پونک،مجتمع بوستان،واحد ۷۶۶ اداری

LOGO-FNXCARGO
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
LOGO-FNXCARGO
راهنمای-کامل-حمل-بار-به-قزاقستان

راهنمای کامل حمل بار به قزاقستان (آشنایی با روش ها و عوامل موثردر هزینه)

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

ارزیابی گمرکی + اهداف اصلی و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

سند دوزبلاغ چیست + کاربردهای آن در حمل و نقل با کامیون

ارسال دارو از آلمان به ایران + نکاتی که باید به آن توجه داشت

کارگو چین به ایران | 0 تا 100 آنچه که لازم است بدانید

کوریر سرویس؛ راهکاری مدرن برای ارسال سریع مرسولات

سرویس پست درب به درب | راهی نوین برای حمل و نقل کالا

تفاوت کراس استافینگ و ترانشیپ / بررسی مزایا و معایب

واردات کالا از هند؛ چالش‌ ها و فرصت‌ ها

واحد شمارش کانتینر TEU چیست + کاربردهای آن

ترمینال کانتینری + اهمیت آن در فرآیند نقل و انتقال کالا

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

شاید برای شما جالب باشد بدانید که قزاقستان یکی از کشورهایی است که محصولات متنوعی از ایران صادر می شود. حمل بار به قزاقستان از نظر تجارت در ایران می تواند بسیار جالب باشد. ارسال بار به قزاقستان و بالعکس یکی از خدمات کلیدی صنعت حمل بین المللی است. قزاقستان و ایران همسایگانی هستند که مرز مشترکی دارند و این ارتباط جغرافیایی آنها را به مرکزی مهم برای مبادلات تجاری و اقتصادی تبدیل می کند.

اگر قصد ارسال بار از ایران به قزاقستان را دارید، شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس می تواند به شما عزیزان کمک کند. ارسال بار به قزاقستان به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

نحوه حمل بار به قزاقستان

حمل بار به قزاقستان باید از مرزهای سرخس، لطف آباد یا آستارا عبور کنند. پس از تایید ارسال بار از ایران به قزاقستان توسط مشتری و دریافت آدرس، همکاران ما در محل وانت حضور دارند. محموله پس از بارگیری از مرز سرخس به کشورهای ترکمنستان و ازبکستان و در نهایت به قزاقستان منتقل می شود. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که کالا مستقیماً ارسال نمی شود.

در عوض آنها را به مرز سرخس می برند و در آنجا سوار ماشین های ترکمن می کنند. کشتی در هر نقطه از آسیای مرکزی، از جمله ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان، قزاقستان و غیره حمل می کند. البته اخیراً توانستیم از مرز لطف آباد دستگاهی برای ارسال بار از ایران به قزاقستان به صورت مستقیم به آسیای میانه خریداری کنیم.

روش های ارسال بار از ایران به قزاقستان

راه های زیادی برای حمل بار به قزاقستان وجود دارد که یکی از آنها ارسال بار از ایران به قزاقستان از طریق مرزهای قانونی و به صورت قانونی است. به این ترتیب می توانید بار را از طریق هوایی، زمینی، ریلی و دریایی حمل کنید. لازم است بدانید که این روش مطمئن ترین راه برای ارسال بار به قزاقستان است. 

ارسال بار به قزاقستان به روش زمینی

حمل و نقل جاده ای یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین روش های حمل و نقل بار است. استفاده از حمل و نقل جاده ای برای ارسال محموله از قزاقستان به ایران یک روش معمول تجارت است. در این روش از ارسال بار به قزاقستان به ویژه برای بارهای نیمه سنگین و سنگین استفاده می شود.

از مزایای این روش می توان به هزینه کمتر حمل بار به قزاقستان و همچنین امکان مدیریت دقیق ساعت و زمان سفر نسبت به سایر روش های حمل و نقل اشاره کرد.

حمل بار به قزاقستان به صورت ریلی

حمل و نقل ریلی از طریق مرزهای سرخس، اینچه برون و لطف آباد با واگن های ویژه انجام می شود. هم قزاقستان و هم ایران سیستم ریلی قوی دارند و این روش برای ارسال بارهای بزرگ و حجیم مفید است. این نوع حمل و نقل به دلیل مصرف سوخت کمتر، ایمنی بهتر و دخالت کمتر انسان، یکی از راحت ترین روش های حمل و نقل محسوب می شود.

