راهنمای-صفر-تا-صد-پرواز-چارتری

راهنمای صفر تا صد پرواز چارتری | آشنایی بافرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

سند دوزبلاغ چیست + کاربردهای آن در حمل و نقل با کامیون

ارسال دارو از آلمان به ایران + نکاتی که باید به آن توجه داشت

کارگو چین به ایران | 0 تا 100 آنچه که لازم است بدانید

کوریر سرویس؛ راهکاری مدرن برای ارسال سریع مرسولات

سرویس پست درب به درب | راهی نوین برای حمل و نقل کالا

تفاوت کراس استافینگ و ترانشیپ / بررسی مزایا و معایب

واردات کالا از هند؛ چالش‌ ها و فرصت‌ ها

واحد شمارش کانتینر TEU چیست + کاربردهای آن

ترمینال کانتینری + اهمیت آن در فرآیند نقل و انتقال کالا

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

افرادی که اهل سفر و گردش هستند احتمالا فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی را می دانند. بیشتر متون تبلیغاتی و پیشنهادات ویژه آخرین لحظات آژانس های مسافرتی به این پرواز چارتر اشاره دارد. قطعاً بین پروازهای چارتر و پروازهای معمولی تفاوت هایی وجود دارد. در آن سطح، تبلیغات بیشتری در مورد این نوع پروازها انجام داده می شود.

اغلب به عنوان عاملی برای کاهش قیمت تور در فروش تورهای خارجی دیده می شود. فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی در این است که این دو پرواز مزایا و معایبی دارند و زمان ترجیح یکی را بر دیگری تعیین می کند. اگر قصد سفر به کشورهای دیگر را دارید، بهتر است با بلیط چارتر آشنایی پیدا کنید. به همین منظور به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس باشید.

آشنایی با پرواز چارتری

اگر تمام صندلی های هواپیما در مسیر پرواز برای چارتر موجود باشد به آن پرواز چارتری می گوییم. به عنوان مثال، زمانی که آژانس هواپیمایی یک مسیر پروازی مانند تهران-استانبول یا تهران-مشهد را برای مدت معینی چارتر می کند، به پرواز استانبول یا مشهد، پرواز چارتر می گویند. در این مثال پرواز تهران به استانبول و پرواز تهران به مشهد از جمله مسیرهای پرطرفدار هستند که همیشه متقاضی دارند و پروازهای این مسیرها در طول سال اجاره ای می باشند.

اما برخی از مسیرها برای مدت کوتاهی چارتر می شوند، مثلا یکی از ایرلاین ها به درخواست برخی آژانس ها یا شرکت های گردشگری، پرواز تهران-آمستردام را به مدت سه ماه چارتر می کند. به طور کلی منطقه پرواز چارتر به دلیل وجود متغیرهایی مانند زمان و مسیر پرواز از تنوع زیادی برخوردار است.

اما فقط آژانس ها و دفاتر خدمات گردشگری نیستند که هواپیما اجاره می کنند. شرکت ها، شرکت ها، مؤسسات، باشگاه های ورزشی و به طور کلی شرکت های دولتی و خصوصی که به بلیط هواپیما برای بسیاری از زیردستان نیاز دارند، ترجیح می دهند به جای خرید بلیط برای کارکنان، پروازهای چارتر بخرند. در این صورت هزینه این سازمان کاهش می یابد و نیروها در طول پرواز آزادی و آسایش بیشتری پیدا می کنند. در ادامه مقاله نیز در رابطه با فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی توضیح داده خواهد شد.

لیست انواع بلیط چارتر

در پرواز چارتری، بلیط ها بر اساس تعداد صندلی های اجاره شده توسط آژانس های مسافرتی به گروه های مختلفی تقسیم می شوند. انواع بلیط های چارتر شامل دو نوع زیر است:

بلیط اجاره صندلی

بلیط های چارتر انتقال و اجاره بخشی از صندلی های پرواز در مسیری مشخص توسط شرکت یا افراد خصوصی است. البته در مورد بلیط های اجاره ای صندلی، ممکن است تعداد صندلی ها از قبل تعیین شده باشد یا فقط تعداد صندلی های اجاره ای ثابت باشد.

در حالت دوم مستاجر فقط تعدادی صندلی را اجاره می دهد و در مورد تعداد صندلی ها اطمینانی وجود ندارد. مثلا 50 صندلی برای یک شرکت اجاره ای و این 50 صندلی می تواند جلوی هواپیما باشد یا در اطراف پراکنده باشد.

