پونک،مجتمع بوستان،واحد ۷۶۶ اداری

LOGO-FNXCARGO
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
LOGO-FNXCARGO
کارت-امنیت-حمل-و-نقل-چیست؟

کارت امنیت حمل و نقل چیست؟

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

ارزیابی گمرکی + اهداف اصلی و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

سند دوزبلاغ چیست + کاربردهای آن در حمل و نقل با کامیون

ارسال دارو از آلمان به ایران + نکاتی که باید به آن توجه داشت

کارگو چین به ایران | 0 تا 100 آنچه که لازم است بدانید

کوریر سرویس؛ راهکاری مدرن برای ارسال سریع مرسولات

سرویس پست درب به درب | راهی نوین برای حمل و نقل کالا

تفاوت کراس استافینگ و ترانشیپ / بررسی مزایا و معایب

واردات کالا از هند؛ چالش‌ ها و فرصت‌ ها

واحد شمارش کانتینر TEU چیست + کاربردهای آن

ترمینال کانتینری + اهمیت آن در فرآیند نقل و انتقال کالا

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

قبل از آن که در مورد کارت امنیت حمل و نقل صحبت کنیم باید بگوییم که چرا نقل و انتقال در سطح بین المللی در این شرایط بسیار اهمیت پیدا کرده و چه دلیلی دارد که شاهد این نوع نقل و انتقال در صنعت حمل و نقل در کل جهان هستیم؟ در جواب این موضوع باید به چند موضوع بسیار توجه کرد.

در مرحله اول باید به این نکته اشاره کرد که از دیرباز ارتباط بین کشورها و حمل محصولات به عنوان یک مسئله مهم شناخته شده است. به عنوان نمونه جاده ابریشم یکی از مهم ترین مسیرهای نقل و انتقال در سطح بین المللی می باشد زیرا شرق آسیا را به اروپا وصل کرده و از قدیم از این راه برای حمل بار از آسیا به اروپا استفاده شده است.

هم اکنون شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس قصد دارد در این مقاله بیشتر به توضیحاتی درباره کارت امنیت حمل و نقل بپردازد، تا پایان با ما همراه باشید.

تعریف کارت امنیت حمل و نقل

کارت امنیت حمل و نقل جهت پیشگیری از هر گونه کارهای خلاف قانون و دزدی، برای افرادی که در صنعت حمل و نفل بین المللی مشغول به کار هستند صادر خواهد شد. افرادی که به این کارت احتیاج دارند شامل کارکنان کشتی، کشتی‌ ها، دریانوردان و … می باشد. در واقع این کارت تنها برای افرادی که عضو گروهک های تروریستی یا دارای محکومیت یا جرم (به غیر از برخی از موارد) نیستند صادر خواهد شد؛ زیرا این دو از عوامل مهم در وارد شدن یک شخص به یک شهر یا کشور جدید می باشند.

به طور کلی این کارت یک هویت جهانی برای فعالان صنعت حمل و نقل در نظر خواهد گرفت. این کار تحت نظر سازمان حمل و نقل بین المللی می‌ شود. این کارت ها محدودیت نقل و انتقال هوایی یا دریایی را از بین می برد و به شخص اطمینان خاطر می دهد که بار وی بدون مشکل ترخیص خواهد شد.

مفهوم امنیت حمل و نقل

در سال های اخیر نقل و انتقال در سطح بین المللی بسیار پیشرفت کرده و چون نیاز است که کشورها و دیگر صنایع در کل جهان با هم در ارتباط باشند، لازم است تا در نقاط گوناگون جهان نقل و انتقال کالا انجام شود. به همین دلیل مسائلی که بسیار حائز اهمیت است آگاهی از  کارت امنیت حمل و نقل در نقل و انتقال های جهانی می باشد. با توجه به بالا بودن نیاز صنایع و کشورها جهت تامین مواد شاهد افزایش اهمیت امنیت حمل و نقل هستیم و همین مسئله سبب شده تاکنون مسیرهای گوناگون دریایی، جاده‌ای و هوایی و… جهت جا به جایی کالا برقرار شود و شاهد ترانزیت بار در این مسیرها باشیم.

 به دلیل ماهیت سیستم های نقل و انتقال ، موضوع امنیت و سلامت به سبک ها و پایانه ها ارتباط دارد که هر کدام بخش های مختلفی از موضوعات را شامل می شود. در جاهایی که مسافران و باربری جمع و پراکنده می شوند پایانه ها به طور ویژه ای بر روی موضوعات امنیت و سلامت متمرکز می شوند . زیرا ایستگاه های راه آهن و فرودگاه ها از مکان های پر جمعیت محسوب می شوند و امنیت حمل و نقل از مسائلی است که باید به آن توجه بسیار داشت.

