انواع-کانتینرهای-صادراتی-را-بشناسید

انواع کانتینرهای صادراتی را بشناسید

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

حمل گروپاژ از چین | مزایا، معایب و مهمترین نکات حمل

EFS در کشتیرانی / 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

کشتی چارتری | بیان شرایط و ویژگی های کشتی چارتری

حمل بار با واگن مسقف + مشخصات فنی و نحوه حمل بار

نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل دریایی چگونه است؟ (راهنمای کامل)

حمل کالا از بندر شیامن + مزایا و معایب حمل بار از بندر شیامن

واردات کالا از روسیه / مراحل، روش ها و مهمترین نکات

کلوزبندی بیمه باربری چیست؟ ( راهنمای 0 تا 100)

هزینه lss در حمل دریایی | راهکارهای کاهش هزینه lss

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

یکی از محصولاتی که کاربرد فراوانی در حمل و نقل کالاها چه در داخل و چه در خارج از ایران دارند کانتینرهای صادراتی (container) است. کانتینرها درای یک محفظه ی بزرگ از جنس فلز می باشند که محموله ها درون آن جای می گیرد و دارای انواع مختلفی هستند که بر حسب وزن، نوع کاربری و اندازه تقسیم بندی می شوند.

صادرات با کانتینر باربری و انواع کانتینر صادراتی مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. بهتر است بدانید که هنگامی کار صادرات و واردات انجام می دهید حتما باید در انتخاب کانتینر دقت لازم را داشته باشید. اولین موردی که باید در انتخاب کانتینر مد نظر قرار بگیرد، فضایی است که می توان بارگیری نمود. همان طور که می دانید همیشه تمام فضای داخل کانتینر بر حسب شکل جعبه ها مورد استفاده قرار نمی گیرد و بین کارتون ها فضای خالی قرار می گیرد.

پس باید به فضای خالی بین جعبه ها هنگام انتخاب  انواع کانتینر صادراتی و کانتینر باربری توجه نمایید. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس شما را با ادامه ی مطالب همراهی می نماید.

کانتینر چیست؟

همان طور که در بالا هم به این موضوع اشاره نمودیم کانتینر یک نوع جعبه ی فلزی است که در سایز استاندارد تولید می گردد و امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. کالاهای مورد نظر درون این جعبه بزرگ قرار گرفته و توسط کامیون، کشتی، قطار و یا هواپیما حمل و نقل می شوند. از آن جایی که بدنه ی انواع کانتینر صادراتی و کانتینر باربری در برابر آب نفوذ ناپذیر می باشد، برای حمل و نقل دریایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب از واحد بیست پا و یا TEU (twenty-foot equivalent unit) در پایانه های کانتینری و همچنین کشتیرانی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور معمول برای خدمات لجستیک از حمل و نقل با کانتینر استفاده می گردد. در ادامه ی مطلب شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس شما عزیزان را با انواع کانتینر صادراتی و همچنین کانتینر باربری آشنا خواهد نمود.

لیست انواع کانتینرهای صادراتی

کانتینرهای صادراتی و کانتینر باربری دارای انواع مختلفی هستند. که هر کدام از این نوع کانتینرها از ویژگی های خاصی برخوردار می باشند. تاجران بسته به نوع نیاز خود از کانتینرها استفاده می کنند. اگر شما عزیزان هم در کار صادرات و واردات کالا هستید به شما توصیه می کنیم که حتما با انواع کانتینرها آشنایی پیدا کنید و از ویژگی های هر کدام از آن ها به طور کامل مطلع شوید.

کانتینر بدون سقف، کانتینر تاشو، کانتینرحمل مرسولات خشک، کانتینر پهلو باز، کانتینر حرارتی، کانتینر دارای تهویه، کانتینر عایق دار، کانتینر دارای مخزن، کانتینر مختص حمل حیوانات و همچنین کانتینر یخچال دار از انواع کانتینر صادراتی محسوب می شوند.

کانتینر بدون سقف

یکی از انواع کانتینر صادراتی، کانتینر بدون سقف می باشد. این نوع کانتینر ها بیشتر برای حمل کالاهای خشک مناسب هستند. اگر در مواردی این نوع از کانتینرها به سقف نیاز داشته باشند، از چادرهای برزنتی مناسب، به این منظور استفاده خواهد شد.

کانتینر تاشو

کانتینر باربری تا شو برای حمل و نقل دریایی بسیار کاربردی است. زیرا که این نوع کانتینر فضای کمتری را اشغال خواهد نمود.

