بهترین-و-بزرگترین-هواپیما-جهت-حمل-بار

بهترین و بزرگترین هواپیما جهت حمل بار

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

حمل گروپاژ از چین | مزایا، معایب و مهمترین نکات حمل

EFS در کشتیرانی / 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

کشتی چارتری | بیان شرایط و ویژگی های کشتی چارتری

حمل بار با واگن مسقف + مشخصات فنی و نحوه حمل بار

نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل دریایی چگونه است؟ (راهنمای کامل)

حمل کالا از بندر شیامن + مزایا و معایب حمل بار از بندر شیامن

واردات کالا از روسیه / مراحل، روش ها و مهمترین نکات

کلوزبندی بیمه باربری چیست؟ ( راهنمای 0 تا 100)

هزینه lss در حمل دریایی | راهکارهای کاهش هزینه lss

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

حمل بار هوایی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در زمینه جابه‌جایی انواع کالا و بار را دارا می‌باشد و این موضوع موجب شده است، تا بسیاری از شرکت‌ های هواپیما‌ سازی جهت ساخت بزرگترین هواپیمای حمل کالا غول پیکر اقدام نمایند. در واقع هواپیما باربری یک هواپیمای ترابری بال ثابت می‌باشد که طراحی آن در جهت جابه‌جایی انواع بار و کالا صورت خواهد گرفت و جهت تخلیه بار درب‌ های بزرگی را دارا می‌باشد. در این محتوا با ما همراه باشید تا شما رو بیشتر با بزرگترین هواپیما جهت حمل بار آشنا کنیم.

همچنین بزرگترین هواپیما‌ی حمل کالا می‌توانند انواع تجهیزات نظامی سنگین، انواع ابزارآلات مورد نیاز در صنعت هواپیما‌سازی و حتی فضاپیما‌ها را در کل جهان جابه‌جا نمایند. پس در ادامه این مقاله از سوی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با ما باشید تا شما را با بزرگترین هواپیما‌های باربری دنیا آشنا کنیم.

بزرگترین هواپیما جهت حمل بار

انواع مختلف هواپیماهای باری کدامند؟

هواپیما‌های باربری یا باری که برای حمل بار هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، هواپیما‌های بزرگ و غول پیکری هستند که تنها جهت حمل بار یا محموله‌های گوناگون و کالا‌های عظیم‌الجثه و بزرگ ساخته شده‌اند. طراحی و ساخت این نوع از هواپیما‌ها به‌ شکلی می‌باش که کاملاً با هواپیما‌های مسافربری مغایرت خواهد داشت و چون جهت حمل و نقل کالا طراحی شده نه برای جا به جایی انسان، امکانات ویژه‌ای را نیز از لحاظ راحتی در اختیار افراد قرار نخواهد داد.

این مدل از هواپیما‌ها دارای درهای بزرگی می‌باشند، که تعداد این درب ها می‌تواند یک یا چند درب جهت بارگیری و تخلیه محصولات و کالا‌های گوناگون باشد. همچنین در برخی از هواپیما‌های باری، دماغه هواپیما جهت ورود و خروج راحت‌ تر و بهتر محموله و کالا باز و بسته می گردد و این ویژگی موجب متفاوت شدن این هواپیما‌ها با نمونه مسافربری شده است.

از تفاوت‌ های دیگر هواپیما‌های باری نسبت به سایر هواپیما ها می‌ توان به ظاهر آن‌ ها اشاره نمود که معمولاً دارای بدنه‌ های بزرگ و پهن می‌باشند تا فضای داخلی بیشتری را جهت حمل بار به وجود بیاورند. بال این نوع هواپیما‌ها اندکی بالاتر از ساسر انواع هواپیما قرار گرفته است که این مزیت موجب می‌شود، قسمت خروجی بار به زمین نزدیک‌تر گردد.

همچنین تعداد چرخ‌ های بیشتر هواپیما‌های باربری نسبت به سایر هواپیما ها ، امکان فرود امن و راحت این هواپیما ها را در موقعیت‌ های پیش‌بینی نشده نیز فراهم می‌آورد. همچنین طراحی و ساخت این نوع هواپیما‌ها به‌ شکلی است که تحمل وزن بسیار زیاد را دارا می‌باشد و می‌توانند این وزن را تعدیل نمایند. این نوع هواپیما‌ها در کنار حمل قابل تحمل کالا‌هایی را مانند انواع گوشت و پوشاک و هر چیز دیگری، انواع ماشین، انواع تانک و حتی هواپیما‌های مسافربری را نیز جابه‌جا می‌کنند.

