معرفی-جنرال-کارگو-ویژگی-ها،-چالش-ها-و-مزایای-استفاده-از-آن

معرفی جنرال کارگو / ویژگی ها، چالش ها و مزایای استفاده از آن

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

حمل گروپاژ از چین | مزایا، معایب و مهمترین نکات حمل

EFS در کشتیرانی / 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

کشتی چارتری | بیان شرایط و ویژگی های کشتی چارتری

حمل بار با واگن مسقف + مشخصات فنی و نحوه حمل بار

نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل دریایی چگونه است؟ (راهنمای کامل)

حمل کالا از بندر شیامن + مزایا و معایب حمل بار از بندر شیامن

واردات کالا از روسیه / مراحل، روش ها و مهمترین نکات

کلوزبندی بیمه باربری چیست؟ ( راهنمای 0 تا 100)

هزینه lss در حمل دریایی | راهکارهای کاهش هزینه lss

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

اگر جزو تاجرانی هستید که با فرایند حمل و نقل کالا سروکار دارید، احتمالا واژه جنرال کارگو را باید شنیده باشید. در واقع باید به شما بگویم، کشتی هایی که محموله های عمومی را حمل می کنند، کالاهای عمومی هستند. این کشتی ها به گونه ای طراحی شده اند که می توان از آنها برای حمل کالاهای مختلف استفاده کرد.

به انواع جنرال کارگو، باربری عمومی نیز می گویند. واردات کالا با استفاده از کشتی های باری عمومی بسیار رایج است. وجود بنادر در نقاط مختلف جهان باعث دسترسی بیشتر به این شناورها می شود و به صادرکنندگان این امکان را می دهد که با هزینه کمتری سریعتر به مقصد برسند. اگر می­ خواهید بیشتر با این واژه آشنا بشید، تا انتهای این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس همراه باشید.

معرفی جنرال کارگو

همانطور که کمی قبل تر گفتیم، انواع جنرال کارگو به کشتی هایی گفته می شوند که بسته های عمومی را حمل می کنند. در واقع یک اصطلاح کلی است که هر نوع کالایی را توصیف می کند که از طریق دریا، هوا یا زمین حمل می شود. محصولاتی که از این طریق ارسال می شود شامل مواد خام، کالاهای تولیدی و کالاهای مصرفی می شود.

شما می توانید بارهای عمومی را به روش های مختلفی از جمله کانتینر، پالت و محموله های فله حمل کنید. برای اطمینان از حمل و نقل ایمن و کارآمد، درک انواع حمل و نقل عمومی مقررات آنها مهم است.

لیست انواع مرسولات قابل حمل با انواع جنرال کارگو

در بخش قبلی به طور کامل با باربری عمومی آشنا شدیم. در این بخش می خواهیم شما را با انواع مرسولاتی آشنا کنیم که می توانید با انواع جنرال کارگو حمل کنید. کالاها و بسته های مختلفی که می توانید با این روش حمل کنید  در حالت کلی، به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

حجم خرد

این نوع به محموله هایی اطلاق می شود که در بشکه، کیسه، پالت یا جعبه حمل می شوند. به طور معمول، کشتی هایی که برای حمل چنین کالاهایی استفاده می شوند، مجهز به تجهیزات هستند.

حجم نئو

 شما  می توانید از این دسته برای محموله هایی که هر واحد از قبل بسته بندی شده است، استفاده کنید که شامل محموله هایی مانند کاغذ چوب (بسته بندی ویژه)، فلز و اتومبیل می شود.

کانتینری

توسعه صنعت حمل و نقل کانتینری مقوله جدیدی را در این فرآیند ایجاد کرده است که در آن  شما می توانید کالاها در واحدهای بارگیری کانتینری حمل کنید.

ویژگی کشتی های کالای عمومی

  همانطور که گفتیم محموله عمومی یک اصطلاح گسترده است که برای توصیف طیف گسترده ای از کالاهای حمل شده از طریق دریا، هوا یا زمین استفاده می شود. بسته به نوع کالا، روش های مختلفی برای حمل و نقل و نگهداری ممکن است مورد نیاز باشد. درک انواع جنرال کارگو به اطمینان از نقل و انتقال ایمن و کارآمد بار کمک خواهد کرد.

