کوریر سرویس

کوریر سرویس؛ راهکاری مدرن برای ارسال سریع مرسولات

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

حمل گروپاژ از چین | مزایا، معایب و مهمترین نکات حمل

EFS در کشتیرانی / 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

کشتی چارتری | بیان شرایط و ویژگی های کشتی چارتری

حمل بار با واگن مسقف + مشخصات فنی و نحوه حمل بار

نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل دریایی چگونه است؟ (راهنمای کامل)

حمل کالا از بندر شیامن + مزایا و معایب حمل بار از بندر شیامن

واردات کالا از روسیه / مراحل، روش ها و مهمترین نکات

کلوزبندی بیمه باربری چیست؟ ( راهنمای 0 تا 100)

هزینه lss در حمل دریایی | راهکارهای کاهش هزینه lss

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

آنچه در این مطلب میخوانید😃

کوریر سرویس یکی از روش های ارسال مرسوله است و مهمترین مزیت آن همانطور که از نامش پیداست سرعت ارسال مرسولات است و به عنوان سریع ترین پست ایرانی و بین المللی نیز شناخته می شود. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو پست بین‌المللی در ایران، با اخذ کلیه مجوزهای قانونی و ارائه مجموعه کامل خدمات کوریر سرویس با بهترین کیفیت، مناسب‌ترین روش‌های پست بین‌المللی را برای مشتریان بسیار ساده‌تر، سریع‌تر و قابل اعتمادتر کرده است. در این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، در رابطه با پست سریع، انواع پست، روش ها و عوامل موثر بر هزینه صحبت می کنیم. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با کوریر سرویس
آشنایی با کوریر سرویس

معرفی کوریر سرویس

کوریر سرویس یا پست سریع بین المللی همان سرویس پیک می باشد. به عبارت دیگر کوریر در لغت به معنای پیک است و سرویس همان ارائه خدمات است، در اینجا منظور شرکتی است که خدمات حمل و نقل بسته های مختلف را ارائه می دهد. البته واژه پیک در اینجا معنای گسترده تری دارد و علاوه بر موتوربر به سایر روش های حمل و نقل نیز اطلاق می شود. این پیک می تواند به صورت حمل و نقل زمینی مانند کامیون یا موتور سیکلت باشد و یا می تواند پیک هوایی باشد و حمل و نقل با هواپیما انجام شود.

 بسیاری از مردم ممکن است بین پست بسته و تحویل بسته توسط پیک تمایز قائل نشوند، اما در اصل این دو اصطلاح نباید به جای هم استفاده شوند. در کوریر سرویس برخلاف ارسال از طریق پست، همه چیز به سرعت انجام می شود و چمدان درخواستی از مبدا تحویل گرفته و در مدت زمان کوتاهی به مقصد می رسد. البته این بدان معنا نیست که خدمات پستی خوب کار نمی کند، بلکه تفاوت در زمان تحویل و قطعا سطح خدمات می تواند تفاوت این دو سرویس مشابه باشد که باعث برجسته شدن خدمات پیک می شود.

لیست انواع پست

پست به فعالیت ارسال و تحویل نامه، بسته و اقلام مختلف از طریق سامانه پستی اطلاق می شود. حال در این قسمت با روش های مختلف کوریر سرویس آشنا می شویم.

پست عادی

این نوع ارسال شامل ارسال نامه ها و بسته ها به مقصد با چسباندن مهر فرستنده است.

پست ویژه شهر

محموله ها (کالاها و نامه ها) حداکثر ظرف مدت 3 ساعت در اداره پست در یک شهر معین به مقصد می رسند. علاوه بر این، بسته ها در این نوع حمل و نقل بیمه می شوند.

پست پیشتاز

پست پیشتاز سریع‌ترین راه برای ارسال اقلام قبل از نامه‌های ثبت‌شده است، با اقلامی که ظرف 48 ساعت به مقصد می‌رسند.

پست سفارشی

پست ویژه در کوریر سرویس کالاها را تحویل می دهد و بسته ها را به سرعت توزیع می کند. حمل و نقل در داخل شهر 12-24 ساعت و به شهرستان ها 24-48 ساعت طول می کشد.

پست مستقیم

نیازی به دانستن نام یا آدرس افراد در چنین خدماتی نیست. بنابراین، منطقه جغرافیایی و مخاطبین هدف از پایگاه داده کسب و کار، منطقه مسکونی و دانلود پایگاه داده شخصی انتخاب می شوند.

پست دو قبض

هنگامی که فرستندگان می خواهند از تحویل محموله خود اطمینان حاصل کنند، برای فاکتور دوم هزینه جداگانه ای پرداخت می کنند.