ارسال بار به قزاقستان به روش دریایی

حمل و نقل جزء جدایی ناپذیر حمل و نقل بین ایران و قزاقستان است. اگر محموله حجم زیادی داشته باشد و زمان ارسال بار از ایران به قزاقستان مهم نباشد از حمل و نقل دریایی نیز استفاده می شود. ارسال بار به قزاقستان از طریق دریا، برای بخش خصوصی مهم است. حمل کانتینرهای 20 و 40 فوتی، یخچال های شکسته، روباز، قفسه های تخت و کانتینرهای استاندارد از طریق دریا انجام می شود.

حمل بار به قزاقستان به روش هوایی

حمل و نقل هوایی یکی از امن ترین، سریع ترین اما گران ترین راه ها برای ارسال بار به قزاقستان است. فرودگاه های بین المللی مهمی در قزاقستان و ایران وجود دارد و شرکت های هواپیمایی می توانند به سرعت محموله ها را به هر کجا که می خواهند با هواپیما منتقل کنند

دلایل اهمیت حمل ونقل بین المللی در قزاقستان

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شود حمل بار به قزاقستان از اهمیت بسزایی برخوردار باشد. این عوامل عبارتند از:

 • موقعیت جغرافیایی: قزاقستان به عنوان پل ارتباطی بین آسیا و اروپا از موقعیت جغرافیایی استراتژیک برخوردار است. این کشور به عنوان دروازه ارسال بار به قزاقستان بین قاره ها و کشورها عمل می کند.
 • منابع طبیعی: قزاقستان دارای منابع طبیعی فراوانی است که شامل نفت، گاز طبیعی، طلا، مس و غیره می شود. این منابع طبیعی نقش مهمی در تجارت و صادرات قزاقستان دارند.
 • شبکه حمل و نقل توسعه یافته: قزاقستان دارای یک سیستم حمل و نقل توسعه یافته است که شامل شبکه ای از جاده ها، راه آهن و بنادر دریایی است. این شبکه حمل و نقل به ارسال بار از ایران به قزاقستان سریع و ایمن محموله به مقصدهای مختلف در داخل و خارج از کشور کمک می کند.
 • تجارت بین الملل: قزاقستان به عنوان یکی از کشورهای صادرکننده منابع طبیعی مهم، به طور فعال تجارت بین المللی را ترویج می کند. بنابراین حمل و نقل بین المللی در این کشور برای واردات و صادرات کالا و خدمات از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • رشد اقتصادی: قزاقستان در سال های اخیر رشد اقتصادی قابل توجهی داشته است. این رشد اقتصادی نیاز به حمل و نقل بین المللی موثر و کارآمد برای رفع نیازهای داخلی و خارجی قزاقستان را ایجاد کرده است.

عوامل موثر بر هزینه حمل بار در قزاقستان

یکی از مهمترین مسائل در مورد حمل بار به قزاقستان، هزینه باربری برای صاحب محصول است. هزینه ارسال بار به قزاقستان به عوامل زیادی بستگی دارد که دانستن هر یک باعث افزایش دانش صاحب بار و یافتن راه حل بهتر برای صرفه جویی در هزینه ها می شود. شما می توانید برای به حداقل رساندن این هزینه ها، با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در تماس باشید.

بهتر است بدانید که انتخاب یک شرکت حمل و نقل معتبر، تاثیر زیادی بر روی هزینه ارسال بار از ایران به قزاقستان دارد. عواملی که بر هزینه ارسال بار به قزاقستان تاثیرگذار است شامل:

 • تناژ بار
 • نوع بار
 • سرعت کالا
 • نوع کامیون
 • بسته بندی محموله
 • هزینه بنزین
 • بیمه نامه بار
 • بارنامه

قوانین ارسال بار شخصی یا مسافری به کشور قزاقستان

هر ساله ایرانیان زیادی به قزاقستان مهاجرت می کنند که برای کاهش هزینه های زندگی ترجیح می دهند با حمل بار به قزاقستان وسایل شخصی خود را به این کشور بیاورند. توجه داشته باشید که متأسفانه گمرک قزاقستان برای چمدان درجه دو مسافران با توجه به ارزش آن، مالیات و عوارض دریافت می کند.