کشتی حمل و نقل عمومی با اکثر کالاهایی که مردم می خواهند حمل کنند سازگار است. می توان از آن برای حمل و نقل تقریباً هر محموله فله خشک، از راه آهن گرفته تا ماشین آلات کشاورزی استفاده کرد. این کشتی ها برای حمل کالاهای شما، دارای یکسری ویژگی است که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

اولین ویژگی این است که انواع جنرال کارگو از این جهت که معمولا تجهیزات مخصوص به خود را دارند با سایر کشتی های باری متفاوت هستند. این بدان معناست که این شناورهای چند منظوره می توانند در بنادر و پایانه های کوچکی که امکانات تخلیه و بارگیری ساحلی ندارند بار و بارگیری کنند. به همین دلیل است که دامنه تجاری این نوع کشتی ها گسترده است.

ویژگی های دیگری که بخواهیم در رابطه با این کشتی ها به شما بگوییم این است که این کشتی ها می توانند کالاهایی با ظرفیت بیشتر از 15000 تن را حمل کنند. این کشتی ها جرثقیل دار هستند و به راحتی می توانند کالاها و بار شما را جابه جا کنند. در این نوع کشتی ها کالاها به صورت کاملا بسته بندی شده باید حمل شوند.

ویژگی دیگری که بیشتر مورد توجه قرار گرفته این است که انبارهای این کشتی ها دریچه هایی دارند که به دلیل محکم بودن و قوی بودن، می توانند حجم زیادی از بار را حمل کنند.

چالش های نقل و انتقال انواع جنرال کارگو در سطح بین المللی

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده، حمل و نقل انواع جنرال کارگو در سطح بین المللی می تواند یک فرآیند پیچیده و دشوار باشد. هنگام حمل و نقل کالا به خارج از کشور باید عوامل زیادی از جمله مقررات گمرکی، مالیات ها و هزینه های حمل و نقل را در نظر گرفت. مقررات گمرکی از یک کشور به کشور دیگر، فرق می کند ورعایت آن می تواند کمی دشوار باشد.

دانستن قوانین کشوری که کالا در آن ارسال می شود، برای شما بسیار مهم است. این همچنین شامل دانستن اینکه کدام کالاها ممنوع یا مشمول محدودیت هستند نیز می شود و همچنین هرگونه مالیات یا عوارضی که برای کالاها اعمال می شود. عدم رعایت مقررات گمرکی می تواند منجر به تاخیر، جریمه یا حتی ضبط کالا شود.

هزینه حمل و نقل نیز می تواند در هنگام حمل و نقل انواع جنرال کارگو در سطح بین المللی کالا نگران کننده باشد. بسته به اندازه و وزن کالا، هزینه های حمل و نقل ممکن است بسیار متفاوت باشد. بررسی گزینه های مختلف موجود و انتخاب موثرترین گزینه بسیار مهم است.علاوه بر این، در نظر گرفتن هزینه های اضافی مانند هزینه های بیمه، ذخیره سازی و جابجایی مهم است.

آخرین چالشی که برای انتقال انواع حمل و نقل عمومی وجود دارد، این است که زمان ارسال کالا را هم باید در نظر داشته باشید. بر اساس مقصدی که انتخاب می کنید، بسته شما ممکن است یک روز یا چند روز طول بکشد تا به مقصد برسد. بهتر از از قبل با برنامه ریزی دقیق این کار را انجام دهید تا هیچ گونه تاخیری به وجود نیاید.

مزایای حمل و نقل با کشتی های کالای عمومی

اگر جزو مشاغل و افرادی هستید که می خواهید مقدار زیادی از کالا را به سرعت و در امنیت کامل جا به جا کنید، احتمالا حمل و نقل با انواع جنرال کارگو باید محبوبیت زیادی برایتان داشته باشد. حمل و نقل بارهای عمومی مزیت های زیادی دارد که از جمله این مزیت ها می توان به اقتصادی بودن، راحت و قابل اطمینان بودن اشاره کرد.