در صنعت حمل و نقل ، امنیت به دو قسمت امنیت کارگران و سرقت تقسیم می شود. به دلیل به وجود آمدن زنجیره های عرضه جهانی بر امنیت حمل و نقل به تدریج به یک خط مشی کلی اما پیچیده تبدیل خواهد شد که شامل چندین بعد و اندازه های پتانسیلی است .

اهمیت امنیت حمل و نقل

بعد از آن که شما را با کارت امنیت حمل و نقل آشنا کردیم، بهتر است تا به این مسئله بپردازیم که چرا برای  نقل و انتقال کالا و امنیت آن ها به عنوان یک مسئله مهم و حائز اهمیت تلقی می شود؟ در پاسخ به این موضوع باید بگوییم که در حالت کلی برای نقل و انتقال کالا لازم است تا امنیت راه، وسایل حامل بار و… به طور کامل تأمین شود. زیرا اگر هر کدام از این مواردی که ذکر شد با مشکل رو به رو شود، تمام روند نقل و انتقال بار با مشکل نبود امنیت رو به رو خواهد شد و صاحب بار متحمل خسارات و ضررهای فراوانی خواهد شد.

جدا از نوع نقل و انتقال و مسیر آن، اهمیت امنیت حمل و نقل به عنوان یک مسئله بسیار مهم شناخته شده است که همه ی دولت ها تمام سعی خود را می کنند که هم در مسیرهای داخلی و هم در مسیرهای خارجی این امنیت را برقرار کنند تا فضایی مناسب برای ترانزیت بار فراهم کرده باشند.

مهم ترین دلایل اهمیت امنیت حمل و نقل

از موضوعات مهمی که باید به آن توجه داشت بحث کارت امنیت حمل و نقل و دلایل اهمیت آن می باشد‌. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس قصد دارد که در رابطه با دلایل این اهمیت توضیحات جامع و کاملی را به شما همراهان گرامی  ارائه دهد، از مهم ترین دلایل اهمیت امنیت حمل و نقل می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

نقش و تعاملات کشورها در تامین امنیت حمل و نقل

برای انجام مراحل نقل و انتقال در سطح بین المللی لازم است تا کشورهای متعددی با یکدیگر تعامل داشته و شاهد مسائل گوناگونی اعم از تعاملات مختلف بین کشورها در این زمینه باشیم. به طور کلی مراحل نقل و انتقال بین المللی حداقل دو کشور را درگیر خواهد کرد و هر چه  بیشتر برای عبور محصولات و بار از نقاط  گوناگون نیاز باشد، بنابراین کشورهای بیشتری نیز درگیر این موضوع خواهند شد.

به این خاطر اهمیت امنیت حمل و نقل بسیار گسترده شده چون نیاز است تا چندین کشور با هم تعامل داشته و امنیت حمل و نقل را برقرار کنند همچنین با داشتن کارت امنیت حمل و نقل دیگر از سرقت کالاها جلوگیری به عمل می آید.

خطرات مسیرهای بین المللی و نیاز به تامین امنیت حمل و نقل

از دیگر دلایل اهمیت حمل و نقل که صاحب بار را مجبور به أخذ کارت امنیت حمل و نقل می کند این است که در حالت کلی در مسیرهای حمل کالا شاهد خطراتی خواهیم بود و این موضوع از گذشته تاکنون وجود داشته و حتی در گذشته سبب شده که تجار ضررهای فراوانی را متحمل شوند.

به همین خاطر از اول شاهد تدابیر امنیتی گوناگونی برای کنترل و مدیریت این مشکلات هستیم و امروزه نیز این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد به همین دلیل برای نقل و انتقال های بین المللی که ممکن است چند کشور درگیر آن باشند، شاهد تدابیر گوناگونی برای رفع این چالش های حمل و نقل خواهیم بود.

نکات مهم در امنیت حمل بار

اگر شما عزیزان تصمیم دارید که محصولات خود را در سطح بین المللی ارسال کنید لازم است علاوه بر داشتن کارت امنیت حمل و نقل، باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید. این نکات شامل موارد ذیل است؛

انتخاب روش حمل و نقل مناسب

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که هر روزه شاهد روش های نقل و انتقال مختلفی هستیم و اگر اقدام به حمل بار در سطح بین المللی کنید، بهتر است برای رسیدن به هدف، روش مناسب حمل و نقل را انتخاب تا به بهترین نحو انجام شود. هر روشی شرایط خاص خود را دارد و تجار باید با توجه به نوع بار خود روش متناسب با آن را انتخاب کند.

انتخاب مسیر مناسب

از دیگر نکات مهم در امنیت حمل بار انتخاب مسیر مناسب است. در واقع باید به این نکته توجه بسیار داشت که جهت بالا بردن امنیت حمل بار خود باید بعد از انتخاب شیوه حمل بار مناسب، مسیر مناسب جهت حمل را انتخاب کرد.

