سامانه-TSC-چیست؟

سامانه TSC چیست؟( راهنمای 0 تا 100)

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

حمل گروپاژ از چین | مزایا، معایب و مهمترین نکات حمل

EFS در کشتیرانی / 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

کشتی چارتری | بیان شرایط و ویژگی های کشتی چارتری

حمل بار با واگن مسقف + مشخصات فنی و نحوه حمل بار

نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل دریایی چگونه است؟ (راهنمای کامل)

حمل کالا از بندر شیامن + مزایا و معایب حمل بار از بندر شیامن

واردات کالا از روسیه / مراحل، روش ها و مهمترین نکات

کلوزبندی بیمه باربری چیست؟ ( راهنمای 0 تا 100)

هزینه lss در حمل دریایی | راهکارهای کاهش هزینه lss

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

سامانه TSC یکی از سامانه هایی است که در سال 1395 توسط گمرک کشور ایران طراحی و راه اندازی شد، که می توان با استفاده از این سیستم گمرکی، تمام اطلاعات کالاهای مربوط به بازرگانی را در اختیار داشت. سامانه ارزش کالا با طراحی پیشرفته و منحصر به فرد خود در نحوه ثبت شناسه کالاها کمک بسیار زیادی به شما عزیزان می کند.

تعیین ارزش محصول در سامانه ارزش کالا یا همان سیستم گمرکی TSC از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل شرکت های تولیدی و صنایع مختلف که واردکننده مواد اولیه یا کالاهای واسطه ای هستند، می توانند از این سامانه به بهترین نحو ممکن استفاده کنند. در این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، قصد داریم شما را با این سامانه، کاربرد، اهمیت و مزایای آن آشنا کنیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

آشنایی با سامانه TSC

آیا تا به حال محصولی را در خارج از ایران خریداری کرده اید که بخواهید به ایران ارسال کنید؟ یا بخواهید کالاهای تولیدی خود را از کشور خارج کنید؟ برای این کار شما باید از سامانه TSC کد مربوط به ارزش کالا را دریافت کرده باشید.

درواقع سیستم گمرکی TSC سیستمی برای ردیابی و ثبت کالاهای صادراتی و وارداتی است؛ به طوری که شما اگر بخواهید ارزش کالای خودتان را ثبت کنید باید از این سیستم گمرکی استفاده کنید. بنابراین سامانه ارزش کالا، به عنوان شناسه ارزش محصول و کالای شما شناخته می شود و به هر محصول یک عدد چهار رقمی اختصاص داده خواهد شد که این کد در انتهای هر خط محصول قرار دارد و نشان دهنده ارزش کالای وارداتی است.

این شناسه یک کد 8 رقمی است که 4 رقم اول آن در سراسر جهان یکسان و 4 رقم بعدی توسط دولت و بر اساس قوانین هر کشور تعیین می شود. این نظام حقوقی و قوانین موجود برای تعیین ارزش محصولات و تخصیص آنها به دسته‌ های مختلف است. همچنین وظیفه آن، تنظیم قیمت محصولات وارداتی، رعایت عدالت مالیاتی و تعیین میزان اعتبار برای هر محصول می باشد.

شما نیز می توانید برای کالاهای تولیدی خود قبل از ارسال به خارج از کشور از این کد استفاده کنید. بنابراین، بهتر است برای دریافت این کد و آشنایی با نحوه استفاده از این سامانه با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تماس بگیرید.

نحوه ثبت شناسه در سامانه TSC

قبل از اظهار کالا به گمرک می توانید برای ثبت نام در سامانه TSC اقدام کنید. همچنین می توانید محصول را در گمرک با نام تجاری خود در سیستم گمرکی TSC ثبت کنید؛ برای اینکار به شما پیشنهاد می کنیم با شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در ارتباط باشید. از این رو، لازم است مدارک مورد نیاز و فاکتور خرید را وارد سامانه کنید تا بتوانید درخواست خود را بررسی کنید.

گمرک عموماً مهر سفارت را در فاکتور خرید می پذیرد. در واقع می توان این را نوعی خصوصی سازی برای کالاها دانست؛ زیرا محصولات با برندهای مختلف ارزش های متفاوتی در سامانه ارزش کالا دارند.

به طور کلی ثبت شناسه در سیستم گمرکی TSC به این صورت است که اگر در اعلام حدود و تعداد کالاها اشتباه کنید، احتمال آسیب و جریمه برای شما بسیار بالا خواهد بود؛ به همین دلیل باید دقت زیادی داشت تا از جریمه های احتمالی جلوگیری به عمل آید.

کاربرد سیستم گمرکی TSC

هر سیستم و سامانه ای به دلیل کاربردهای متنوعی که در صنایع مختلف دارد، مورد توجه مخاطبین و مصرف کنندگان قرار می گیرد. سامانه TSC که تحت عنوان سامانه ارزش کالا در بین مردم شناخته می شود دارای کابردهای مختلفی در صنعت است که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

  • سیستم کدگذاری منحصر به فرد برای محصول
  • تعیین ارزش کالاهای وارداتی و شمارش تعداد آن
  • راه اندازی با کم اظهاری

در این بخش می توانیم به این مورد اشاره کنیم که ارزش کالاها در سیستم گمرکی TSC به این صورت مشخص می شود که در انتهای خط قیمت هر کالا، یک کد چهار رقمی وجود دارد که آن عدد چهار رقمی به عنوان ارزش کالا شناخته می شود. همچنین، برای آشنایی بیشتر با عملکرد و کاربرد سیستم گمرکی TSC ، می توانید با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تماس بگیرید.