کانتینرحمل مرسولات خشک

گاهی اوقات به کانتینرحمل مرسولات خشک ظرف خشک نیز گفته می شود. این نوع کانتینر کاملا پوشیده و محصور است و دارای کاربرد فراوانی برای حمل و نقل کالاهای فله ای مایع و خشک می باشد. سایز کانتینر حمل مرسولات خشک به طور معمول بین بیست تا چهل فوت است.

کانتینر پهلو باز

کانتینر پهلوباز یکی دیگر از انواع کانتینر صادراتی است که در قسمت کناری دارای درب می باشد و همین امر سبب شده که برای حمل و نقل شیشه و کالاهای با بارگیری مشکل بسیار زیاد مورد استفاده قرار گیرد.

کانتینر حرارتی

کانتینر حرارتی مجهز به موتور حرارتی است و برای کالاهایی که به حرارت بالا احتیاج دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

کانتینر دارای تهویه

همان طور که می دانید محصولاتی مانند مواد غذایی و آرایشی به تهویه نیاز دارند و اگر در فضای سرپوشیده قرار گیرند قطع به یقین فاسد می گردنند. بنابراین برای این مواد از کانتینر باربری دارای تهویه استفاده می کنند.

کانتینر عایق دار

کانتینر عایق دار از محموله های مورد نظر در برابر سرما و همچنین گرما محافظت می کند. برای انتقال مواد غذایی، مواد آرایشی، دارویی و … از این نوع کانتینر ها استفاده می کنند.

کانتینر دارای مخزن

کانتینر دارای مخزن از یک یا دو دیواره تشکیل شده است. برای محموله های حامل گازها و مایعات خطرناک از کانتینر مخزن دار استفاده می کنند.

کانتینر مختص حمل حیوانات

کانتینر مختص حمل حیوانات از ویژگی های خاصی مانند محل غذای حیوانات، تهویه مناسب و همچنین دریچه ی نظافت برخوردار می باشند.

کانتینر یخچال دار

همان طور که مطلع هستید برای جابجایی اغلب مواد غذایی به کانتینر یخچال دار نیاز داریم. با استفاده از کانتینرهای یخچال دار از فاسد شدن مواد غذایی هنگام حمل و نقل جلوگیری می شود.

کاربرد کانتینرهای حمل و نقل

یکی از مهم ترین کاربرد کانتینرها، استفاده از آن ها در قسمت حمل و نقل دریایی می باشد. چون که با استفاده از کانتینر، تخلیه و بارگیری کشتی به آسانی صورت خواهد گرفت. دقت داشته باشید که انواع کانتینر صادراتی و کانتینر باربری دارای کاربردهای مختلفی هستند. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس شما عزیزان را باکاربردهای این کانتینرها آشنا می کند.

یک پارچه نمودن کالا در داخل کانتینر، افزایش امنیت بار، کاهش خطر سرقت، ممانعت از بارگیری های اضافی، بیمه کردن کانتینر و کالای موجود در آن، صرفه جویی کردن در زمان و جلوگیری از اتلاف وقت، افزایش حجم کالا، امکان استفاده از عایق بر روی کانتینر و … از جمله کاربردهای کانتینر در حمل و نقل و صادرات و واردات کالا می باشد.

معرفی کانتینرهای 20 فوتی و 40 فوتی

پیش تر شما را با انواع کانتینر صادراتی و کانتینر باربری آشنا نمودیم. نوعی دسته بندی برای کانتینرها وجود دارد که بر حسب سایز کانتینر می باشد. کانتینر ها در سایزهای ده، بیست، سی و چهل فوتی ساخته می شوند. که از بین آن ها کانتینر بیست و چهل فوتی دارای کاربرد بیشتری هستند. سایز و ارتفاع کانتینر بیست فوتی به ترتیب 2.5 در 6 و ارتفاع 2.60 متر می باشد.

این نوع کانتینر برای انبار کردن محصول بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. کانتینرهای چهل فوتی نیز دارای ابعاد 2.5 در 12 و ارتفاع 2.60 متر است. این نوع کانتینرها از نظر چیدمان بار مورد نظر بسیار با صرفه هستند و دارای قیمت یکسانی با کانتینر بیست فوتی می باشند. دو مدل کانتینر چهل فوتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند که شامل چهل فوتی ارتفاع بلند و چهل فوتی استاندارد هستند.

