5-ترفند-کاهش-هزینه-حمل-و-نقل-بین-المللی-که-باید-بدانید

5 ترفند کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی که باید بدانید

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

حمل گروپاژ از چین | مزایا، معایب و مهمترین نکات حمل

EFS در کشتیرانی / 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

کشتی چارتری | بیان شرایط و ویژگی های کشتی چارتری

حمل بار با واگن مسقف + مشخصات فنی و نحوه حمل بار

نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل دریایی چگونه است؟ (راهنمای کامل)

حمل کالا از بندر شیامن + مزایا و معایب حمل بار از بندر شیامن

واردات کالا از روسیه / مراحل، روش ها و مهمترین نکات

کلوزبندی بیمه باربری چیست؟ ( راهنمای 0 تا 100)

هزینه lss در حمل دریایی | راهکارهای کاهش هزینه lss

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

هنگامی که از راهکارهای و دستورالعمل های کاهش هزینه های حمل و نقل بین المللی سخن گفته می شود، در اغلب موارد هزینه و مبلغ کرایه حمل که بایستی به متصدی حمل و نقل بین المللی پرداخت گردد، مورد توجه بسیاری قرار میگیرد، که البته لازم به ذکر است که این مورد یکی از شروط لازم و نیز نرخ باربری بین المللی جهت بهینه سازی هزینه ها میباشد، اما این مورد کافی نیست.

نکات بسیار تاثیر گذار و مهم دیگری نیز در جاهای دیگری وجود خواهد داشت که در کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی اغلب مورد توجه قرار عموم نخواهد گرفت. در نتیجه در این مطلب از سوی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به ۵ راهکار مهم جهت کاهش هزینه های حمل و نقل بین المللی و نرخ باربری بین المللی میپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

تمام کار هایی که میتوانید برای کاهش هزینه حمل و نقل انجام دهید.

۱ : حد امکان میتوان از حمل زمینی استفاده کرد.

به طور کلی میتوان گفت بزرگترین سیستم حمل و نقل بینالمللی در سطح جهان، سیستم حمل و نقل زمینی مانند حمل به وسیله قطار و ماشین میباشد. همچنین علاوه بر این مورد حمل زمینی به عنوان یکی از به صرفه ترین نوع حمل و نقل به کار گرفته میشود. از این رو با این وجود گاهی انواع سیستم حمل و نقل مانند حمل و نقل هوایی و دریایی در بسیاری از کشورها، به قدری برای گردشگران و تاجران خارجی و داخلی پیچیده و دردسر ساز میگردد که بسیاری از این متقاضیان قید استفاده از این وسایل سریع السیر را میزنند.

در نتیجه جهت کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی بهتر است به حمل و نقل زمینی مانند قطارها بروید. در ادامه دانستن این نکته حائز اهمیت است که هیچگاه جهت استفاده از این وسیله مفید حمل و نقل نترسید. فقط کافی است که پیش از سفر اطلاعات خود را در مورد به این نوع وسیله حمل و نقل بالا ببرید، تا در نهایت بتوانید نرخ باربری بینالمللی را کاهش دهید.

 لازم به ذکر است اگر به دنبال اطلاعات دقیقی از نحوه حرکت ریل ها و نیز ایستگاه های قطار و اتوبوس هستید، میتوانید سایر مقالات مشابه سایت را مشاهده نماید تا اطلاعات جامع و کاملی را جهت کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی در کشور مورد نظرتان خود را بدست آورید. همچنین علاوه بر این مورد، سایت های گوناگونی راجع به چگونگی استفاده از سیستم حمل و عمومی در هر کشوری وجود دارد.

لازم است بدانید در کشورهای اروپایی و شمالی سیستم حمل و نقل زمینی بسیار خوب و نظم یافته ای وجود دارد. همچنین لازم است بدانید شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با انجام خدمات حمل بار زمینی ،دریایی و موارد مشابه میتواند یاری رسان شما در این زمینه باشد و عملیات مربوط به حمل بار زمینی را با کمترین هزینه موجود برای شما انجام دهد.