اهمیت تعیین ارزش کالا در ترخیص کالا

تعیین ارزش یک کالا در سامانه TSC برای اکثر تاجران و بازرگانان امری بسیار حساس و مهم است؛ زیرا اگر در تعیین این ارزش اشتباه و خطایی رخ دهد یا بازرس گمرک این اشتباهات و خطاها را تشخیص دهد که این عوارض و ارزش مربوط به کالا نیست، ممکن است مشکلات زیادی برای صاحب کالا و همین طور در نحوه رسیدگی به آن ایجاد شود.

در این حالت جا به جایی محصول با  کمی تاخیر انجام خواهد شد. با در نظر گرفتن این توضیحات، اگر قصد واردات کالا را دارید، بهتر است نمونه آن را قبل از ارسال برای رسیدگی های اولیه به گمرک مدنظر خود ارسال کنید. البته توجه داشته باشید که این کار  بسیار زمان بر است و با استفاده از سیستم امتیازدهی سفارشی TSC می توانید سرعت کار را افزایش دهید. برای این کار نیز می توانید از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس کمک بگیرید.

مزایای راه اندازه سامانه ارزش کالا

هر سامانه ای دارای مزیت ها و معایبی در عملکرد خود می باشد که بهتر است شما قبل از استفاده از این سیستم ها به ویژه سامانه ارزش کالا از آن ها آگاهی داشته باشید. سامانه TSC نیز از سامانه هایی می باشد که  دارای مزیت های فراوانی است که دانستن آنها این امکان را به شما می دهد که برای تعیین ارزش کالا و فرآیند صادرات و واردات با مشکل مواجه نشوید. مزایای سیستم تعیین ارزش کالاهای وارداتی عبارتند از:

  • با راه اندازی سیستم گمرکی TSC، ارزیابی کالاها برای عموم مردم، در تمامی گمرکات کشور کاملا یکپارچه شده است.
  • در صورت تعیین و ثبت ارزش کالا با وارد کردن کد معرف چهار رقمی ارزش کالا در زمان اظهار، مدت زمان بررسی توسط کارشناسان گمرک برای شناسایی کالا به حداقل ممکن کاهش می یابد.

همانطور که در طول مقاله نیز به آن اشاره شد، شما می توانید برای تعیین ارزش محصولات خود، از سامانه ارزش کالا استفاده کنید. اما به دلیل انجام تمام فرآیندهای ثبت و تعیین ارزش کالای شما توسط کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در کمترین زمان ممکن، به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را به شرکت ما بسپارید.

سوالات متداول

سامانه TSC چیست؟

سامانه TSC در واقع سامانه ای است که شما می توانید برای ردیابی و ثبت ارزش کالای صادراتی و وارداتی خود استفاده کنید. درواقع، با استفاده از این سیستم یک شناسه 4 رقمی دریافت خواهید کرد که در انتهای هر محصول به عنوان ارزش آن کالا درج می شود. بنابراین، برای دریافت شناسه 4 رقمی کالا باید از این سامانه استفاده کنید.

نحوه ثبت شناسه در سیستم گمرکی TSC چگونه می باشد؟

شما می توانید قبل و بعد از تحویل کالا به گمرک برای ثبت شناسه در سامانه TSC اقدام نمایید؛ به طور کلی می توانید با نام محصول و برند خود در سامانه ثبت کنید. سپس برای ثبت شناسه، باید مدارک مورد نیاز را در سامانه بارگزاری نمایید. همچنین تعداد کالا نیز باید به درستی ثبت شود که در ادامه برای ارسال بار مشکلی به وجود نیاید. همچنین، برای ثبت شناسه در سامانه می توانید با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تماس بگیرید.

سامانه TSC چه کاربردی دارد؟

از کاربردهای سیستم گمرکی TSC می توانیم به منحصر به فرد بودن سیستم کدگذاری کالا، شمارش و تعیین ارزش کالاهای وارداتی و راه اندازی با اطلاعات کم اشاره کنیم که می تواند از دلایل استفاده اکثر مردم و بازرگانان از این سامانه باشد.

از مزیت های راه اندازی سامانه ارزش کالا چیست؟

در حالت کلی راه اندازی این سامانه دو مزیت دارد که شامل: یکپارچه شدن ارزیابی کالا در تمامی گمرکات و به حداقل رسیدن مدت زمان بررسی توسط کارشناسان گمرک به وسیله شناسه چهار رقمی درج شده در محصول می باشد که می توانیم دلیل استفاده تاجران از این سامانه را، همین مزیت ها بدانیم.

جمع بندی

در این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، سعی کردیم شما را با سامانه TSC که یکی از سامانه های ارزش کالا می باشد آشنا کنیم. سیستم گمرکی TSC سیستمی برای ثبت و ردیابی کالاهای صادراتی و وارداتی شما عزیزان است. شما برای ثبت ارزش کالای خود قبل از ارسال می توانید از این سامانه استفاده کنید. همان طورکه در بخش های قبلی نیز گفتیم، برای این که کارهای ثبت ارزش کالا، به راحتی انجام شود، بهتر است این کار را به یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر که در این زمینه تخصص و مهارت دارد بسپارید که ما به شما شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس را پیشنهاد می کنیم.

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، با چندین سال سابقه درخشان در زمینه حمل و نقل بین المللی، بسته بندی کالا، ترخیص کالا و… آماده ارائه خدمات مختلف برای ثبت و ردیابی کالاهای صادراتی و وارداتی شما عزیزان است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سامانه ارزش کالا می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

3.5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x