مزایای حمل بار با کانتینرها

امروزه استفاده از انواع کانتینر صادراتی و کانتینر باربری به یک بخش لاینفک برای حمل و نقل کالا ها تبدیل شده است. کانتینرها دارای مزایای فراوانی هستند. از جمله ی این مزایای می توان به مواردی همچون ایجاد امنیت برای بار مورد نظر، افزایش سرعت جابجایی کالاها، مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی و همچنین انعطاف پذیری اشاره نمود. در ادامه ی مقاله به تشریح هر کدام از موارد خواهیم پرداخت. بنابراین از شما عزیزان تقاضامندیم که شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس را همراهی بفرمایید.

ایجاد امنیت برای بار

بهتر است بدانید که هنگام انتخاب کانتینر باربری به منظور حمل و نقل بار، ایمنی کار خود را دوچندان کرده اید. زیرا که این محفظه ی فلزی مستحکم در برابر ضربه های بسیار سنگین، دماهای بالا و پایین و دیگر عوامل خارجی در طول جابجایی محصول بسیار مقاوم می باشد. به این نکته هم توجه داشته باشید که کانتینر ها به یک سیتم قفل بسیار قوی و ایمن مجهز شده اند که کالا ها را از هر گونه خطری در امان نگه می دارد.

افزایش سرعت جابجایی کالاها

از آن جایی که حمل و نقل به صورت کانتینر از نوع حمل و نقل ترکیبی می باشد، سرعت حمل و نقل بار در این روش دوچندان خواهد شد. امروزه با توجه به این که از کشتی های باربری تجاری بسیار بزرگ برای جابجایی محصولات استفاده می گردد، زمان حمل و نقل کاهش بسیار زیادی داشته است.

مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی

بهتر است بدانید که اگر حمل و نقل کالاها به صورت کانتینری انجام گیرد، هزینه ی نهایی بین بیست تا بیست و پنج برابر نسبت به روش حمل کالا به صورت فله کاهش خواهد یافت. با استفاده از حمل و نقل کالا با انواع کانتینر صادراتی هزینه های نهایی برای صادرات و واردات بسیار به صرفه تر از سایر روش ها می باشد.

انعطاف پذیری

یکی از مزایای قابل توجه حمل کالا به صورت کانتینر انعطاف پذیری بسیار زیاد این روش می باشد. در واقع کانتینرها می توانند تعداد بسیار زیادی از محصولات و کالا ها را حمل نمایند و این نشان دهنده ی ظرفیت بالای کانتینر باربری و انواع کانتینر صادراتی صادراتی می باشد.

کانتینر به چه معناست؟

کانتینر (container) از جعبه های فلزی بسیار بزرگ با مقاومت بالا تشکیل شده است که توسط کامیون، کشتی، قطار و یا هواپیما حمل و نقل می شوند.

واحد شمارش کانتینر چیست؟

به طور معمول در پایانه های  کانتینری و همچنین کشتیرانی واحد شمارش بیست پا و یا TEU (twenty-foot equivalent unit) مورد استفاده قرار می گیرد.

کانتینرهای صادراتی به چند نوع تقسیم می شوند؟

انواع کانتینر صادراتی شامل کانتینر بدون سقف، کانتینر تاشو، کانتینرحمل مرسولات خشک، کانتینر پهلو باز، کانتینر حرارتی، کانتینر دارای تهویه، کانتینر عایق دار، کانتینر دارای مخزن، کانتینر مختص حمل حیوانات و یخچال دار می باشد.

چند مدل کانتینر 40 فوتی بیشتر استفاده می شود؟

دو مدل کانتینر باربری چهل فوتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند که شامل چهل فوتی ارتفاع بلند و چهل فوتی استاندارد هستند.

جمع بندی

امروزه با توجه به این که انواع کانتینر صادراتی در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می گردد، حمل و نقل کالا نیز توسط آن ها بسیار آسان شده است. در واقع با تولید کانتینر صادراتی و کانتینر باربری، بارگیری هر مرسوله ای امکان پذیر است. کانتینرها طوری طراحی شده اند که نسبت به آب نفوذناپذیر می باشند. همین امر سبب می شود که بار هنگام حمل و نقل دچار خسارت نگردد.

یکی از ویژگی های کانتینرها در حمل و نقل این است که به صورت دریایی، زمینی و ریلی قابلیت جا به جایی محصول را دارند. بنابراین به این نتیجه می رسیم که حمل و نقل کالا توسط کانتینر، علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در هزینه می شود، بلکه سبب افزایش سرعت جا به جایی و حمل کالا نیز می گردد.

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با چندین سال تجربه در زمینه ی واردات و صادرات و همچنین حمل کالا توسط انواع کانتینر صادراتی و کانتینر به شما مشتریان عزیز خدمات ارئه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، در تمامی روزهای هفته و در وقت اداری تماس حاصل فرمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x