۲ :  تکمیل اطلاعات خود

یکی از موارد دیگری که موجب کاهش هزینه حمل و نقل بینالمللی و نرخ باربری بین المللی میشود تکمیل اطلاعات مورد نیاز میباشد. برخی از این اطلاعات و اسناد مهم جهت کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی عبارتنداز؛

بیمه باربری کالا

بیمه باربری کالا عاملی مهم جهت کاهش نرخ باربری بین المللی میباشد، چرا که در صورت وجود آسیب یا سانحه، اگر بیمه باربری مناسبی و کاملی نداشته باشید و اگر این اتفاق به دلایلی به وقوع بپیوندد که در زمینه مسئولیت متصدی پرداخت هزینه حمل و نقل بین المللی نباشد، هزینه ناشی از این مسئله فوق العاده و بسیار  زیاد خواهد شد و این امر به طور کامل به ارزش کالای شما بستگی خواهد داشت . در نتیجه حتما بیمه باربری  مناسبی را تهیه نماید.

انتخاب هوشمندانه و درست متصدی پرداخت هزینه حمل و نقل بین المللی

 متصدی به فردی گفته میشود که کالای ارزشمند خود را بایستی به او بسپارید و قرار است امانت دار محموله شما باشد. از این رو هنگام تکمیل اطلاعات خود، انتخاب متصدی پرداخت هزینه حمل و نقل بین المللی به عنوان موضوعی کلیدی و مهم در بهینه سازی هزینه ها در نظر گرفته میشود.

لازم به ذکر است نقاط کور بسیار زیادی در انجام فرآیندهای حملونقل از مبدا تا مقصد مورد نظر وجود دارد که شما بایستی به طور کامل به آن ها آگاه باشید و یا اینکه متصدی حمل ونقلی که جهت انجام تین امور انتخاب می کنید بابستی به اندازه کافی حرفهای و زبده باشد.

داشتن توافقنامه مناسب و خوب با متصدی حمل و نقل بین المللی

هنگام تکمیل اطلاعات خود در زمینه نرخ باربری بین المللی اطلاع داشتن از یک قرارداد مناسب و به جا، میتواند از بسیاری از مسائل پیش بینی نشده که ماهیت اضافه نمودن هزینه دارد، جلوگیری به عمل آورد. لازم است تا حتماً قرارداد مناسبی داشته باشید چرا که قرارداد، قیمت کالای شما را تا حدودی تعیین خواهد کرد.

۳ : استفاده از کانتینر ۴۰ فوتی

یکی از مواردی که ممکن است سوال شود آیا درکاهش هزینه حمل و نقل بین المللی تاثیر دارد یا نه این است که جهت حمل و نقل کالا از چه نوع کانتینری استفاده گردد؟ در پاسخ به این سوال میتوان گفت انواع کانتینر در حمل و نقل دریایی، حمل و نقل زمینی و یا حتی در برخی موارد در حمل و نقل هوایی نیز مورد استفاده فراوانی قرار میگیرد. لازم است بدانید در بسیاری از موارد دو نوع با عنوان کانتینر ۲۰ فوت و کانتینر ۴۰ فوت بیشتر مورد استفاده جهت حمل و نقل قرار میگیرد.

لازم است بدانید علت استفاده از کانیتر ۴۹ فوتی به موارد متعددی و گوناگونی نظیر راحتی و آسانی در بارگیری و نقل و انتقالات کالا که در نهایت موجب کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی و نرخ باربری بین المللی میشود، قابلیت آمارگیری آسان کالاهای  ارسالی، جلوگیری کردن از به سرقت رفتن محصولات، جلوگیری از آسیب و دچار خسارت رسیدن به محصولات و محموله ارسالی، قابلیت حمل محصولات به شکل فله ای به ویژه محصولات کشاورزی و موارد مشابه ارتباط مستقیمی دارد.

اما لازم به ذکر است از کانیتر ها و به جز در عرصه حمل و انتقال  محصولات استفاده های متعدد دیگری نیز میشود، که از جمله آنها میتوان به استفاده کردن از کانتینر ها به عنوان انبار تا ایجاد واحد های مسکونی جهت نگهداری حیوانات و موارد مشابه اشاره نمود.

۴: اهمیت ندادن به بسته بندی کالا

نحوه بسته بندی کالا علاوه بر تاثیری که بر ایمنی و سالم ماندن محمولات و کالای ارسالی شما دارد، میتواند به شکل قابل توجهی در کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی و نرخ باربری بینالمللی  نقش مهمی داشته باشد. لازم به ذکر است بسته بندی توسط فروشنده کالا انجام میشود، در نتیجه انتخاب درست و هوشمندانه فروشنده در این روند بسیار اساسی و قابل توجه میباشد.

