پونک،مجتمع بوستان،واحد ۷۶۶ اداری

LOGO-FNXCARGO
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
LOGO-FNXCARGO
ارسال-بار-از-نروژ-به-ایران

ارسال بار از نروژ به ایران | روش ها، هزینه ها و مدارک مورد نیاز

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

ارزیابی گمرکی + اهداف اصلی و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

سند دوزبلاغ چیست + کاربردهای آن در حمل و نقل با کامیون

ارسال دارو از آلمان به ایران + نکاتی که باید به آن توجه داشت

کارگو چین به ایران | 0 تا 100 آنچه که لازم است بدانید

کوریر سرویس؛ راهکاری مدرن برای ارسال سریع مرسولات

سرویس پست درب به درب | راهی نوین برای حمل و نقل کالا

تفاوت کراس استافینگ و ترانشیپ / بررسی مزایا و معایب

واردات کالا از هند؛ چالش‌ ها و فرصت‌ ها

واحد شمارش کانتینر TEU چیست + کاربردهای آن

ترمینال کانتینری + اهمیت آن در فرآیند نقل و انتقال کالا

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

افرادی که در نروژ سکونت دارند، قطعا در رابطه با ارسال بار از نروژ به ایران، سوالاتی در ذهنشان ایجاد می شود. نروژ یکی از بزرگترین و زیباترین کشورهای اروپاست؛ که از شهرها و روستاهای زیادی تشکیل شده است و می توان مناسب ترین کشور برای مهاجرت در نظر گرفت.

بنابراین اگر جزء تاجرانی هستید که قصد ارسال بار از نروژ به ایران را دارید، باید با مفاهیم مختلفی که در این زمینه وجود دارد، آشنایی کامل داشته باشید. ما در شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس تصمیم داریم در این مقاله، شما را با هزینه ارسال بار از نروژ، نحوه حمل بار از نروژ، روش های ارسال بار و مدارک مورد نیاز آن آشنا کنیم.

نحوه ارسال بار از نروژ به ایران

 نحوه ارسال بار از نروژ به ایران، شامل مرحل مختلفی می شود که برای اطمینان از رسیدن ایمن و به موقع کالا باید اقدامات متعددی انجام شود. این مراحل شامل آماده سازی کالا، انتخاب روش صحیح حمل و نقل و اطمینان از مرتب بودن تمامی مدارک لازم می باشد که بر هزینه ارسال بار از نروژ اثرگذار است و در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

عرضه کالا

اولین گام در حمل بار از نروژ، سازماندهی کالا است. سازماندهی کالا یعنی، بسته بندی و برچسب گذاری مناسب محصولات برای اطمینان از محافظت از آنها در هنگام حمل و نقل است. بسته بندی باید به اندازه کافی قوی باشد تا در برابر سختی های حمل و نقل مقاومت کند و برچسب زدن باید واضح و دقیق باشد تا اطمینان حاصل شود که کالا به مقصد صحیح می رسد.

انتخاب یک روش تحویل

پس از بسته بندی و برچسب زدن کالا، مرحله بعدی انتخاب روش مناسب ارسال بار از نروژ به ایران است. این امر به عوامل زیادی از جمله اندازه و وزن محصول، مسافت طی شده و سرعت ارسال بستگی دارد. گزینه های حمل بار از نروژ شامل جاده، راه آهن، دریایی و هوایی است.

تهیه اسناد

مهم است که اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک لازم قبل از حمل بار از نروژ وجود دارد. این مدارک شامل اسناد ترخیص گمرکی، مجوزهای واردات و صادرات و بارنامه می شود. مهم است که  شما اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد کامل و دقیق هستند تا از تاخیر یا جریمه جلوگیری شود.

حمل کالا

پس از انجام تمام کارهای مقدماتی می توان کالا را از نروژ ارسال کرد. بسته به نوع حمل و نقل انتخابی، این ممکن است شامل بارگیری کالا با ماشین، قطار، کشتی یا هواپیما باشد. مهم است که اطمینان حاصل شود که کالا در حین حمل و نقل به درستی ایمن شده است تا از آسیب یا از بین رفتن جلوگیری به عمل آید.

تحویل کالاها

در نهایت برای ارسال بار از نروژ به ایران، کالا را می توان به مقصد مورد نظر شما در ایران تحویل داد. این ممکن است شامل حمل و نقل اضافی از طریق جاده، راه آهن یا هوایی، بسته به مقصد نهایی باشد. مهم است که اطمینان حاصل شود که تحویل به موقع و با توجه به نیاز گیرنده انجام می شود.

