پونک،مجتمع بوستان،واحد ۷۶۶ اداری

LOGO-FNXCARGO
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
LOGO-FNXCARGO
مشاور بازرگانی

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

ارزیابی گمرکی + اهداف اصلی و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

سند دوزبلاغ چیست + کاربردهای آن در حمل و نقل با کامیون

ارسال دارو از آلمان به ایران + نکاتی که باید به آن توجه داشت

کارگو چین به ایران | 0 تا 100 آنچه که لازم است بدانید

کوریر سرویس؛ راهکاری مدرن برای ارسال سریع مرسولات

سرویس پست درب به درب | راهی نوین برای حمل و نقل کالا

تفاوت کراس استافینگ و ترانشیپ / بررسی مزایا و معایب

واردات کالا از هند؛ چالش‌ ها و فرصت‌ ها

واحد شمارش کانتینر TEU چیست + کاربردهای آن

ترمینال کانتینری + اهمیت آن در فرآیند نقل و انتقال کالا

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مشاور بازرگانی یکی از محبوب ترین خدمات در بین کسانی است که قصد حضور در بازار بین المللی واردات و صادرات کالا را دارند. مشاوره گرفتن از افراد دارای تجربه و دانش در این زمینه قبل از شروع فرآیند واردات یا صادرات کالا می تواند برای افرادی که قصد فعالیت اقتصادی در این زمینه را دارند بسیار مفید باشد و باعث رونق کسب و کار این افراد شود.

البته بهترین راه برای دریافت مشاوره تجاری، تماس با افرادی است که در زمینه کسب و کار و فعالیت های تجاری تخصص کافی دارند و سال ها در این زمینه فعالیت می کنند. در این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، در رابطه با مشاوره بازرگانی، خدماتی که ارائه می دهد و مزایای استفاده از مشاوره بازرگانی، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. بنابراین؛ پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه باشید.

مشاور بازرگانی چه کسی است؟
مشاور بازرگانی چه کسی است؟

منظور از مشاور بازرگانی چه کسی است؟

منظور از مشاور بازرگانی، شخصی است که به شرکت ها و بازاریابان کمک می کند تا عملکرد تجاری خود را بهبود بخشند. این خدمات شامل ارائه راهکارهای بهبود عملکرد کسب و کار، بهبود سیستم های مدیریتی، ارزیابی تولید و محصولات، طراحی و اجرای برنامه های بازاریابی و تبلیغاتی و خدماتی از این دست به حوزه تجارت و بازرگانی می باشد. با توجه به اهمیت بازارهای بین المللی و تغییرات مداوم در تجارت بین المللی، مشاوره یکی از مهم ترین و ضروری ترین خدمات به شمار می رود. شرکت ها برای رونق و رشد در بازارهای جهانی و همچنین بخش های واردات و صادرات باید از افراد با تجربه و حرفه ای مشاوره کسب و کار دریافت کنند.

مشاوران بازرگانی و گمرکی، با تجربه و دانش خود در تمامی فرآیند گمرکی، از جمله: بررسی قوانین و مقررات گمرکی کشورهای مبدا و مقصد، انتخاب روش صحیح حمل و نقل بین المللی، تهیه و تکمیل اسناد گمرکی، انجام محاسبات مالیاتی و گمرکی، اخذ مجوزها و تسهیلات گمرکی، حل و فصل اختلافات و انجام مذاکرات با مقامات گمرکی و مشاوره بازرگانی و گمرک شما را یاری خواهند کرد. برای آشنایی بیشتر با مشاوره بازرگانی، با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تماس بگیرید.

اهمیت مشاور بازرگانی برای کسب و کار های بین المللی

با استفاده از خدمات مشاور بازرگانی و به کارگیری توصیه‌های مشاوران بازرگانی، هر فردی که قصد واردات یا صادرات کالا را دارد، می‌تواند شرایط را برای گسترش کسب‌ و کار به بهترین شکل فراهم کند، کیفیت محصولات و خدمات را بهبود بخشد و کارایی را افزایش دهد.

