حمل-به-صورت-FTL-به-صورت-زمینی-چیست؟

حمل به صورت FTL به صورت زمینی چیست؟

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

ارزیابی گمرکی + اهداف و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

سند دوزبلاغ چیست + کاربردهای آن در حمل و نقل با کامیون

ارسال دارو از آلمان به ایران + نکاتی که باید به آن توجه داشت

کارگو چین به ایران | 0 تا 100 آنچه که لازم است بدانید

کوریر سرویس؛ راهکاری مدرن برای ارسال سریع مرسولات

سرویس پست درب به درب | راهی نوین برای حمل و نقل کالا

تفاوت کراس استافینگ و ترانشیپ / بررسی مزایا و معایب

واردات کالا از هند؛ چالش‌ ها و فرصت‌ ها

واحد شمارش کانتینر TEU چیست + کاربردهای آن

ترمینال کانتینری + اهمیت آن در فرآیند نقل و انتقال کالا

آنچه در این مطلب میخوانید😃

مقدمه

یکی از پرطرفدار ترین روش ها با استفاده از کامیون های مخصوص، روش حمل و نقل زمینی (بخصوص حمل ftl زمینی) می باشد. با روش حمل و نقل زمینی هم افراد و هم محموله های مختلف را می توان جابجا نمود. در زمینه ی حمل و نقل محصولات و کالاها سه فاکتور اصلی باید در نظر گرفته شود. در این محتوا با ما همراه باشید تا بیشتر با حمل به صورت FTL به صورت زمینی آشنا شوید.

این سه فاکتور با اهمیت شامل امنیت باربری، ارسال به موقع و به وقت سفارشات مختلف و هزینه ی موجود می باشد. انتخاب شرکت حمل و نقل مناسب، یکی از بهترین تضمین هایی است که هنگام حمل و نقل کالا و محاسبه ی هزینه های حمل بار برای افراد وجود دارد. یکی از شیوه های حمل و نقل کالا، حمل ftl زمینی و یا به عبارت دیگر کامیون دربستی می باشد. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس شما را به ادامه ی مطلب دعوت می نماید.

حمل به صورت FTL به صورت زمینی

حمل به صورت FTL به صورت زمینی

روش حمل ftl زمینی (Full Truck Load) توسط کامیون های مناسب و با استفاده از  نیروهای متخصص و مجرب انجام می شود. همان طور که در مقدمه هم به این موضوع اشاره نمودیم، در روش حمل بار ftl زمینی کامیون مورد نظر در اختیار بار شما قرار دارد و همین امر سبب می شود که بار مورد نظر در کمترین زمان ممکن به دست مشتریان برسد. این روش حمل برای حمل کالاهایی که در مقابل آسیب بسیار حساس هستند مناسب می باشد.  

برای توضیح حمل ftl زمینی و یا روش کامیون دربستی از یک سری ارقام و اعداد مختلف استفاده می گردد که شامل: چهل و چهار پوند، دو هزار و پانصد فوت و یا چهل و هشت پالت استاندارد (چهل و هشت در چهل جاگیری) می باشد.

چه مواقعی از حمل ftl استفاده کنیم؟

بهتر است بدانید که  در مواقعی که حجم بار مورد نظر شما زیاد باشد و نیازمند اجاره ی یک کامیون به صورت دربستی باشید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که حمل ftl زمینی را برای محموله های خود انتخاب نمایید.

همان طور که مطلع هستید کسب و کارهای مختلف و مشاغل به دلایل: حمل و ارسال سریع و به موقع کالای مورد نظر، مناسب بودن برای کالاهای شکننده و محموله های با حجم بالا و سنگین از روش حمل بار ftl زمینی استفاده می کنند. در ادامه ی بحث با شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس همراه باشید.

فرق بین ftl و ltl

 به منظور حمل و نقل محموله و کالاها دو روش پیش روی تجار و بازرگانان می باشد. این دو روش شامل: روش خرده بار زمینی (ltl) و روش کامیون دربستی (ftl) می باشد. در روش حمل ftl زمینی بار مورد نظر تمام فضای کامیون را در اختیار دارد و کامیون به صورت دربستی استفاده می گردد.

در عین حال در روش حمل ltl زمینی میزان حجم کالا زیاد نیست و این امر باعث می گردد کل فضای کانتینر به طور کامل پر نشود، در این مواقع برای کاهش هزینه های اضافی، محموله های مختلفی را در یک کانتینر استفاده می کنند. در صورتی شرکت های حمل و نقل بار بیشتر از چهل و چهار هزار پوند را روی کانتینر خود قرار می دهند که محموله ها به صورت ایمن بارگیری شوند و هیچ گونه خطری هنگام حرکت کانتینر برای کالا وجود نداشته باشد.

بر خلاف روش حملftl  زمینی، در روش حمل ltl قطع به یقین هزینه ی پرداختی برای صاحبان کالا کمتر می گردد. چرا که در این روش با توجه به اینکه تعداد محموله ها کمتر از یک کامیون است و قیمت نهایی برای صاحبان کالا بسیار پایین است. به این نکته توجه داشته باشید که اگر زمان کافی برای ارسال کالا را در اختیار ندارید هیچ گاه روش حمل ltl را امنتخاب نکنید.