مزایای استفاده از هواپیمای باربری

 • سرعت بسیار بالا در جابه جایی کالاهای عظیم الجثه

حمل بار هوایی به عنوان سریعترین روش حمل و نقل در نظر گرفته می‌شود. بنابراین این نوع هواپیما ها جهت حمل کالا در مسافت های طولانی بسیار مناسب می‌باشد و به زمان کمتری نیز حهت انتقال محموله های بزرگ نیاز دارد. بزرگترین هواپیمای حمل کالا می‌تواند با سرعتی بالا کالاهای با وزن بسیار بالا را جا به جا نماید.

خدمات سریع به کالا

حمل بار هوایی کالاهای عظیم الجثه توسط بزرگترین هواپیمای حمل کالا بسیار راحت، کارآمد و سریع را می‌باشد، همچنین لازم به ذکر است حمل بار هوایی علاوه بر کالاهای عظیم الجثه و بزرگ به عنوان بهترین روش حمل و نقل جهت  کالاهای فاسد شدنی نیز در نظر گرفته می‌گردد.

عدم پرداخت هزینه برای زیر ساخت ها

حمل بار هوایی زیر ساخت هایی جهت حرکت در مسیرش مانند راه آهن را دارا نمی‌باشد. در نتیجه از آنجایی که هیچ نوه سرمایه گذاری جهت مسیر تردد هواپیما وجود نخواهد داشت ، بنابراین هزینه زیرساخت کلان را نیز نخواهد داشت.

داشتن مسیر راحت همراه با دسترسی آسان

حمل بار هوایی فاقد موانع فیزیکی می‌باشد و در نتیجه می‌تواند از مسیر چند نوع کشور متفاوت عبور نماید، بدون اینکه جهت انجام عملیات گمرکی نیاز به توقف داشته باشد. بزرگترین هواپیمای حمل کالا کوتاه ترین و مستقیم ترین مسیرها را طی خواهد کرد و خبری از موانع گوناگون مانند دریاها، کوه ها و جنگل ها نخواهد بود.

چگونه بفهمم از کدام هواپیمای حمل کالا استفاده کنم؟

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت هنگام انتخاب بزرگترین هواپیمای حمل کالا، در ابتدا بایستی به نوع کالای خود توجه داشته باشید. چرا که نوع کالا به عنوان اصلی ترین و مهمترین دلیل جهت انتخاب هواپیمای حمل کالا در نظر گرفته می‌شود.

در نتیجه شما می توانید با اطلاع یافتن از نوع کالای خود، بهترین بزرگترین هواپیمای حمل کالا جهت حمل بار هوایی را انتخاب نمایید و به تجارت خود بپردازید. همچنین شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با ارائه خدمات حمل بار هوایی نیز میتواند یاری‌رسان شما باشد.

بزرگترین هواپیما جهت حمل بار در حال حاضر جهان کدام است؟

 در ادامه مطلب به بزرگترین هواپیمای حمل کالا خواهیم پرداخت. این هواپیماها عبارتنداز؛

هواپیما آنتونوف 225

هواپیمای آنتونوف 225 یا Antonov An-225 به‌ عنوان یکی بزرگترین هواپیمای حمل کالا و باربری در سطح جهان نیز در نظر گرفته می‌شود که جهت حمل بار هوایی مورد استفاده می‌گیرد.

این هواپیما از توانایی بسیار بالایی حمل 250 بار را برخوردار می‌باشد. لازم به ذکر است در سال 1988 این هواپیمای غول پیکر روسی وارد صنعت و سازمان های هواپیمایی این کشور گردید تا بار‌ها و اجسام بسیار سنگین را جابه‌جا نماید. همچنین آنتونوف 225 ابتدا در برنامه فضایی شوروی سابق در جهت تقویت و حمل شاتل‌ های فضایی و هوایی طراحی گشته بود، اما امروزه از آن جهت جابه‌جا نمودن اشیاء بسیار سنگینی همچون انواع ژنراتور‌های 150 تنی و لوکوموتیو استفاده ها استفاده می‌گردد.