تجارت بین الملل، با چالش ها و پیچیدگی های زیادی مواجه است. یکی از این چالش ها، تنوع قوانین و مقررات گمرکی در کشورهای مختلف است. این قوانین و مقررات، در مورد نوع کالا اعمال می شود. مقدار کالا، روش بسته بندی؛ نوع حمل و نقل؛ مالیات، گمرک، مجوز؛ آنها ممکن است از نظر ممنوعیت و غیره متفاوت باشند. کسب و کارهای بین المللی برای رعایت این قوانین و مقررات، باید اطلاعات و دانش به روز و دقیقی داشته باشند.

مشاور کسب و کار، راه حل ایده آل برای شرکت های جهانی است که می خواهند بر این چالش ها غلبه کنند و از این فرصت ها استفاده کنند. خدماتی که مشاوران بازرگانی به شما ارائه می دهند، عبارت است از:

  • رعایت قوانین کشور مبدا و مقررات گمرکی
  • خودداری از هزینه ها و زمان اضافی
  • اجتناب از اشتباهات گمرکی و تخلفاتی که می تواند منجر به جریمه، مصادره یا ممنوعیت واردات شود
  • استفاده از مزایا و امتیازات گمرکی که ممکن است برای محصولات خاص یا در کشورهای خاصی وجود داشته باشد
  • افزایش رقابت و سود
اهمیت مشاور بازرگانی برای کسب و کارهای بین المللی
اهمیت مشاور بازرگانی برای کسب و کارهای بین المللی

خدمات مشاور گمرکی

مشاور بازرگانی، موضوع خاصی است و هر فردی باید با توجه به نیاز و کسب و کار خود خدمات مشاوره ای مناسب را انتخاب کند و برای توسعه کسب و کار خود، از بهترین نوع مشاوره بر اساس فعالیت اقتصادی استفاده کند. در این بخش از مقاله شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، در رابطه با خدمات مشاور گمرکی صحبت خواهیم کرد.

مشاوره در مورد قوانین و مقررات گمرکی

این سرویس، شامل بررسی و تحلیل قوانین و مقررات گمرکی کشورهای مبدا و مقصد می باشد. مشاوران بازرگانی و گمرک، با استفاده از منابع معتبر و به روز ،به شما در مورد الزامات گمرکی اطلاع می دهند.

مشاوره در مورد ترخیص کالا از گمرک

مشاوران بازرگانی، با داشتن روابط گسترده و موثر با گمرکات، شما را در تهیه و تکمیل اسناد گمرکی، انجام محاسبات مالیاتی و گمرکی، اخذ مجوزها و مزایای گمرکی و انجام عملیات فیزیکی و بازرسی محموله راهنمایی خواهند کرد.

مشاوره حمل و نقل بین المللی

مشاوران تجاری، بسته به نوع، مقدار، قیمت و مقصد کالا به شما در مورد حمل هوایی، دریایی، زمینی یا ترکیبی مشاوره می دهند.

مشاوره در مورد تسهیلات مالیاتی و گمرکی

مشاوران بازرگانی، با دانش خود در مورد مالیات، موافقتنامه ها و معاهدات تجاری بین المللی، مناطق آزاد تجاری و مناطق صنعتی و همچنین سایر مزایا و مشوق های گمرکی به شما اطلاع خواهند داد.

مشاوره در زمینه تجارت الکترونیک و گمرک

مشاوران تجاری، می توانند به شما در توسعه فروشگاه های آنلاین، انتخاب پلتفرم ها و روش های پرداخت آنلاین، انجام عملیات گمرکی کمک کنند.

مشاوره در رابطه با نکاتی برای یافتن تامین کنندگان و کالاهای با کیفیت

مشاوران تجاری، به شما خدمات قابل اعتمادی ارائه می دهند، این موضوع، می تواند به شما کمک کند تا فروشندگان قابل اعتمادی را پیدا کنید و از کلاهبرداران دوری کنید

انواع خدمات مشاور گمرکی
انواع خدمات مشاور گمرکی

مزایای استفاده از مشاور بازرگانی

دریافت مشاوره، به افراد کمک می کند تا در تجارت بین المللی کارآمدتر کار کنند. این مزیت به آنها کمک می کند تا ریسک ها را شناسایی و کاهش دهند و از فرصت ها برای بهبود کسب و کار خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. استفاده از مشاور بازرگانی مزایای متعددی دارد که عبارت است از :

کاهش هزینه ها و زمان تشریفات گمرکی              

این موضوع، سرعت و کارایی کسب و کار را کاهش می دهد و به رقابت پذیری و سودآوری آن لطمه می زند. با استفاده از مشاوره بازرگانی و گمرکی می توانید این هزینه ها و زمان را کاهش دهید.