پست رستانت

پست رستانت جایی است که شخص آدرس دقیق گیرنده را ندارد و بسته را به نزدیکترین اداره پست ارسال می کند. این نوع خدمات معمولاً برای مسافران، گردشگران و افراد غیر مقیم در نظر گرفته شده است.

پست یافته

در صورت مفقود شدن مدارک، اسنادی که از طریق پست پیدا شده اند ممکن است مسترد شوند. دارندگان اسناد می توانند در صورت یافتن مدارک مشخص شده را به اداره پست مراجعه کنند.

پست اکسپرس

پست اکسپرس که به عنوان پست نیز شناخته می شود، سریع ترین راه برای ارسال نامه است. این روش با ارسال (برخلاف پرداخت) سروکار دارد که نسبت به سایر محصولات اولویت دارد و سریعتر به دست مشتری می رسد.

پست بین المللی

کوریر سرویس راهی مطمئن، کارآمد، سریع و مقرون به صرفه برای ارسال کالا به خارج از کشور است. در این روش بسته به درخواست مشتری به کشور مقصد ارسال شده و هزینه های مربوطه پرداخت می شود.

لیست انواع پست
لیست انواع پست

مدت زمان تحویل بار از طریق کوریر سرویس

یکی از رایج ترین سوالاتی که مردم هنگام ارسال بسته از طریق پست سریع بین المللی دارند این است که چقدر طول می کشد تا بسته ارسال شود. یکی از مهم ترین مزایای کوریر سرویس سرعت بالای آن است. در این حالت پستی در صورت ارسال داخلی بسته، زمان رسیدن حداقل 24 ساعت می باشد. همچنین زمان تحویل مرسوله با پیک به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله:

عوامل موثرتوضیحات
فاصلهفاصله جغرافیایی بین مبدا و مقصد بسته تأثیر بسزایی در زمان تحویل دارد.
خدمات انتخابیکوریر ها اغلب خدمات مختلفی را برای محموله های مختلف ارائه می دهند، مانند خدمات فوری، سریع و استاندارد. زمان تحویل ممکن است برای هر سرویس متفاوت باشد.
شرایط محلیعوامل محلی مانند ترافیک، شرایط جاده، آب و هوای بارانی یا برفی می توانند تا حد زیادی بر زمان تحویل تأثیر بگذارند.

تفاوت پست با کوریر سرویس چیست؟

اگر بخواهیم به تفاوت های اصلی کوریر سرویس و پست عادی اشاره کنیم، آنها به شرح زیر هستند:

سرعت تحویل

یکی از تفاوت های اصلی پست و کوریر سرویس سرعت تحویل بسته است. پیک ها معمولا به عنوان خدمات تحویل سریع شناخته می شوند. آنها بسته ها را سریع و کوتاه تحویل می دهند.

قابلیت جستجو و پیگیری

بسیاری از خدمات پیک امکان ردیابی بسته را فراهم می کنند. این ویژگی موقعیت و وضعیت بسته را به شما نشان می دهد تا بتوانید در هر زمانی بسته خود را پیگیری کنید.

هزینه ها

خدمات کوریر سرویس معمولاً گرانتر از هزینه پست سریع بین المللی است. این به دلیل سرعت بالاتر، ردیابی و خدمات اضافی است. هنگام استفاده از پست معمولی کمتر پرداخت خواهید کرد اما زمان تحویل طولانی تر خواهد بود.

روش های پست مرسولات

روش های حمل و نقل مختلفی وجود دارد. حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی از رایج ترین روش های حمل و نقل مرسولات با کوریر سرویس است. در این قسمت به اختصار به این شیوه های حمل و نقل اشاره می کنیم.

پست هوایی

پست سریع بین المللی هوایی یکی از متداول ترین روش های حمل و نقل است و امروزه به دلیل مزایای فراوانی که دارد بسیار محبوب شده است. این روش بسته ها را در سریع ترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر ارسال می کند.

پست دریایی

حمل و نقل دریایی یکی دیگر از روش های رایج حمل و نقل است و امروزه بسیاری از کالاها با این روش پستی مبادله می شوند. پست دریایی سابقه ای طولانی دارد و معمولاً در صورت حجم زیاد یا سنگین بودن برای حمل و نقل بین المللی استفاده می شود و سرعت تحویل مورد توجه قرار نمی گیرد.

پست زمینی

حمل و نقل زمینی یکی دیگر از روش های رایج حمل و نقل کالا است. این روش قدیمی ترین وسیله حمل و نقل است و از زمان وجود انسان مورد استفاده قرار گرفته است. حمل و نقل کالا به پست زمینی معمولا توسط کامیون انجام می شود.

عوامل موثر در هزینه ارسال پستی
عوامل موثر در هزینه ارسال پستی

عوامل موثر بر هزینه ارسال پستی

هزینه کوریر سرویس به عوامل زیادی بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه های حمل و نقل، توصیه می شود با شرکت پست مورد نظر تماس بگیرید یا از وب سایت و منابع آنلاین آنها استفاده کنید. حال در این قسمت به عواملی که به قیمت ارسال کالا و کوریر سرویس بستگی دارد اشاره می کنیم.