انواع روش های حمل بار از نروژ

شما برای ارسال بار از نروژ به ایران، علاوه بر اینکه باید تمام مراحل فوق را به ترتیب انجام دهید، مهمترین کار انتخاب یک روش مناسب برای حمل بار از نروژ است. انتخاب مناسب ترین شیوه برای ارسال بار، می تواند هزینه ارسال بار از نروژ را برای شما به حداقل برساند. ارسال بار از نروژ به ایران، به سه روش انجام می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

ارسال بار هوایی از نروژ

یکی از روش های ارسال بار از نروژ به ایران، روش هوایی است. حمل و نقل هوایی بهترین گزینه برای کالاهای فاسد شدنی است که باید سریع به مقصد برسند.

توجه داشته باشید هزینه ارسال بار از نروژ در این روش دارای هزینه بالاتری نسبت به دو روش دیگر می باشد. دو اصطلاح اصلی برای حمل و نقل هوایی به اضافه هزینه ارسال بار از نروژ وجود دارد که شامل وزن جرمی و وزن حجمی می شود. وزن جرم در واقع عددی است که روی ترازو ظاهر می شود. وزن های حجمی برای حمل محموله هایی مانند پنبه که حجم آنها از وزن آنها بیشتر است استفاده می شود.

ارسال بار دریایی از نروژ

حمل و نقل از نروژ از طریق دریا بسته به نوع بار به سه روش FCL (در حالت بار کامل معمولا حجم کالاهای ارسالی بیشتر است و از کل ظرفیت کانتینر استفاده می شود)، LCL (در روش ارسال کالاهای کوچک برای ارسال بار از نروژ به ایران، کالاهای ارسالی زیاد نبوده و تنها بخشی از ظرفیت یک کانتینر مجاز است) و کالاهای انبوه یا فله ای (از کامیون ها برای حمل محموله های بزرگ مانند مواد معدنی، شن و ماسه و تجهیزات صنعتی استفاده می کنند) انجام می شود.

دو قرارداد متداول برای حمل و نقل اقیانوسی وجود دارد که شامل EXW و FOB می شوند؛ همچنین در حمل و نقل، چندین اصطلاح بین المللی وجود دارد که دانستن آنها مهم است و تأثیر زیادی بر هزینه های حمل و نقل دارند که یکی از این اصطلاحات اینکوترمز است.

ارسال بار زمینی از نروژ

حمل و نقل زمینی یکی از قدیمی ترین و ایمن ترین روش های حمل و نقل است. به این ترتیب هزینه ارسال بار از نروژ در حمل زمینی کمتر از روش های هوایی و دریایی خواهد بود؛ اما زمان رسیدن کالا به مقصد بیشتر می شود. از این روش برای ارسال بارهایی که وزن و حجم زیادی دارند استفاده می شود.

تحویل بار زمینی به دو صورت انجام می شود که شامل فول تراک و گروپاژ است. در فول تراک، ظرفیت کامل کامیون به صورت اجاره داده می شود. اما در گروپاژ، فقط کسری از اندازه کامیون اجاره می شود. بنابراین برای ارسال بار از نروژ به ایران، مناسب ترین روش و امن ترین روش، انتخاب راه زمینی برای حمل بار از نروژ است و هزینه ارسال بار از نروژ را برای شما به حداقل می رساند.

لیست مدارک مورد نیاز جهت حمل بار از نروژ

همانطور که پیش تر گفتیم، برای ارسال بار شما باید تمام مراحل را پشت سر بگذارید. مهمترین کار هم انتخاب مناسب ترین روش برای حمل بار از نروژ است که بدون داشتن مدارک مورد نیاز جهت حمل، نمی توانید بار را از نروژ وارد ایران کنید. مدارک مورد نیاز برای ارسال بار از نروژ به ایران، بسته به مسیر حمل و نقل و ماهیت محموله متفاوت است. برای بارهای شخصی مدارکی که نیاز است داشته باشید شامل:

 • گذرنامه
 • مدارک شناسایی معتبر
 • بلیت

اما برای بارهای تجاری، مدارکی که مورد نیاز است شامل:

 • مجوزهای واردات
 • گواهی مبدا
 • بیمه نامه
 • معرفی نامه شرکت جهت انجام امور گمرکی
 • مدارک شناسایی
 • گواهی های پروفرما
 • رسید انبار
 • لیست عدل بندی
 • اصل و فتوکپی کارت ویزیت
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه ورق استاندارد
 • طبق برگه MSDS(برای محصولات آزمایشگاهی و پتروشیمی)

هزینه ارسال بار از نروژ

هزینه ارسال بار از نروژ به ایران به عوامل مختلفی از جمله اندازه و وزن محصول، محل پوشش آن و نحوه حمل و نقل انتخابی بستگی دارد. در ادامه برخی از عوامل کلیدی که بر هزینه های حمل و نقل از نروژ تأثیر می گذارد را به شما معرفی می کنیم:

مسافت طی شده

فاصله تا مقصد عامل مهم دیگری است که بر هزینه ارسال بار از نروژ تأثیر می گذارد. مسافت های طولانی تر به منابع و زمان بیشتری برای حمل و نقل کالا نیاز دارد که هزینه های حمل و نقل را افزایش می دهد.