یکی دیگر از مزیت ها در این زمینه صرفه جویی در هزینه حمل با انواع جنرال کارگو است. شما می توانید برای صرفه جویی در هزینه ها، با شرکت هایی که نرخ هایی برای این وسیله ارائه داده اند در ارتباط باشید. در این زمینه ما شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس را به شما معرفی می کنیم که می­توانید با کارشناسان ما در این رابطه در تماس باشید. همچنین حمل و نقل عمومی نیز  هزینه های حمل و نقل اضافی مانند سوخت و نیروی کار را که می تواند به سرعت افزایش یابد را، از بین می برد.

یکی دیگر از مزایای انواع جنرال کارگو راحتی است. شرکت های حمل و نقل خدمات درب به درب ارائه می دهند، به این معنی که مشتریان نگران تحویل یا تحویل کالای خود نباشند. همچنین، مشتریان می توانند محموله های خود را به صورت آنلاین ردیابی کنند و به آنها امکان نظارت بر پیشرفت کالاهای خود را می دهد. این امر تأیید محموله ها و اطمینان از رسیدن اقلام به موقع را آسان تر می کند.

در نهایت، آخرین مزیت حمل و نقل عمومی بار قابل اعتماد بودن آن است. شرکت های حمل و نقل شبکه ها و رویه هایی را ایجاد کرده اند که حمل و نقل به موقع و ایمن را تضمین می کند. اکثر شرکت های حمل و نقل بیمه حمل و نقل را ارائه می دهند و به مشتریان آرامش خاطر می دهند.

سوالات متداول

 جنرال کارگو چیست؟

این روش به کشتی هایی اطلاق می شود که محموله های عمومی را حمل می کنند. در واقع شامل کالاهای خشک غیر فله می شود که از طریق هوا، زمین و دریا جا به جا می شود.

چه کالاهایی را می توان به روش جنرال کارگو ارسال کرد؟

روش های مختلفی برای ارسال بار وجود دارد که یکی از آن ها کشتی های کالای عمومی است. از طریق این روش کالاهای تولیدی و صنعتی که به صورت حجم خرد، حجم نئو و کانتینری هستند را می توان ارسال کرد.

مهمترین ویژگی کشتی های کالای عمومی چیست؟

از آنجایی که انواع جنرال کارگو تجهیزات مخصوص به خودشان را دارند، به طور معمول با کشتی های باری دیگر تفاوت هایی نیز دارد. مهمترین ویژگی که بخواهیم در رابطه با این کشتی ها به شما بگوییم، این است که این شناورها چند منظوره هستند و می توانند در بندرها و پایانه های کوچک  بارگیری کنند.

حمل و نقل به روش باربری عمومی چه مزایایی دارد؟

از مزیت های حمل و نقل با این روش می توان به صرفه جویی در هزینه ها، راحتی و قابل اعتماد بودن این روش اشاره کرد. به طوری که شما می توانید به راحتی از خدمات درب به درب شرکت های حمل و نقل استفاده کنید. همچنین شرکت هایی که این روش را انجام می دهند، برای شما عزیزان حمل و نقل به موقع و ایمن را ضمانت می کنند.

جمع بندی

تمام سعی و تلاش ما در جمع آوری این مطالب، این بود که شما را با این نوع وسیله و انواع آن آشنا کنیم. همانطور که گفتیم و شما هم متوجه شدید، در واقع این باربری عمومی، مربوط به کشتی هایی هست که بسته های عمومی را جابه جا می کند. شما از طریق این روش، میتوانید سه دسته  با حجم کم، حجم جدید و کانتینر را جابه جا کنید.

همچنین انواع جنرال کارگو دارای ویژگی های گوناگونی است که در این مقاله با آن آشنا شدیم.  شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در حمل و نقل، ترخیص کالا ، هزینه های حمل و نقل در خدمت شماست. همینطور اگر سوالی در رابطه با کشتی های حمل بار عمومی دارید، میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x