ترانزیت فرودگاهی

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

EFS در کشتیرانی / 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

کشتی چارتری | بیان شرایط و ویژگی های کشتی چارتری

حمل بار با واگن مسقف + مشخصات فنی و نحوه حمل بار

نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل دریایی چگونه است؟ (راهنمای کامل)

حمل کالا از بندر شیامن + مزایا و معایب حمل بار از بندر شیامن

واردات کالا از روسیه / مراحل، روش ها و مهمترین نکات

کلوزبندی بیمه باربری چیست؟ ( راهنمای 0 تا 100)

هزینه lss در حمل دریایی | راهکارهای کاهش هزینه lss

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

سند دوزبلاغ چیست + کاربردهای آن در حمل و نقل با کامیون

آنچه در این مطلب میخوانید😃

در پروازها به خصوص پروازهای بین المللی این اتفاق می افتد که هواپیما باید زمان زیادی را در آسمان بگذراند. اما در برخی از پروازها هواپیما در داخل کشور توقف می کند تا مسافران در میانه مسیر استراحت کنند یا هواپیمای قبلی را عوض کرده و برای ادامه مسیر سوار هواپیمای دیگری شوند. این توقف موقت و زمان انتظار برای پرواز بعدی، ترانزیت فرودگاهی نامیده می شود.

در این مقاله سعی کرده ایم به شما عزیزان توضیح دهیم که برای استفاده بهینه از زمان خود در ترانزیت فرودگاه و استراحت کافی چه کاری باید انجام دهید. در ادامه با شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس همراه باشید تا تمامی جوانب این موضوع را در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با ترانزیت فرودگاهی
آشنایی با ترانزیت فرودگاهی

تعریف ترانزیت فرودگاهی

اگر اغلب به خارج از کشور سفر می کنید، مطمئناً با ترانزیت فرودگاهی آشنا هستید. هنگام خرید بلیط هواپیما در خارج از کشور به شما می گویند که آیا پرواز مستقیم است یا توقفی در راه وجود دارد. در این پروازها، مسافران باید از اولین هواپیما در کشور دیگری پیاده شوند و برای هواپیمای بعدی کارت پرواز بگیرند. مسافران زمانی که در کشور دیگری هستند در این مدت در سالن های ترانزیت فرودگاه سپری می کنند. انتقال بار بین هواپیماها نیز در این قسمت انجام می شود.

 پرواز مستقیم به این معنی نیست که شما را بدون توقف به مقصد می رساند؛ بلکه به این معنی می باشد، که اگر هواپیمای شما برای ترانزیت در یک مکان توقف کند، تغییر نمی کند. بنابراین باید در خرید بلیط خارجی دقت کنید، چرا که در درک پروازها سوء تفاهم هایی به وجود خواهد آمد. به طور کلی، سفرهای ترانزیتی به چهار روش انجام می شود:

  • خطوط داخلی
  • خطوط ملی و بین المللی
  • از پروازهای بین المللی به پروازهای داخلی
  • خطوط بین المللی به خطوط بین المللی

توجه داشته باشید که گاهی اوقات صفر تا صد پرواز به شرکت هواپیمایی بستگی دارد و گاهی اوقات مسافران باید سیاست ها و مقررات مربوط به حمل بار را بدانند و دقت داشته باشند که در همه کشورها و شرکت های هواپیمایی به منظور جا به جایی به دنبال چه چیزی بگردند.

پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

وقتی برای خرید بلیط هواپیما به سایتی می روید، حتما گزینه های توقف یا ترانزیت فرودگاهی را دیده اید. به طور کلی پروازها به دو نوع مستقیم و توقف دار تقسیم می شوند. در این بخش از مقاله شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، در رابطه با تفاوت بین پرواز های ترانزیتی، ستقیم و بدون توقف صحبت خواهیم کرد.

پروازهای بدون توقف

در این نوع سفر شما بدون توقف به کشور مقصد خود می رسید و در هیچ نقطه ای از مسیر توقف نمی کنید.