روش حمل و نقل

روش حمل و نقل انتخاب شده برای حمل کالا نیز بر قیمت آن تاثیر دارد. حمل و نقل جاده ای به طور کلی ارزان ترین گزینه برای ارسال بار از نروژ به ایران در مسافت های کوتاه است، در حالی که حمل و نقل دریایی یا هوایی می تواند گران تر اما برای مسافت های طولانی تر سریع تر باشد.

هزینه سوخت

از آنجایی که قیمت سوخت مستقیماً بر هزینه های عملیاتی کامیون ها، کشتی ها و هواپیماها تأثیر می گذارد، می تواند تأثیر قابل توجهی بر هزینه ارسال بار از نروژ داشته باشد. افزایش قیمت سوخت منجر به افزایش هزینه های حمل و نقل خواهد شد.

عوارض گمرکی و مالیات

عوارض گمرکی و مالیات نیز ممکن است در هزینه ارسال بار از نروژ نقش داشته باشد. بسته به کالاهای در حال حمل و ارزش آنها، ممکن است عوارض گمرکی و مالیات اعمال شود که هزینه حمل و نقل را افزایش می دهد. علاوه بر هزینه های حمل و نقل، هزینه های دیگری نیز در ارتباط با حمل کالا از نروژ وجود دارد. این هزینه ها شامل بیمه، مالیات و سایر هزینه ها می شود.

خدمات شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس برای ارسال بار از نروژ به ایران

مهمترین کاری که برای ارسال بار از نروژ به ایران باید انجام دهید این است که قبل از انجام هر کاری، یک شرکت حمل و نقل معتبر پیدا و تمام کارهای حمل بار از نروژ را به آن ها بسپارید. این کار باعث می شود که بار شما بدون هیچ آسیب و در امنیت کامل به مقصد برسد. همچنین در فرآیند ارسال بار هم مشکلی برای شما پیش نمی آید.

شرکت حمل و نقل ققنوس خدماتی همچون انتخاب بهترین مسیر برای حمل بار از نروژ، هزینه مناسب و مقرون به صرفه بودن را به شما ارائه می دهد. همچنین با ارائه تمامی مدارک و اسناد به شرکت ما، در هر زمانی که بخواهید می توانید به مدارک خود دسترسی داشته باشید. بنابراین برای ارسال بار از نروژ به ایران می توانید از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

سوالات متداول

ارسال بار از نروژ به ایران به چند روش انجام می شود؟

حمل بار از نروژ علاوه بر مراحل مختلفی که دارد، به سه روش انجام می شود. در حالت کلی شما می توانید بار خود را به روش هوایی، دریایی و زمینی از نروژ به ایران وارد کنید. ناگفته نماند انتخاب بهترین روش هم می تواند تاثیر زیادی بر روی هزینه ارسال بار از نروژ داشته باشد.

برای ارسال بارهای شخصی چه مدارکی نیاز است؟

برای ارسال بار، بسته به اینکه شما چه وسیله ای را بخواهید ارسال کنید، مدارک ویژه خود را نیاز دارد. برای ارسال بارهای شخصی شما باید مدارکی همچون، پاسپورت، مدارک شناسایی که معتبر باشد و بلیت را تهیه و به همراه داشته باشید.

برای حمل بار از نروژ چه مراحلی را باید طی کرد؟

برای حمل بار از نروژ، باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید که این مراحل در حالت کلی شامل آماده سازی کالا، انتخاب مناسب ترین روش برای حمل بار و ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز می شود.

چه عواملی بر هزینه ارسال بار از نروژ تاثیر می گذارد؟

مهمترین عواملی که بر هزینه ارسال بار از نروژ تاثیر می گذارد شامل مسافتی که بار باید طی کند، انتخاب روش حمل و نقل، قیمت سوخت و عوارض گمرکی است؛ علاوه بر این عوامل، هزینه بیمه و مالیات هم تاثیر بسزایی خواهد داشت.

جمع بندی

قصد ما در جمع آوری مطالب این مقاله، این بود که شما را با ارسال بار از نروژ به ایران بیشتر آشنا کنیم. به طور کلی به سه روش شما می توانید برای حمل بار از نروژ اقدام کنید که شامل روش هوایی، دریایی و زمینی می شود. همچنین عواملی بسیاری هم بر هزینه ارسال بار از نروژ تاثیر می گذارد که می توانید با انتخاب مناسب ترین روش، این هزینه را کاهش دهید.

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، در زمینه حمل بار دریایی، حمل بار زمینی، حمل درب به درب، هزینه های مربوط به حمل و نقل کالا، خدماتی را خدمت شما عزیزان ارائه می کند. شما می توانید برای حمل بار از نروژ، با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا به راحتی فرایند ارسال بار برای شما انجام شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x