می گیرد که باید تجار و بازرگانان با توجه به نوع بار خود انتخاب کنند. در روش فریت بار زمینی بیشتر شرکت هایی که خدمت فریت بار انجام می دهند، از این روش برای شهرهای اروپا، آمریکا و استرالیا انجام نخواهند داد، چون حمل و کرایه یک کامیون اصلا مقرون به صرفه نیست اما در حال حاضر بهترین روش ارسال بار از آلمان، فریت بار هوایی می باشد چون که این روش دارای محدودیت کمتر و امنیت بیشتر نسبت به سایر روش ها می باشد.

بیشتر مهاجرین ساکن کشور آلمان هنگام برگشت به کشور تمایل دارند که از روش فریت بار برای ارسال کالاهای خود استفاده کنند. چون وزن کالاهای ارسالی به کشور معمولا بیشتر از وزن مجاز مسافری است، اصطلاح فریت بار برای این نوع از مرسولات که  نوعی ارسال بار شخصی به شمار می روند و تجاری نیستند به کار برده می شود. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس خدمات ارسال بار از آلمان را بدون مشکل ارائه می دهد. بنابراین لازمه ارسال بار از آلمان مدارکی است که هر تاجر و بازرگانی باید همراه خود داشته باشد. به طور کلی برای انجام حمل بار هوایی از آلمان با روش فریت بار به کشور مدارکی همچون مدارک ارسال کننده بار شامل تصویر کامل کارت ملی ارسال کننده ( پشت و رو)، تصویر صفحه اول پاسپورت، نشانی دقیق و تلفن و مدارک تحویل گیرنده بار شامل تصویر پاسپورت، نشانی و تلفن مقصد تحویل گیرنده در آلمان یا ایران، نشانی ایمیل و پکینگ لیست می باشد.

بیشتر مسافرین هنگام سفر و ارسال بار از کشور آلمان از فرودگاه‌ های بزرگ اروپا مانند فرودگاه فرانکفورت استفاده خواهند کرد. بنابراین فرودگاه ‌های بین‌ المللی مونیخ و دوسلدورف برای ارسال بار هوایی جزء پر طرفدار ترین فرودگاه های این کشور می باشد. دیگر فرودگاه های کشور آلمان در شهرهای هامبورگ، کلن بن، اشتوتگارت، هانوفر و نورنبرگ جای گرفته اند. این فرودگاه ‌ها پرواز های متنوع با مقاصد متعدد را انجام خواهند داد. پروازها در کشور آلمان در سه بخش داخلی، پرواز در منطقه شینگن و پروازهای خارجی تقسیم می شوند. فرودگاه ‌های این کشور دارای امکانات فراوانی هستند که کمتر پیش می آید در مکان های دیگر مشاهده شود. از امکانات مهم می توان به هتل‌ های فرودگاهی، ایستگاه‌ های قطار شهری و مترو و خطوط اتوبوس ویژه اشاره کرد. عزیزانی که تمایل به حمل بار هوایی از آلمان از طریق این فرودگاه ها را دارند، می ‌توانند از مشاوران  شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس کمک بگیرند.

هزینه حمل بار از کشور آلمان به ایران متفاوت می باشد و فاکتورهای متعددی روی هزینه نهایی ارسال و حمل بار هوایی از آلمان مؤثر هستند که می توان به وزن بار، شرکت حمل‌ و‌ نقل بین‌ المللی آلمان و فاصله مبدا تا مقصد اشاره کرد. در واقع بین وزن کالا و هزینه حمل بار هوایی از آلمان به کشور رابطه وارونه ای وجود دارد، یعنی هر چه وزن کالا سنگین تر باشد، هزینه ارسال پایین تر خواهد بود. موقع برآورد وزن باید دو نوع وزن را در نظر داشت. همچنین هر کدام از شرکت‌ های حمل بار هوایی از کشور آلمان به ایران تعرفه مخصوص به خود را دارند. برای یافتن یک شرکت حمل و نقل با قیمت منصفانه در آلمان می توانید با مراجعه به شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، هزینه ‌های خود را برای ارسال بار از آلمان کم کنید. در آخر نیز میزان مسافت می تواند بر هزینه ارسال بار از آلمان و حمل هوایی از آلمان به کشور تأثیر گذار باشد. به طور کلی هر چه فاصله مبدا تا مقصد زیاد باشد، هزینه حمل بار هوایی بالا خواهد رفت.

 گمرک کشور آلمان بسیار سخت گیر و پیچیده می باشد و قوانین و مقرراتی را برای کشورهای خارج از اتحادیه اروپا تشکیل داده است تا وضعیت واردات و صادرات با دیگر کشورها را سازماندهی کرده باشد؛ بنابراین باید قبل از اقدام به ارسال بار از آلمان، از کل قوانین این کشور و مقررات گمرکی کشور جمهوری اسلامی ایران آگاه بود تا مشکلی به وجود نیاید. باید به این نکته دقت داشت که اگر کالای وارد شده به کشور، محصول کشور آلمان نبوده و فقط تصمیم به حمل بار هوایی از آلمان داشته اید، باز هم باید عوارض گمرکی را پرداخت که با توجه به هزینه محصول که برای کالاهای مختلف تفاوت دارد، میزان عوارضی که باید پرداخت، متغیر است. همان طور که گفته شد قوانین گمرکی این کشور بسیار پیچیده می باشد که با توجه به قوانین گمرکی اتحادیه اروپا تشکیل شده است. این قوانین شامل قوانین کد گمرک آلمان، کد شناسایی عملیاتی آلمان (EORI) و عوارض گمرکی آلمان است.