بلیط چارتر کامل

به طور معمول، خطوط هوایی بزرگ ترجیح می دهند یک پوشش پرواز و اساساً یک پرواز چارتر کامل اجاره کنند. در بیشتر موارد، شرکت های هواپیمایی بزرگ، پوشش هواپیما و تمامی پروازهای چارتر را اجاره می کنند. به این ترتیب کنترل بهتری بر پروازها و فروش بلیت های مربوطه انجام می شود و قیمت ها برای مسافران جذاب تر می شود.

فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی

ایرلاین ها بسته به موقعیت و شرایط، مسیرهای پروازی مختلفی دارند، پروازهای هفتگی یا ماهانه را با قیمت های ویژه در برنامه سالانه تعیین می کنند که به آنها پروازهای سیستمی می گویند. در ادامه به سه مورد از مهم ترین فرق پرواز چارتری و پروازهای سیستمی و چارتر اشاره خواهم کرد:

دوره زمانی

فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی این است که پروازهای برنامه ریزی شده با هفته و ماه و قیمت آنها مشخص می شود. به عنوان مثال، ممکن است بلیط هواپیما با مقصد زوریخ را از چند ماه قبل خریداری کرده و هزینه آن را بپردازید، اما بعداً به دلیل تغییر شرایط سفر، تاریخ پرواز خود را تغییر دهید.

شرایط سنی

یکی دیگر از ویژگی های سیستم پرواز این است که قیمت بلیط در این پروازها بر اساس معیارهای سنی تعیین می شود. به عنوان مثال، قیمت بلیط برای بزرگسالان، کودکان و نوزادان متفاوت است. در بین بلیط های سیستمی، بلیط کودک ارزان ترین و بلیط بزرگسالان گران ترین است. بلیط  های پرواز چارتر فقط برای کودکان زیر دو سال ارزان تر است.

قیمت بلیط چارتر برای کودکان 2 تا 12 سال و بزرگسالان یکسان است. همچنین قیمت بلیط های پرواز چارتر برای کودکان تا 2 سال کمتر از قیمت بلیط بزرگسالان می باشد. با بلیط سیستمی علاوه بر اینکه برای نوزادان زیر 2 سال قیمت کمتری می پردازید، قیمت بلیط برای کودکان 2 تا 12 سال نیز تا حدودی کاهش می یابد.

هزینه بلیط

یکی از تفاوت های اصلی بلیط چارتر و بلیط سیستمی، قیمت بلیط است. مهم ترین نکته در مورد بلیط های سیستمی این است که هر چه به زمان پرواز نزدیکتر باشد یا به عبارتی دیرتر بلیط را بخرید بلیط شما گرانتر می شود و هر چه زودتر سیستم بلیط را خریداری کنید، بلیط شما ارزان تر خواهد بود.

آیا نرخ بلیط چارتری متفاوت است؟

با بررسی مفهوم پرواز چارتر به راحتی می توان به فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی پی برد. اما تفاوت اصلی پروازهای چارتر با سیستم بلیط های چارتر، قیمت فروش این پروازها است. قیمت پلن پرواز باید جایی بین کمترین و متوسط ​​تعیین شود و با توجه به مکان های اضافی، قیمت چنین بلیطی تا 30 درصد بیشتر از قیمت روز است.

اگرچه نرخ بلیط های چارتر توسط آژانس های مسافرتی تعیین می شود و می تواند بسیار انعطاف پذیرتر باشد. برای اطلاع از قیمت بلیط ها و فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی می توانید با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تماس بگیرید. برخی از تفاوت های نرخ بلیط چارتری با سایر بلیط ها شامل موارد زیر است:

  • بلیط های سیستمی قیمت ثابتی دارند، اما قیمت بلیط های پرواز چارتر دائما در حال تغییر است.
  • بلیط های چارتر را در بیشتر موارد نمی توان کنسل کرد و بلیط های سیستمی را می توان در هر زمانی کنسل کرد.
  • قیمت بلیط سیستمی برای کودکان و بزرگسالان متفاوت است، اما قیمت بلیط چارتر برای همه سنین یکسان است.
  • کمک هزینه بار در پروازهای چارتر (به ویژه پروازهای بین المللی) کمتر از کمک هزینه بار در پروازهای سیستمی است.

مناسب ترین زمان برای خرید بلیط چارتر

با این حال، باید از خود بپرسید که چگونه باید بلیط های مخصوص پرواز چارتری بخریم تا این کار برای ما مقرون به صرفه باشد. دانستن این نکته مفید است که قیمت بلیط های چارتر با قیمت بلیط سیستمی در طول سفر تفاوتی ندارد. از سوی دیگر، بلیط های چارتر در دوره های کم سفر در طول سال ارزان تر خواهد بود.