پرواز مستقیم

در این پرواز باید یکی دو بار در طول مسیر برای سوخت گیری یا کارهای دیگر توقف کنید، اما تنها یک شرکت هواپیمایی تمام خدمات سفر را به شما ارائه می دهد و در این صورت تغییری در هواپیمای شما ایجاد نمی شود.

پروازهای ترانزیتی

در این مدل، شما از کشور مبدا خود حرکت کرده و در سالن ترانزیت فرودگاه توقف می کنید. این توقف می تواند از چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد؛ پس از این مدت به کشور مقصد خواهید رسید.

طبیعتاً پروازهای متصل، ترانزیتی  یا غیر مستقیم نیز به دو دسته مختلف تقسیم می شوند. هنگامی که پرواز شما بین کشورها تغییر می کند، به یک پرواز ترانزیت بین خطوط تبدیل می شود و زمانی که هر دو پرواز با یک شرکت هواپیمایی باشد، به آن پرواز ترانزیت آنلاین می گویند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در تماس باشید.

تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف
تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

انواع ویزای ترانزیت فرودگاهی

همانطور که قبلا ذکر شد، اگر با پرواز به مقصد خاصی می روید، ابتدا باید ویزای ترانزیت فرودگاهی دریافت کنید. توجه داشته باشید که همه کشورها به این نوع ویزا نیاز ندارند و قبل از سفر باید بررسی کنید که آیا ویزای ترانزیت برای کشور ثالثی که بازدید می کنید لازم است یا خیر. هنگام خروج از مبدا و فرود هواپیما در فرودگاه مرکزی کشور، مسافر باید ویزای ترانزیت دریافت کند. البته این ویزا به دو صورت ارائه می شود که شامل موارد زیر است:

ویزای کوتاه مدت

اگر قصد دارید چند ساعت قبل از پرواز در سالن فرودگاه بمانید، باید برای ویزای موقت اقدام کنید. در این شرایط شما اجازه خروج از فرودگاه را ندارید و باید منتظر بمانید.

ویزای بلند مدت

اگر چند روز دیگر به مقصد خود می‌ رسید، باید ویزای طولانی‌ مدت دریافت کنید که به شما امکان می‌ دهد فرودگاه را ترک کرده و چند روز در هتل بمانید. به عنوان مثال، فرودگاه دوحه قطر برای برخی از هتل های خاص نزدیک فرودگاه شرایطی را تعیین کرده است که مسافران می توانند به راحتی در آنجا اقامت کنند.

انواع ویزای ترانزیت فرودگاهی
انواع ویزای ترانزیت فرودگاهی

چه موقع می توان ویزای ترانزیت را دریافت نکرد؟

به طور کلی مسافران باید از طریق فرودگاه ویزای ترانزیت فرودگاهی دریافت کنند، اما گاهی به دلیل توافقات سیاسی و قوانین جدید بین المللی و یا تعدد مسافرت های برخی شرکت های هواپیمایی، خرید ویزاهای کوتاه مدت لغو می شود و مسافران نیازی به آن ندارند. از طرفی ایرانیانی که دارای گرین کارت آمریکا، اقامت دائم ژاپن و کارت روابط عمومی در کانادا هستند در هنگام ورود به منطقه نیازی به ویزا ندارند.

علاوه بر این، اگر می خواهید با توقفی در ایرلند و بریتانیا به کانادا یا آمریکا سفر کنید، باز هم نیازی به ویزای ترانزیت ندارید. در نهایت، دو دسته از مسافرانی وجود دارند که همیشه بدون ویزا هستند: دارندگان پاسپورت دیپلماتیک و شهروندان دو کشوری که با معافیت ویزا موافقت کرده‌اند.