پروسه واردات از آلمان دارای چندین مرحله است. در مرحله اول از ارسال بار از آلمان افراد باید محصولاتی که می خواهند وارد کشور کنند را انتخاب کرده باشند و بعد از انتخاب محصول، نوبت به پیدا کردن فروشندگان محصولات مورد نظر در کشور آلمان می رسد. سپس در این مرحله تجار باید با تأمین کنندگان، شروع به مذاکره کرده و از آنان لیست قیمت محصولات را بخواهند و بعد از توافق مرسولات را، با توجه به پیش فاکتور، در سیستم جامع تجارت ثبت سفارش کرده تا مجوزهای لازم را بگیرند.

بعد از این که یکی از ارزهای دولتی، نیمایی، آزاد و ارز از کشور فرستنده، از طرف دولت به تاجر تخصیص داده شد، باید به خرید محصول و پرداخت هزینه به روش حواله‌ های بانکی اقدام کنند و سپس طبق روش انتخابی، محصولات خریداری شده از کشور آلمان به سمت کشور انتقال دهند. بعد از حمل و ورود بار به یکی از گمرکات کشور، می توان فرآیند ترخیص بار را شروع وبعد از ترخیص مرسولات می توان بار را از گمرک خارج و به سمت مقصد آخر جا به جا کرد.

کالاهایی که به روش های مختلف از آلمان به کشور وارد شده اند همگی با ارزش هستند و اهمیت فراوانی دارند، اگر به دنبال تجربه واردات پرسود از کشور آلمان به ایران می باشید، پیشنهاد ما این است ماشین آلات، ابزار مکانیکی، دیگ‌ های بخار و قطعات آن، لوازم خانگی و تجهیزات برقی، وسیله های حمل و نقل و لوازم جانبی مربوطه، محصولات دارویی، اقلام پزشکی، سوخت ‌های معدنی، محصولات نوری و عکاسی و فیلمبرداری، پلاستیک، مواد شیمیایی آلی، فولاد و آهن آلات، پوشاک و اکسسوری آقایان و پوشک و اکسسوری بانوان، مروارید های طبیعی و کشت شده، سنگ های طبیعی و گران قیمت، مبلمان اولویت خود قرار دهید؛ چون طبق آمارهای گرفته شده، واردات و ترخیص چنین محصولاتی در کشور سود فراوانی در پی خواهد داشت. که شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس حمل و نقل کلیه کالاهای ذکر شده را به بهترین نحو و در کمترین زمان ممکن برای مشتریان خود انجام خواهد داد.

در صورت عدم استفاده از بیمه نامه ارسال بار از کشور آلمان به ایران ، غیر ممکن است. به همین دلیل بیمه باربری از آن جهت حائز اهمیت است که در صورت استفاده نکردن از آن در حمل بار هوایی از آلمان، اگر حادثه ای رخ دهد باعث از بین رفتن کل سرمایه مالک محموله خواهد شد. بنابراین، شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس برای ممانعت از به وجود آمدن چنین حوادثی، از بیمه نامه های معتبر جهت محفوظ بودن کالاها و محموله های مشتریان خود استفاده خواهد کرد و بهترین بیمه نامه را جهت حمل این گونه کالاها انتخاب خواهد کرد. مهاجرین و مسافرانی که می خواهند لوازم شخصی و اسباب منزل خود را از کشور آلمان به ایران بیاورند، می توانند کالاهای خود را توسط حمل و نقل بین المللی ققنوس، تحت پوشش بیمه نامه باربری بین المللی معتبر به کشور انتقال دهند تا بدون ایراد و با اطمینان خاطر محموله خود را نقل و انتقال دهند.

فرآیند حمل هوایی بار از کشور آلمان در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به صورت ویژه صورت می گیرد. در مرحله اول می توان با یک مشاوره تلفنی روش حمل را انتخاب و هزینه را برآورد کرد. سپس کارشناسان برای بررسی و بسته بندی کالا اقدام می کنند و بعد کلیه وسایل و لوازم باید شماره گذاری و به صورت لیست تهیه شوند. برای فرستادن بار همه ی محموله ها بسته بندی هایی که از چوب خام، پالت و کالاهای چوبی هستند با رعایت کردن شرایط ویژه توسط گاز و قرص های مخصوص، دمای معین و مدت زمان تعیین شده سمپاشی می شود. در مرحله بعدی بارگیری و ارسال به گمرک انجام می شود.

در این مرحله بعد از رسیدن بار به کشور تشریفات گمرکی و بررسی ها انجام می شود. پس از صدور بارنامه، تحویل بار و بررسی در گمرک محموله تحویل تریلی داده می شود. در این مرحله نوبت به صدور بیمه نامه معتبر بین المللی خواهد رسید و در آخرین مرحله  پیگیری آنلاین انجام خواهد شد که می توان از طریق وبسایت پیگیری های مورد نیاز محموله را به طور آنلاین انجام داد.

5/5 - (1 امتیاز)
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x