بلیط های لحظه آخری که گاهی بسیار ارزان هستند، بلیط های چارتری هستند که زمان بسیار کمی تا حرکت دارند. بنابراین، اگر به زنگ هشدار توجه کنید و در زمان کم سفر و نزدیک به هواپیما به سایت فروش آنلاین بلیط مراجعه کنید، می توانید بلیط ارزانی پیدا کرده و خریداری کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از زمان مناسب خرید بلیط های چارتر می توانید با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در تماس باشید.

مزایا و معایب خرید بلیط جهت پرواز های چارتری

همانطور که در طول مقاله به آن نیز اشاره کردیم، فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی زمانی است که یک آژانس هواپیمایی یا شرکت مسافرتی تمام یا بخشی از صندلی های هواپیما را چارتر کند و مستقیماً به مسافران بفروشد. بلیط چارتری همانند  سایر بلیط ها، دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه بررسی می کنیم.

مزایای خرید بلیط چارتر

مهمترین و شاید تنها مزیت بلیط پرواز چارتر نسبت به بلیط سیستمی فقط یک کلمه است. قیمت! قیمت بلیط های چارتر در بیشتر روزهای سال نسبت به بلیط های سیستمی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

معایب بلیط های چارتری

یکی از معایب و تفاوت بلیط های سیستمی و بلیط های چارتر در این است که بلیط سیستمی قابل استرداد است. به طور کلی امکان تغییر یا لغو پرواز با بلیط برای پرواز چارتر وجود نخواهد داشت و هیچ بازپرداختی دریافت نخواهید کرد. همچنین در صورت داشتن ظرفیت هواپیمایی امکان تغییر تاریخ و ساعت در بلیط چارتر وجود ندارد.

از دیگر معایب و فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی، همان قیمت بلیط برای کودکان و بزرگسالان است. پروازهای چارتر فقط در مسیرهای پرطرفدار فروخته می شوند.

سوالات متداول

پرواز های چارتری چیست؟

پرواز چارتر به زمانی گفته می شود که شرکت های حمل و نقل و هواپیمایی، صندلی هواپیما را از قبل خریداری کرده و آن را به مسافران می فروشند. این بلیط را می توانید در روزهای پایانی سفر که ظرفیت خالی وجود ندارد، با قیمت بسیار کمتر و مناسب تری تهیه کنید.

انواع بلیط چارتر کدام اند؟

در حالت  دو نوع بلیط های چارتر داریم که این دو نوع بر اساس تعداد صندلی ها می باشد که شامل: بلیط اجاره صندلی و بلیط های چارتر کامل می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام می توانید با شرکت حمل و نقل ققنوس تماس بگیرید.

فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی با یکدیگر چیست؟

این دو بلیط بر اساس شرایط سنی، دوره زمانی و هزینه بلیط با یکدیگر تفاوت هایی دارند که دانستن این تفاوت ها می تواند کمک بسیار زیادی به شما در انتخاب نوع پرواز کند.

علت تفاوت قیمت بلیط  برای پرواز چارتر چیست؟

اولین علت تغییر دائم قیمت این بلیط است. دلیل دیگری که می توانیم برای تفاوت قیمت بلیط چارتری به شما بگوییم، این است که این بلیط را نمی توان بعد از خریداری کنسل نمود. همچنین قیمت این بلیط برای تمام سنین مناسب و یکسان است و از همه مهمتر، هزینه بار در این پرواز بسیار کم می باشد.

جمع بندی

پرواز های چارتری، از انواع پروازهایی است که اکثر افراد برای سفرهای گردشگری و تجاری از این پرواز استفاده می کنند. کسانی که از پروازهای چارتری و پرواز سیستمی استفاده می کنند باید از فرق پرواز چارتری و پرواز سیستمی اطلاعات کافی داشته باشند که در این مقاله به طور مفصل درباره آن ها توضیح دادیم. برای تهیه بلیط چارتر می توانید از یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر کمک بگیرید.

شرکت های حمل و نقل به دلیل تجربه و سابقه بالایی که در زمینه حمل و نقل دارند می توانند کمک بسیار شایانی به شما عزیزان کنند.

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، به شما عزیزان خدمات متنوعی در زمینه بسته بندی کالا، ارسال بار، ترخیص کالا، تشریفات گمرکی و از همه مهمتر تهیه بلیط  برای پرواز چارتر ارائه می دهد. می توانید برای اطلاع فرق پرواز چارتری و پرواز سیستیمی از کارشناسان ما مشاوره دریافت نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x