کمک گرفتن از شرکت های فعال در زمینه ترانزیت

امروزه اشخاص و شرکت های بسیار زیادی در حوزه نقل و انتقال های بین المللی فعالیت خود را آغاز کرده اند و شاهد شرکت های مختلفی در این حوزه هستیم. شما همراهان عزیز می توانید با سپردن کالاهای خود به شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با اطمینان خاطر محصولات خود را ارسال کنید. چون انتخاب شرکت مناسب سبب می شود بدون ایجاد مشکل مرسولات به مقصد نهایی برسند.

مشخصات مورد نیاز کشتی برای سیستم های شناسایی خودکار

همان طور که گفته شد کارت امنیت حمل و نقل برای بالا بردن امنیت نقل و انتقال مرسولات و جلوگیری از سرقت کالا برای خدمه کشتی، کشتی های دریایی و… صادر می شود.

سیستم های شناسایی خودکار به طور الکترونیکی مشخصات مرتبط با کشتی را پیگیری خواهند کرد. مشخصات کشتی برای سیستم های شناسایی خودکار شامل هویت کشتی مورد نظر، حداقل سرعت و حداثر سرعت، مسیر در نظر گرفته شده و مسیرهای جایگزین، عنوان محموله یا عنوان علت حرکت، مکان شروع و مکان پایان می باشد و دیگر مشخصات مورد نیاز را نیز ارسال خواهند کرد. مشخصاتی همچون AIS نیز برای نظارت بر سواحل و کشتی ها کاربرد خواهد داشت.

خدمات حمل و نقل بین المللی شرکت ققنوس

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس در راستای واردات و صادرات بار و جا به جایی آن ها فعالیت خود را آغاز کرده است. بنابراین شما عزیزان به‌ جای گذراندن  پروسه طولانی و تایید هویت در آژانس و یا سازمان های بین المللی، بهتر است به شرکت هایی همچون شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کنید تا بدون ایجاد مشکل روند ارسال بار شما را انجام دهند.

برای بالا بردن امنیت بار خود باید کارت امنیت حمل و نقل را دریافت کرده باشید که در این زمینه شرکت ما می تواند شما را به بهترین شکل راهنمایی کند و در صورت همکاری با تیم ما بدون کارت امنیت حمل و نقل مرسولات خود را ارسال کنید.

 شرکت حمل و نقل بین المللی از موقع خروج مرسوله تا زمان تحویل آن به گیرنده کالا از مشتریان خود پشتیبانی و حمایت می کند. ویژگی منحصر به تیم ما نسبت به دیگر شرکت ها این است که در مقابل واردات و صادرات به موقع و صحیح خود چک تضمینی به مشتریان خود ارائه می دهد.

سوالات متداول

چه‌ موقع کارت امنیت حمل و نقل صادر می شود؟

کارت امنیت حمل و نقل جهت پیشگیری از هر گونه کارهای خلاف قانون و دزدی، برای افرادی که در صنعت حمل و نفل بین المللی مشغول به کار هستند صادر خواهد شد. افرادی که به این کارت احتیاج دارند شامل کارکنان کشتی، کشتی‌ ها، دریانوردان و … می باشد.

امنیت حمل و نقل به چند قسمت تقسیم می شود؟

در صنعت حمل و نقل ، امنیت به دو قسمت امنیت کارگران و سرقت تقسیم می شود. به دلیل به وجود آمدن زنجیره های عرضه جهانی بر امنیت حمل و نقل به تدریج به یک خط مشی کلی اما پیچیده تبدیل خواهد شد که شامل چندین بعد و اندازه های پتانسیلی است .

در امنیت حمل بار باید به چه نکاتی توجه کرد؟

علاوه بر داشتن کارت امنیت حمل و نقل، باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید. این نکات شامل مواردی همچون انتخاب روش حمل و نقل مناسب، انتخاب مسیر مناسب و کمک گرفتن از شرکت های فعال در زمینه ترانزیت می باشد.

دلایل اهمیت حمل بار کدامند؟

از موضوعات مهمی که باید به آن توجه داشت بحث کارت امنیت حمل و نقل و دلایل اهمیت آن می باشد‌ که از مهم ترین دلایل اهمیت آن می توان به نقش و تعاملات کشورها در تامین امنیت حمل و نقل و خطرات مسیرهای بین المللی و نیاز به تامین امنیت حمل و نقل اشاره کرد.

جمع بندی

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با در اختیار داشتن نیرویی متخصص و مجرب و همچنین رعایت قوانین و مقررات حمل این تضمین را به مشتریان خود می دهد که امنیت حمل بار در اولویت کار خود قرار دهند و مشتریان عزیز می توانند با خیال آسوده به تجارت و بازرگانی خود بپردازند، همچنین تیم شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس سعی دارد تا علاوه بر راحتی، مرسولات شما را با ایمنی بالا از مبدا به مقصد برساند.

برای ارسال مرسولات و خدمات خود در سطح بین المللی و یا وارد کردن کالا بدون نیاز به کارت امنیت حمل و نقل بهتر است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x