لازم به ذکر است بهینه سازی فضای اشغال شده از وسایل قابل حمل و نیز قابلیت روی هم چینی کالاها میتواند در بسیاری از مواقع موجب کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی شود که گاهی ممکن است این هزینه تا نصف هم کاهش پیدا کند. همچنین میتوان نوع بسته بندی را به ۳ دسته تقسیم کرد.

  • بسته بندی جهت مصرف کننده نهایی محصول.
  • بسته بندی جهت عمده فروشی کالا.
  • بسته بندی جهت حمل و نقل کالا.

۵ : از تجربیات خطوط حمل و نقل استفاده کنید.

در ادامه میتوان گفت استفاده نمودن از تجربیات خطوط حمل و نقل و انتخاب شرکت های معتبر در زمینه حمل و نقل میتواند یکی دیگر از راهکارها جهت کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی و نرخ باربری بین المللی باشد. چرا که انتخاب شرکت های معتبر حمل و نقل بین المللی به عنوان مثال FedEx و یا UPS انتخاب های بسیار هوشمندانه و محبوبی هستند چرا که این شرکت ها حملکننده های ثابت شده و زبده ای هستند که با بهره گرفتن از تجربیات آنها میتوانید انواع بسته ها و کالا ها را در هر حجم و وزنی جا به جا نماید.

استفاده از تجربیات و دانسته های شرکت های معتبر حمل و نقل موجب کاهش بسیار زیاد نرخ باربری بین المللی میشود چرا که با دانستن تجربیات آنها و به کار گرفتن این دست آورد ها صد در صد کمتر دچار زیان مالی خواهید شد.

 لازم است بدانید زیر ساخت بسیار گسترده این شرکت ها،  آنها را به انتخابی عالی  و مناسب برای بسیاری از تاجران تبدیل نموده است. اما دانستن این نکته مهم است که تنها نقطه ضعف انتخاب این شرکت ها این مورد است که گاهی نرخ های بالاتری جهت ارائه خدمات خود به کار میگیرند.

این نکته حائز اهمیت است که جز شرکت های معروف، گزینه های حمل و نقل زیاد دیگری نیز وجود دارد که با اندکی تحقیق میتوانید متوجه آنها شوید. لازم به ذکر است بسیاری از شرکت ها و سازمان های حمل ونقل کوچکتر در چند سال گذشته رشد بسیار چشمگیری یافته اند در نتیجه میتوانید با خیالی آسوده از تجربیات این شرکت ها جهت به کارگرفتن ترفند برای کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی استفاده کنید.

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس ازجمله شرکت ها و سازمان های معتبری است  که با ارائه خدمات تخصصی نظیر حمل بار دریایی، حمل بار زمینی و موارد مشابه از چین و سایر کشورها میتواند با بالاترین سرعت و نیز مناسبترین هزینه، امورات مربوط به حمل و نقل را برای شما به ثمر برساند، تا علاوه بر کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی و نرخ باربری بین المللی، نقش تاثیرگذاری در سود حداکثری مشتریان خود داشته باشد.

سوالات متداول

چه عواملی موجب کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی خواهد شد؟

استفاده از حمل بار زمینی، تکمیل اطلاعات و اسناد خود، استفاده از انواع کانتینر، بسته بندی کالا و سایر موارد مشابه.

چرا استفاده از کانتینر ۴۰ فوتی موجب کاهش نرخ باربری بین المللی میشود؟

به علت راحتی در بارگیری و تخلیه محموله استفاده از کانتیتر موجب کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی خواهد شد.

چرا حمل بار زمینی موجب کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی میشود؟

چون حمل بار زمینی نسبت به سایر روش های حمل و نقل بسیار به صرفه تر و مقرون به صرفه تر است.

نوع بسته بندی کالا چگونه بر کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی تاثیر میگذارد؟

بهینه سازی فضای اشغال شده موجب کاهش حجم بسته کالا و در نتیجه موجب کاهش نرخ باربری بین المللی میشود.

جمع بندی

در این مقاله از سوی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به شکل مفصل به ترفندهای کاهش هزینه حمل و نقل بین المللی پرداختیم، از این رو اگر به دنبال شرکتی معتبر جهت حمل و نقل کالای خود هستید، شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس دارای تجارب فراوانی در این زمینه است که میتواند در این زمینه به شما کمک کند تا بتوانید کالای موجود خود را در سراسر کشور با کاهش زمان حمل و نقل و صرفه جویی در هزینه های مربوطه، جا به جایی کالا را با بهره گیری از حمل بار دریایی ، زمینی و هوایی به ثمر برسانید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x