افزایش کارایی و بهره وری

 از طریق مشاوره تجاری، می توانید بهره وری خود را افزایش دهید. مشاوران، با ارائه راهکارهای خلاقانه مناسب به شما در بهبود فرآیندها و کاهش اتلاف منابع و امکانات کمک می کنند.

رعایت حقوق و تعهدات گمرکی

 با رعایت حقوق گمرکی، می توانید اعتماد و اعتبار کسب و کار خود را حفظ کرده و از مشکلات و خسارات ناشی از تخلفات گمرکی، جلوگیری کنید. مشاوران، با داشتن اطلاعات و دانش کافی در زمینه مالیات و عوارض گمرکی، به شما مشاوره می دهند.

خودداری از اشتباهات و تخلفات گمرکی

 استخدام مشاوره بازرگانی و گمرکی، می تواند به شما در جلوگیری از اشتباهات و تخلفات گمرکی کمک کند. مشاوران بازرگانی و گمرکی، با دقت و حرفه ای به شما کمک می کنند تا عملیات گمرکی را به درستی و طبق قانون انجام دهید.

بهبود روابط با مشتریان و مقامات گمرکی

ارتباط با مشتریان، به این معنی است که کسب و کارها می توانند با احترام و اطمینان  ارتباط برقرار کنند و نیازها و انتظارات طرفین خود را برآورده کنند. با استفاده از مشاور تجاری، می توانید روابط خود را با مشتریان بهبود بخشید.

مزیت های استفاده از مشاور بازرگانی
مزیت های استفاده از مشاور بازرگانی

جمع بندی

دریافت مشاور بازرگانی، از گروه های حرفه ای می تواند سودآوری صادرات و واردات کالاهای مورد نیاز شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و به رونق کسب و کار شما، در کمترین زمان کمک کند. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، با سال ها فعالیت در زمینه تجارت بین المللی و صادرات و واردات، می تواند شما را در کلیه امور مربوط به اخذ، ارسال و ترخیص کالا از گمرک همراهی کند.

کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، با دانش و تجربه تخصصی خود در زمینه واردات و صادرات کالا، ترخیص کالا، انجام تشریفات گمرکی به کشورهای مختلف جهان ،همواره در کنار تجار و عمده فروشان بوده اند تا بهترین پیشنهادات را برای بهبود هرچه سریعتر روند کسب و کار خود، به آنها یادآوری کنند.

سوالات متداول

مشاور بازرگانی چه کسی است؟

مشاور تجاری و بازرگانی فردی است که به تاجران و بازرگانان در زمینه ارائه خدمات متنوع بازرگانی همچون بهبود عملکرد کسب و کار، بهبود سیستم های مدیریتی، ارزیابی تولید و محصولات، طراحی و اجرای برنامه های بازاریابی و تبلیغاتی راهنمایی های لازم را انجام می دهند.

مشاوران بازرگانی چه خدماتی را ارائه می دهند؟

مشاوره در زمینه قوانین و مقررات گمرکی، در زمینه ترخیص کالا، حمل و نقل بین المللی، تسهیلات مالیاتی و گمرکی، دز زمینه تجارت الکترونیک و گمرک و یافتن تامین کنندگان و کالاهای با کیفیت، از خدماتی می باشد که مشاوران بازرگانی ارائه می دهند.

استفاده از مشاور بازرگانی چه مزیت هایی دارد؟

مزایا استفاده از مشاور گمرکی عبارت است از: کاهش هزینه و زمان، افزایش کارایی و بهره وری، رعایت حقوق و تعهدات، خودداری از اشتباهات و تخلفات گمرکی، بهبود روابط با مشتریان و مقامات گمرکی

دلیل اهمیت مشاور بازرگانی برای کسب و کارها چیست؟

یکی از دلایلی که توصیه می شود از مشاوران بازرگانی برای کسب و کارهای خود استفاده کنید، بهبود شرایط و گسترش کیفیت محصولات و خدمات کسب و کار و همچنین افزایش کارایی می باشد. همچنین می توانید به کمک مشاور بازرگانی، در برابر چالش ها و مشکلات غلبه کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x