علاوه بر این، طبق قوانین این کشور، اگر وسایل برقی در بین وسایل شما وجود دارد، باید مجوز لازم را از کمیته امنیت ملی برای واردات آنها دریافت کنید.

هزینه دریافت این مجوز 180 یورو است و صدور آن بین 7 تا 10 روز کاری زمان می برد. لطفاً توجه داشته باشید که زمان پردازش برای ارسال بار از ایران به قزاقستان چند روز ممکن است طول بکشد. همچنین اگر می خواهید کالاهای خانگی خود را به قزاقستان صادر کنید، باید مدارک زیر را تهیه کنید. 

 • کپی ویزا
 • کپی پاسپورت
 • لیست بسته بندی به زبان انگلیسی برای ارسال بار به قزاقستان
 • بارنامه هوایی
 • تاییدیه استخدام شما که باید روی سربرگ شرکت کارفرما مهر و امضا شود

سوالات متداول

 چه روش هایی برای ارسال بار از ایران به قزاقستان وجود دارد؟

روش های مختلفی برای ارسال کالا به کشورهای همسایه وجود دارد. برای ارسال بار به قزاقستان، شما می توانید از سه طریق دریایی، هوایی، زمینی و ریلی اقدام به ارسال بار کنید. همچنین می توانید برای راحتی حمل بار، برای ارسال از یک شرکت حمل و نقل استفاده کنید.

به چه دلیل حمل و نقل بین المللی در قزاقستان از اهمیت بالایی برخوردار است؟

دلایلی که باعث اهمیت حمل و نقل در این کشور شده است شامل، موقعیت جغرافیایی قزاقستان، منابع طبیعی این کشور، شبکه حمل و نقلی که توسعه یافته است، تجارت بین المللی و رشد اقتصادی کشور قزاقستان می باشد که سبب شده حمل و نقل و ارسال بار از ایران به قزاقستان اهمیت بسزایی داشته باشد. 

چه عواملی بر هزینه حمل بار به قزاقستان تاثیر می گذارد؟

شما اگر بخواهید به هر کشوری، وسیله شخصی یا تجاری خود را ارسال و یا وارد کنید، در طول مسیر به دلیل وجود یکسری عوامل مختلف، شما ملزم به پراخت هزینه مشخص می شوید. این عوامل شامل، تناژ و نوع بار، سرعت ارسال بار، نوع وسیله حمل ونقل، نوع بسته بندی کالا، بنزین، بیمه و بارنامه می باشد که باید برای ارسال بار از ایران به قزاقستان، این عوامل را در نظر داشته باشید.  

برای ارسال بارهای شخصی به قزاقستان چه مدارکی را باید تهیه کنیم؟

 اگر قصد ارسال بارهای خانگی و شخصی به قزاقستان را دارید باید کپی پاسپورت و ویزا، لیست بسته بندی کالا به انگلیسی و بارنامه را به همراه داشته باشید. تهیه و داشتن این مدارک سبب می شود فرایند حمل بار به قزاقستان برای شما بدون مشکل و به سرعت انجام شود.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را به موضوع حمل بار به قزاقستان آشنا کنیم. برای ارسال بار به قزاقستان روش های مختلفی وجود دارد که میتوانید با توجه حجم و ابعاد بار خود، یکی از این روش ها را انتخاب کنید.

  اما برای ارسال بار از ایران به قزاقستان، یکی از دغدغه های اصلی بازرگانان و افرادی که می خواهند به این کشور بسته ای را ارسال کنند، انتخاب یک روش مناسب است. بهترین کاری که می توانید در این زمینه انجام دهید انتخاب یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر است که بار خود را با اطمینان و امنیت به مقصد برساند.

 شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس خدمات متعددی را در زمینه ارسال بار زمینی، ارسال بار هوایی، ارسال بار دریایی، ارسال درب به درب، ترخیص کالا و حمل و نقل به شما عزیزان ارائه می دهد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با حمل بار به قزاقستان، با کارشناسان ما در تماس باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x