آشنایی-با-لاینر-شیپینگ-Liner

آشنایی با لاینر شیپینگ Liner Shipping | نقش آن در حمل و نقل کانتینری

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

سند دوزبلاغ چیست + کاربردهای آن در حمل و نقل با کامیون

ارسال دارو از آلمان به ایران + نکاتی که باید به آن توجه داشت

کارگو چین به ایران | 0 تا 100 آنچه که لازم است بدانید

کوریر سرویس؛ راهکاری مدرن برای ارسال سریع مرسولات

سرویس پست درب به درب | راهی نوین برای حمل و نقل کالا

تفاوت کراس استافینگ و ترانشیپ / بررسی مزایا و معایب

واردات کالا از هند؛ چالش‌ ها و فرصت‌ ها

واحد شمارش کانتینر TEU چیست + کاربردهای آن

ترمینال کانتینری + اهمیت آن در فرآیند نقل و انتقال کالا

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

یکی از روش هایی که امروزه اکثر تاجران و بازرگانان استفاده می کنند حمل و نقل دریایی است. حدود 55000 کشتی تجاری در سراسر جهان در حمل و نقل بین المللی فعالیت می کنند. این کشتی ها شامل کشتی های باری عمومی، کشتی های فله بر، کشتی های کانتینری، تانکرهای مواد شیمیایی، نفت و LNG هستند. این شناورها دارای دو نوع خدمات لاینر شیپینگ و ترمپ هستند.

در این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس به شما خواهیم گفت که سرویس Liner Shipping چیست و چه نقشی در حمل و نقل کانتینری دارد. اگر زمان تحویل برای شما بسیار مهم است، پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را در رابطه با سرویس Liner Shipping از دست ندهید.

آشنایی با لاینر شیپینگ در حمل و نقل دریایی

خدمات مختلفی برای حمل و نقل کالا و بارهای تجاری در حمل و نقل دریایی استفاده می شود. یکی از این خدمات لاینر شیپینگ می باشد. قبل از بررسی اهمیت این خدمات در حمل و نقل کانتینری و بین المللی، بهتر است بدانیم که حمل و نقل لاینر چیست؟ در کشتیرانی، سرویس Liner Shipping که به نام حمل و نقل لاینر نیز شناخته می شود، بارها بین بنادر مختلف در سراسر جهان به صورت برنامه ریزی شده و منظم جا به جا می شوند. برنامه زمانبندی و تحویل در این سرویس ثابت و معمولا در بازه های زمانی هفتگی، دو هفته ای یا ماهانه می باشد.

در این روش شرکت های حمل و نقل بین المللی ققنوس تمام یا بخشی از کشتی را برای ارسال محموله مشتریان خود در نظر می گیرد. در برخی موارد، بارهای متعدد از چندین مشتری در کانتینر است. کشتی های کانتینری اغلب از این سرویس استفاده می کنند. اما کشتی های RO-RO، کانتینربرها، شکن های فله و کالاهای عمومی نیز در خط کشتیرانی فعالیت می کنند.

دلیل استفاده از سرویس Liner Shipping در نقل و انتقالات بین المللی

لاینر شیپینگ برای حمل و نقل انواع کالاهای کوچک و بزرگ، تجاری و صنعتی و همچنین کالاهای وارداتی و صادراتی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت های حمل و نقل با این سرویس، برنامه ریزی و زمان بندی دقیقی دارند. بنابراین؛ اگر کالای شما آسیب دیده باشد یا مهلتی برای ارسال محصول دارید، سفارش موقت از سرویس Liner Shipping خیالتان را راحت می کند که کالا را به موقع به مقصد مورد نظرتان برسانید. به منظور حفظ وقت شناسی در خطوط کشتیرانی لاینری، هر شرکت کشتیرانی بین المللی با بنادر و مشتریان خود توافق می کند تا بارها را از یک بندر به بندر دیگر به طور منظم و در زمان مشخصی انتقال دهند.

اهمیت سرویس لاینر شیپینگ در حمل و نقل کانتینری

نقش خطوط کشتیرانی لاینر شیپینگ در حمل و نقل کشتی به خصوص حمل کالاهای تجاری از سایر نقاط جهان بسیار حائز اهمیت است. عملکردهای حمل و نقل از طریق خطوط کشتیرانی یا خطوط حمل و نقل معمولی امکان دسترسی بیشتر به بازارهای بین المللی، یافتن مشتریان جدید و افزایش صادرات و رشد اقتصادی را فراهم می کند. در ادامه شما را با اهمیت نقش سرویس Liner Shipping در حمل و نقل کانتینری آشنا می کنیم.