هواپیما بوئینگ 8-747

لازم به ذکر است تعداد بالایی از بزرگترین هواپیمای باربری در سطح جهان از نوع بوئینگ دریم لیفتر 8-747 Boeing 747-8 می‌باشند که به علت داشتن 4 موتور قدرتمند در طراحی خود به عنوان غول پیکرترین و بزرگترین هواپیما‌ها در سطح دنیا به شمار می‌روند. این هواپیما‌ها از  توانایی بسیار بالایی در جهت بلند شدن بار از زمین را با باری معادل وزنی 137 تن را دارند، طراحی بدنه بوئینگ 8-747 به‌ شکلی صورت گرفته است تا هواپیما بتواند بار‌های بسیار سنگین و غول پیکر را با طراحی‌های غیرمعمول حمل و نقل و جا به جا نماید.

هواپیما لاکهید 5-C گلکسی

لاکهید 5-C گلکسی یا Lockheed C-5 Galaxy هم به عنوان یکی از بزرگترین هواپیمای حمل کالا در سطح جهان که بیشتر برای نیرو‌های نظامی آمریکا طراحی و ساخته گشته است در نظر گرفته می‌شود.

این هواپیما توانایی حمل بارهای عظیم‌الجثه و سنگین را دارد. این هواپیمای ترابری جهت حمل هلیکوپتر، انواع تانک و انواع تجهیزات نظامی نیرو‌های نظامی آمریکا استفاده می‌گردد.

چرا بهترین و بزرگترین هواپیما برای حمل بار بهترین است؟

در حال حاضر صنعت حمل و نقل به ویژه حمل بار هوایی به علت پیشرفت های وسیع تکنولوژی انسان به گونه ای شده است که انجام این کار  را به جایی رسانده است تا بتوانید هواپیماهایی را با ظرفیت بسیار بالا و بیش از ۵۰۰ مسافر را طراحی نمایند و تولید کنند، تا در نهایت کار رفت و آمد را برای افراد و همچنین حمل بار هوایی را بسیار راحت سازند.

البته لازم به ذکر است انسان همواره در این فکر این مورد است تا میزان این راحت و آسان سازی را بالاتر ببرد و به حد بالا برساند. از این رو در سراسر جهان ثابت شده است که حمل بار هوایی و نیز حمل و نقل هوایی با توجه به سرعت بالا و زمان کمی که از مسافران می گیرد، موجب شده است تا بسیاری از متقاضیان این روش به آن جذب گردند و تکنولوژی را وادار نمایند تا ساخت هواپیماهای بسیار جدید و بزرگ تر کنند تا آسایش انسان ها بسیار بیشتر گردد.

از این رو اگر شما قصد انجام حمل بار هوایی برای کالاهای عظیم الجثه و بزرگ را دارید، لازم است از بزرگترین هواپیمای حمل کالا جهت جابجایی کالای خود استفاده نمایید. جابجایی کالا به وسیله بزرگترین هواپیمای حمل و نقل موجب می‌گردد که کالاهای ارسالی شما به سرعت و در زمان کمی به مقصد مورد نظر برسد.

مزایای استفاده از بهترین و بزرگترین هواپیما برای حمل بار نسبت به سایر هواپیماها برای حمل بار

بهترین و بزرگترین هواپیمای حمل کالا جهت انتقال و ترانزیت کالا مزایای را برای متقاضیان این روش به همراه دارد. از مهمترین مزایای حمل بار به این شیوه عبارتند از؛

سرعت بسیار بالا

لازم به ذکر است که با استفاده از بزرگترین هواپیمای حمل کالا شما می‌توانید بزرگترین و عظیم الجثه ترین کالاهای خود را به این شیوه بین مقصد و مبدا جابجا نمایید.

عدم وقفه در حرکت

با بهره گرفتن از بزرگترین هواپیمای حمل کالا در حمل بار هوایی، می توانید بدون ایجاد وقفه در حرکت بزرگ‌ترین کالاها را جابجا نمایید.

معایب استفاده از بهترین و بزرگترین هواپیما برای حمل بار

علاوه بر مزایای ذکر شده جهت استفاده از بزرگترین هواپیما برای حمل بار، این روش از معایبی نیز برخوردار است که این موارد عبارتند از؛

هزینه بسیار بالا

لازم به ذکر است که جابجایی کالا به وسیله بزرگترین هواپیماها، بسیار پرهزینه می‌باشد. در نتیجه قبل از اقدام به جا به جایی کالا بایستی هزینه های آن را در نظر داشته باشید.