  • وزن و ابعاد
  • فاصله
  • نوع سرویس ارائه شده
  • محدودیت ها
  • شرکت ارسال کننده

جهت کاهش هزینه ها می توانید با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تماس بگیرید. ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، با ارائه خدمات متنوع در به حداقل رساندن هزینه ها به شما کمک می کنند.

مزایای استفاده از کوریر سرویس

امروزه کوریر سرویس به عنوان یکی از مهمترین ابزارها در تجارت آنلاین شناخته می شود. با رشد قوی فروشگاه های آنلاین و افزایش تقاضای مشتریان برای تحویل سریع محصولات، این سرویس به یکی از بهترین و راحت ترین راه ها برای تحویل کالا تبدیل شده است. در ادامه به بررسی این مزایا می پردازیم.

حمل و نقل سریع

یکی از مزیت های اصلی پست فوری سرعت بالای تحویل بسته است. با استفاده از پیک، بسته شما سریعتر به مقصد می رسد و زمان تحویل کاهش می یابد.

امکان پیگیری محموله ها

خدمات پیک سریع اغلب ردیابی بسته را ارائه می دهند. این به شما این امکان را می دهد که بسته خود را به راحتی ردیابی کنید و در هر زمان بدانید که کجاست.

امنیت بیشتر

خدمات پست فوری عموما بسیار ایمن هستند. محموله ها معمولاً تحت نظارت و اقدامات امنیتی برای جلوگیری از سرقت، شکستن و سایر آسیب ها حمل می شوند.

پوشش جغرافیایی گسترده

خدمات پست فوری پوشش جغرافیایی بیشتری نسبت به سایر روش های حمل و نقل دارد. این امکان را به شما می دهد تا بسته های خود را به سراسر جهان ارسال کرده و آنها را در هر نقطه از جهان دریافت کنید.

توسعه تجاری

علیرغم توسعه ارتباطات الکترونیکی و فناوری، توسعه اطلاعات فیزیکی اغلب به رشد اقتصاد وابسته است. کوریر سرویس با خدمات و مزایای ذکر شده در بالا می تواند نقش موثری در خرید آنلاین، توسعه تجارت آنلاین، واردات و صادرات داشته باشد.

خدمات اضافی

خدمات پست سریع معمولاً خدمات اضافی مانند بیمه، پیک، تحویل به موقع و خدمات مشابه را ارائه می دهند. این ویژگی ها می تواند تجربه حمل و نقل شما را بهبود بخشد و نیازهای خاص شما را برآورده کند.

مزیت های استفاده از کوریر سرویس
مزیت های استفاده از کوریر سرویس

جمع بندی

در این مقاله انواع روش های پست سریع بین المللی را به طور کامل بررسی کرده ایم. ما همچنین به تفاوت بین پست معمولی و کوریر سرویس پرداختیم. از طرفی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس  یکی از بهترین شرکت های حمل و نقل بین المللی است که با وجود داشتن دفاتر در کشورهای چین، ترکیه، امارات و سوریه آماده ارائه خدمات ارسال پستی در کمترین زمان ممکن می باشد.

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس خدمات متنوعی در زمینه ارسال بار هوایی، ارسال بار زمینی، ارسال بار هوایی، حمل درب به درب کالا، هزینه های حمل و نقل و …. ارائه می دهد. همچنین در روش کوریر سرویس نیز می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

سوالات متداول

انواع پست شامل چه مواردی می شود؟

انواع پست شامل پست عادی، پست ویژه شهر، پست پیشتاز، پست مستقیم، پست دو فاکتور، پست رسانت، پست اکسپرس و پست بین المللی می باشد. شما با توجه به نوع بسته محموله می توانید هر کدام از این پست ها را انتخاب کنید.

پست با کوریر سرویس چه تفاوت هایی دارد؟

سرعت تحویل، قابلیت پیگیری، و هزینه ها از تفاوت های پست با کوریر سرویس می باشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تماس بگیرید.

برای ارسال مرسولات چه روش هایی وجود دارد؟

شما می توانید برای پست سریع بین المللی از روش های هوایی، دریایی و دریایی استفاده کنید. هر کدام از این روش ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که با توجه به وزن و نوع محموله می توانید به دلخواه انتخاب کنید.

پست سریع بین المللی چه مزیت هایی دارد؟

از مزیت های پست سریع بین المللی یا کوریر سرویس می توانیم به حمل و نقل سریع، امکان پیگیری بارها، امنیت بیشتر، پوشش جغرافیایی و توسعه کسب و کار اشاره کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x