قابلیت حمل بارهای مختلفخطوط کشتیرانی لاینر قادر به حمل بارهای مختلف از جمله محموله های عمومی، صنعتی، خطرناک، یخچالی و مایع هستند. به این ترتیب خرده فروشان و تولیدکنندگان می توانند با تنوع بیشتر و دسترسی به بازارهای جدید به وظایف خود عمل کنند.
تحویل طبق یک برنامه منظمدر سرویس Liner Shipping، محموله ها به طور منظم و با برنامه ریزی دقیق به مقصد ارسال می شوند. به این ترتیب تجار و بازرگانان به ارسال محموله اطمینان بیشتری پیدا می کنند. آنها همچنین می توانند تولید، عرضه و توزیع کالا را با دقت بیشتری برنامه ریزی کنند.
ارسال به کشورهای مختلف دنیالاینر شیپینگ خدمات حمل و نقل مختلفی از سراسر جهان ارائه می دهد. در نتیجه، بازرگانان می توانند کالاها و محصولات را به مناطق مختلف ارسال کنند.
ساختارهای کانتینری مربوطهخدمات باربری لاینر از تجهیزات و امکانات مناسب حمل و نقل کشتی، مانند کشتی های بزرگ و مدرن، کشتی های استاندارد و تجهیزات پیشرفته بارگیری و تخلیه استفاده می کند.

لیست بارهای قابل حمل با سرویس لاینر شیپینگ

از کشتی های لاینر می توان برای واردات کالاهای مختلف از کشورهای مختلف جهان از جمله واردات از چین استفاده کرد. در این شرکت های حمل و نقل امکان حمل و جابجایی کالاهای مختلف وجود دارد که در ادامه به برخی از بارهای قابل حمل با سرویس لاینر شیپینگ اشاره خواهیم کرد.

بارهای عمومی

بار عمومی به معنای کالای ساده و مطمئن است. این کالاها در کانتینرها بسته بندی می شوند یا برای ارسال به مقصد از طریق Liner Shipping تنظیم می شوند.

بارهای صنعتی

بارهای صنعتی شامل قطعات و تجهیزات صنعتی، ماشین آلات، وسایل نقلیه، قطعات الکترونیکی و مانند آن است. برای حمل و نقل این کالاها از سرویس ایمن و مطمئن مانند حمل و نقل معمولی استفاده می شود.

بارهای پر ریسک و خطرناک

مواد خاصی مانند مواد شیمیایی، فرآورده های نفتی، مواد قابل اشتعال و مواد سمی به عنوان مواد خطرناک طبقه بندی می شوند. برای جابجایی این بارها باید شرایط حمل و نقل خاصی رعایت شود. خدمات حمل و نقل خطی دارای عملکردهای لازم برای حمل و نقل کالاهای خطرناک است.

بارهای سردخانه ای

برای حمل انواع خاصی از کالاها مانند میوه، سبزیجات، لبنیات، داروها و مواد غذایی فاسد شدنی باید از کشتی هایی استفاده کرد که از شرایط دمایی و سردخانه ای استفاده کنند. خدمات باربری لاینر امکان حمل این بار را با تجهیزات سردخانه مخصوص ارائه می دهد. سرویس حمل و نقل لاینر شیپینگ امکان حمل این بارها را با تجهیزات مخصوص سرد ارائه می دهد.

بارهای مایع

موادی مانند نفت، گاز، آب، مواد شیمیایی و مواد مشابه به صورت مایع در خدمات حمل و نقل لاینر در بشکه یا ظروف مخصوص حمل می شوند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، انواع مختلفی از محموله ها را می توان با استفاده از خط انتقال از نقطه ای به نقطه دیگر حمل کرد. بنابراین یکی از ویژگی های مهم استفاده از سرویس Liner Shipping در حمل و نقل بین المللی و دریایی، قابلیت حمل و نقل انواع بار است.