قوانین و مقررات سالن ترانزیت فرودگاهی

شرایط و قوانین موجود در سالن مسافرتی فرودگاه تفاوت چندانی با سایر فرودگاه ها ندارد. در واقع با پیاده شدن از اولین پرواز، پس از گذراندن مراحل بازرسی، کنترل چمدان، تحویل، تهیه بلیط صندلی، چک مدارک و پلیس، کنترل پاسپورت و … مجاز به ورود به سالن ترانزیت هستید و باید تا پرواز دوم آنجا بمانید تا در نهایت به سالن پرواز (آخرین سالن قبل از باند فرودگاه) برسید و در نهایت سوار هواپیما شوید. قوانین و مقررات بسیار زیادی در سالن ترانزیت فرودگاهی وجود دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر، توصیه می کنیم با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، تماس بگیرید.

مهمترین نکات درباره ترانزیت در فرودگاه

با توجه به اطلاعاتی که تا اینجای مقاله در اختیار شما قرار دادیم، متوجه شدید که ویزا برای سفر به هر کشور خارجی لازم است. مسافران ترانزیت نیازاست که انواع ویزای ترانزیت دریافت کنند. نکات مهمی در رابطه با ترانزیت فرودگاهی وجود دارد که این نکات عبارت است از:

  • حتما در اسرع وقت اقدام کنید تا یک بلیط جدید به مقصد بعدی خود تهیه کنید.
  • اگر فقط یک یا دو ساعت وقت دارید، قبل از ورود به فرودگاه، کارهای اداری انجام دهید.
  • قوانین شرکت هواپیمایی خود را برای محل اقامت و استراحت بررسی کنید.
  • پروازهای متصل به این معنی نیست که باید دو بلیط بخرید. در این نوع پروازها، یک بلیط برای سفر از کشور مبدا به کشور مرکزی و از آنجا به مقصد کافی است.
نکات مهم جهت ترانزیت فرودگاهی
نکات مهم جهت ترانزیت فرودگاهی

جمع بندی

در این مقاله به مفهوم پروازهای ترانزیتی پرداختیم و در مورد شرایط ترانزیت فرودگاهی صحبت کردیم. فقط به یاد داشته باشید که به عنوان یک مسافر باید بدانید که در پروازهای بین المللی و داخلی چقدر بار مجاز است تا در سفر و در فرودگاه مجبور به پرداخت هزینه چمدان اضافی نباشید. برای آشنایی و آگاهی از تمامی اطلاعات موجود در این زمینه، می توانید از کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، راهنمایی های لازم را دریافت کنید. این شرکت، خدمات متنوع و گوناگونی را در رابطه با حمل هوایی بار و مسافر به شما ارائه می کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، با کارشناسان با تجربه ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

ترانزیت فرودگاهی چیست؟

زمانی که مسافران از اولین پرواز خود در کشور دیگری پیاده شده و برای هواپیما بعدی، کارت پرواز بگیریند، به این مدت زمانی که در سالن ترانزیت سپری می کنند، ترانزیت فرودگاه گفته می شود. در هنگام خرید بلیط هواپیما، باید به مستقیم و یا ترانزیتی بودن پرواز دقت داشته باشید.

پرواز مستقیم و ترانزیتی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

در پروازهای مستقیم، یک و یا دوبار سوخت گیری در مسیر انجام می شود و شرکت هواپیمایی تمامی خدمات را به شما ارائه می دهد اما تغییری در نوع هواپیما ایجاد نخواهد شد. در پروازهای ترانزیتی، بعد از توقف در سالن ترانزیت در کشور دیگری، بعد از چند ساعت تا چند روز، به سمت کشور مقصد حرکت خواهید کرد.

چند نوع ویزای ترانزیت فرودگاهی وجود دارد؟

اگر بخواهید با پرواز به کشور دیگری سفر کنید نیاز است که ویزای ترانزیت را تهیه کنید. در حالت کلی، دو نوع ویزای کوتاه مدت و بلند مدت برای ترانزیت فرودگاه وجود دارد که می توانید جهت کسب آگاهی بیشتر، با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، در تماس باشید.

برای ترانزیت فرودگاه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

نکاتی که برای ترانزیت در فرودگاه وجود دارد عبارت است از: اقدام سریع و به موقع برای خرید بلیط جدید، انجام کارهای اداری قبل از ورود به فرودگاه، بررسی کامل محل استراحت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x