جابه جایی کالا تا محل بارگیری از مبدا

دیگر از معایب استفاده از بزرگترین هواپیمای حمل کالا در حمل بارهوایی این مورد است که بایستی کالا های مورد نظر را تا محل بارگیری کالا با روش های دیگر ترانزیت مانند استفاده از جرثقیل انتقال داد.

ابعاد بزرگترین هواپیمای حمل کالا

بزرگترین هواپیماهای حمل کالا در ابعاد گوناگون و متفاوتی ساخته می‌شوند، که بعضی از این هواپیماها عبارتند از:

 • Antonov An

ویژگی های کلی این هواپیما عبارتند از:

 • مقدار گنجایش محموله: ۲۵۰ تن
 • محل نگهداری کالا : ۱۳۰۰ مترمکعب
 • طول کلی هواپیما : ۸۴ متر
 • طول کلی بال‌ها: ۸۸.۴ متر
 • Boeing 747
 • مقدار گنجایش محموله: ۱۳۲۶۰۰ کیلوگرم
 • محل نگهداری کالا: ۸۵۸ مترمکعب
 • طول کلی هواپیما : ۷۶.۳ متر
 • طول کلی بال‌ها: ۶۸.۴ متر
 • Lockheed C
 • میزان ظرفیت محموله: ۱۲۷۴۵۹ کیلوگرم
 • محل نگهداری کالا: ۸۸۰ مترمکعب
 • طول کلی هواپیما : ۷۵.۳۱ متر
 • طول بال‌ها: ۶۷.۸۹ متر

جمع بندی

در این مقاله از سوی شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تلاش کردیم شما را با انواع گوناگون و بزرگترین هواپیما‌ی حمل کالا موجود در دنیا آشنا سازیم. همچنین بعد از بررسی ویژگی‌ های کلی هواپیما‌های باربری، به معرفی بزرگترین هواپیمای حمل کالا پرداختیم. لازم است بدانید امروزه صنعت هواپیما‌سازی پیشرفت بسیار زیادی  نموده است و جهت سرویس‌دهی در امور گوناگون دست به ساخت هواپیما‌های بزرگ به ویژه حمل کالا و بار‌زده است تا متقاضیان راحت‌ تر بتوانند کالاهای سنگین جابه‌جا نمایند.

در نتیجه اگر شما هم قصد حمل بار هوایی کالا را به سایر شهر‌ها یا کشور‌ها دارید، لازم است به شرکت‌ حمل و نقل بین‌المللی ققنوس مراجعه نمایید. در این شرکت ما همراه شما هستیم تا خدمات ارزنده‌ای را مانند حمل بار هوایی، حمل بار زمینی، حمل بار دریایی ، حمل بار درب به درب و موارد مشابه را به شما عزیزان ارائه دهیم.

سوالات متداول

حمل بار هوایی به چه معناست؟

به طور کلی می‌توان گفت هرگونه ترانزیت و جابجایی کالا که به وسیله انواع هواپیما ها به شکل هوایی انجام پذیرد، حمل بار هوایی گفته می‌شود.

مهمترین مزایای بهره مندی از حمل بار هوایی چیست؟

سرعت بسیار بالا در جابه‌جایی کالاها، ارائه خدمات به انواع کالاها، عدم پرداخت هزینه جهت ساخت زیر ساخت‌ها،داشتن مسیر راحت همراه با دسترسی بسیار آسان به آن.

بزرگترین هواپیمای حمل کالا چیست؟

بزرگترین هواپیمای حمل کالا شامل هواپیمای آنتونوف، هواپیمای بوئینگ، هواپیمای لاکهید و مواردی از این قبیل میباشد.

مهمترین معایب استفاده از بزرگترین هواپیمای حمل بار چیست؟

هزینه بالا و جابه‌جایی کالا تا محل بارگیری از مبدا از مهمترین معایب استفاده از بزرگترین هواپیمای حمل بار می‌باشد.ظیم الجثه را تا محل بارگیری از مبدا به وسیله سایر وسیله های حمل و نقل ترانزیت نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x