ویژگی های خطوط کشتیرانی Liner در حمل و نقل بین المللی

با توجه به اهمیت بالای وقت شناسی در حمل و نقل لاینر شیپینگ، خدمات باربری لاینر دارای ویژگی های خاصی برای رسیدگی به این موضوع می باشد. در ادامه به شما خواهیم گفت که خدمات حمل و نقل لاینر چه ویژگی هایی دارد:

  • در کشتیرانی خطی، بنادر مبدا و مقصد از قبل مشخص شده است.
  • برنامه سفر و زمان ورود و خروج کشتی در بندر از قبل مشخص بوده و به مردم اطلاع رسانی می شود.
  • در حمل و نقل هوایی، همه صندلی های هواپیما متعلق به یک نفر نیست. فضای یک کشتی را می توان با کالاهای مختلف متعلق به افراد مختلف پر کرد.
  • معمولاً کشتی های فعال در یک مسیر متعلق به یک شرکت هستند. کشتی در بازه های زمانی مشخص بنادر مورد نظر را پوشش می دهد.
  • عملیات بارگیری و تخلیه توسط خطوط کشتیرانی در بنادر بسته انجام می شود.
  • شرکت های کشتیرانی که از لاینر شیپینگ استفاده می کنند می توانند مالک کشتی، اجاره دهنده یا خریدار فضای بار در کشتی های خط دیگری باشند.
  • به مشتریان خطوط کشتیرانی منظم، فرستندگان بار گفته می شود که ممکن است بارفرابر، حمل‌کنندگان بدون کشتی یا مالکین کالا باشند.

برخلاف کشتی های منظم که از برنامه منظمی برخوردارند، کشتی های گذری دارای برنامه های غیر منظم هستند. درواقع این شناورها بیشتر در حالت بسته و اجاره ای مورد استفاده قرار می گیرند و برنامه مشخصی ندارند؛ همچنین بین بنادر خاصی تردد نمی کنند. بنابراین؛ اگر نمی توانید از خدمات لاینر برای ارسال کالا از سایر نقاط استفاده کنید و مهلت خاصی ندارید، سرویس Tramp جایگزین مناسبی برای ارسال بار شما خواهد بود.

مزیت استفاده از سرویس Liner Shipping

اکنون که می دانیم حمل و نقل لاینر شیپینگ چیست بهتر است با مزیت های آن در زمینه حمل و نقل بین المللی و برای کارآفرینان و شرکت های تجاری آشنا شوید. مزیت اصلی استفاده از خدمات حمل و نقل دریایی، منظم بودن و قابل پیش بینی بودن است. با توجه به این موضوع، مشتریان می توانند بر اساس برنامه منظم خطوط کشتیرانی لاینری، برای حمل بارهای تجاری مانند بار از دبی یا سایر مناطق برنامه ریزی کنند.

به این ترتیب بارها به موقع به مقصد مورد نظر منتقل می شوند. علاوه بر این، بازرگانان با استفاده از سرویس Liner Shipping کشتیرانی به شبکه گسترده ای از بنادر جهانی دسترسی خواهند داشت. این امر از رشد اقتصادی و گسترش تجارت بین المللی حمایت می کند.

سوالات متداول

به چه دلیل از سرویس Liner Shipping استفاده می شود؟

به دلیل این که با این روش می توان کالاهای بزرگ، کوچک، تجاری، صنعتی، وارداتی و صادراتی را به راحتی و با برنامه ریزی دقیق جا به جا کرد. از این رو، شما می توانید برای برنامه ریزی و زمان بندی دقیق با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در ارتباط باشید.

سرویس لاینر شیپینگ به چه دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؟

سرویس Liner Shipping به دلیل قابلیت حمل انواع مختلفی از بارها، تحویل به موقع طبق زمان بندی، ارسال کالاها به سراسر جهان و ساختارهای کانتینری مربوط به کالا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بارهای قابل حمل با لاینر شیپینگ شامل چه مواردی می شود؟

بارهای عمومی، بارهای صنعتی، بارهای خطرناک، بارهای سردخانه ای و بارهای مایع از جمله کالاهایی هستند که می توانید برای ارسال از سرویس Liner Shipping  استفاده کنید.

مزیت های سرویس Liner چیست؟

مهمترین مزیتی که لاینر شیپینگ دارد، منظم بودن و قابل پیش بینی بودن آن است. علاوه بر این مزیت، تاجران می توانند به کمک این سرویس شبکه ای گسترده از بنادر جهانی را در دسترس داشته باشند که سبب رشد اقتصادی خواهد شد.

جمع بندی

اکثر بازرگانانی که مشغول به کار تجارت می باشند با سرویس لاینر شیپینگ آشنا هستند. سرویس Liner Shipping یکی از خدمات متنوعی است که برای حمل و نقل کالا ها و بارها در حمل دریایی استفاده می شود. این خدمت دارای ویژگی ها و مزیت هایی است که در این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، سعی کردیم تمام این اطلاعات را در اختیارتان قرار دهیم.

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، خدمات مختلفی به شما عزیزان در رابطه با ارسال بار دریایی، ارسال بار زمینی، ارسال بار هوایی و تمامی کارها مربوط به حمل و نقل کالا و بارهای تجاری ارائه می دهد. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x