  چرا که این روش زمان بیشتری برای ارسال کالا نیاز دارد و کامیون به صورت دربستی در اختیار صاحب کالا نمی باشد. بهتر است بدانید که تنها تفاوت روش حمل ftl زمینی و روش حمل ltl زمینی در فضای اختصاص داده شده به کالا و هزینه ای است که صرف حمل و نقل کالا می گردد.

ltl  یا ftl کدام روش را برای حمل کالا انتخاب می کنید؟

عوامل مختلفی سبب انتخاب روش حمل کالا به صورت ftl زمینی و یا به صورت حمل ltl می شود. این عوامل شامل: حجم کالای مورد نظر، نوع بسته بندی محموله، مسافت مورد نظر از مبدا تا مقصد و نوع تحویل بار می باشد.

برای مثال وزن بسته بندی های چوبی بسیار زیاد است و بهتر است که از روش حمل ftl زمینی استفاده نمایید. اما اگر بسته بندی با جعبه های مقوایی انجام گرفته باشد، روش  حمل ltl بهتر است. در کل می توان اظهار نمود که حمل محموله ها با روش گروپاژ یا ltl یک نوع حمل مشترک بین صاحبان کالا می باشد که از نظر هزینه بسیار به صرفه است.

علاوه براین در روش حمل ftl زمینی کامیون مورد نظر تنها یک بار عمل بارگیری را انجام می دهد و به طور اختصاصی در اختیار بار شما قرار می گیرد. همین امر سبب کاهش مسافت حمل کالا می گردد. علاه بر این روش حمل ftl احتمال آسیب به محموله های مورد نظر را تا حد ممکن کاهش می دهد.

این روش برای حمل کالاهای پرحجم و سنگین بسیار باصرفه تر می باشد و از آن جایی روش ftl زمینی مختص یک بار مخصوص می باشد، زمان ارسال کالا را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. برای اطمینان خاطر از ارسال به موقع محموله ها، کالای خود را به شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس واگذار نمایید.

مزایا و معایب حمل ftl

در شیوه ی ارسال و حمل کالا به صورت ftl  زمینی، ممکن است که کالای مورد نظر به تمام فضای داخل کامیون احتیاج داشته باشد. بنابراین در این روش حمل و نقل کامیون منحصرا در اختیار بار شما قرار می گیرد. در روش حمل بار به صورت ftl زمینی شما حق انحصار را برای حمل و نقل کالای خود تعیین می کنید، پس دیگر جای نگرانی در زمینه ی عوض شدن کالا و همچنین قرار گرفتن کالای شما در کنار دیگر کالاها و بارها وجود ندارد. حمل ftl زمینی دارای مزایا و معایب فراوانی می باشد که به شرح زیر می باشد:

 مزایای حمل ftl زمینی

  • حمل و نقل کالا در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.
  • برای کالاها ی حساس و آسیب پذیر بسیار مناسب می باشد.  
  • بار مورد نظر در کامیون دربستی از مبدا تا مقصد باقی خواهد ماند.
  • برای حمل کالاهای با حجم زیاد و بزرگ استفاده می گردد.

معایب حمل ftl زمینی

  • صاحبان کالا حمل و نقل کالا دارای هزینه ی بسیار زیادی می باشد.
  • به منظور حمل کالاهای کوچک و با حجم پایین استفاده نمی گردد.
  • کامیون حمل بار  تنها به یک کالا اختصاص پیدا می کند.

سوالات متداول

چند نوع روش به منظور حمل و نقل زمینی کالاها وجود دارد؟

دو نوع روش برای حمل و نقل  زمینی کالاها وجود دارد: 1- روش حمل ftl زمینی 2- روش حمل ltl زمینی

چه عواملی سبب انتخاب روش حمل کالا به صورت حمل ftl زمینی و یا به صورت حمل ltl زمینی می گردد؟

عوامل مختلفی در انتخاب روش حمل کالا وجود دارد که شامل: حجم کالای مورد نظر، نوع بسته بندی محموله، مسافت مورد نظر از مبدا تا مقصد و نوع تحویل بار می باشد.

چه اعداد و ارقامی برای توضیح حمل ftl زمینی استفاده می گردد؟

چهل و چهار پوند، دو هزار و پانصد فوت و یا چهل و هشت پالت استاندارد.

مزایای حمل ftl زمینی شامل چه مواردی است؟

حمل و نقل کالا در زمان محدود، مناسب برای کالاهای پر حجم و محموله های حساس و آسیب پذیر و استفاده از کامیون حمل کالا به صورت دربستی از مزایای حمل ftl زمینی می باشد.

جمع بندی

همان طور که می دانید کامیون ها نقش بسیار پر رنگی را در کشور های مختلف به منظور حمل و نقل کالا و بارهای موجود ایفا می کنند. حمل و نقل زمینی یکی از قدیمی ترین روش های حمل بار در حمل و نقل می باشد.

با توجه به مزایای بسیار زیادی که حمل و نقل زمینی دارد، در بین افراد جامعه مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته است. همان طور که در این مقاله اشاره نمودیم حمل بار زمینی به دو روش: حمل ftl زمینی (Full Truck Load) و حمل ltl زمینی  (Less than truck load) صورت می گیرد.

بسته به شرایط موجود، صاحبان کالا یکی از روش ها را برای حمل محموله ی خود انتخاب می کنند. به طور کلی اگر شما برای حمل کالای خود زمان زیادی را در اختیار ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حمل ftl زمینی را برای ارسال کالاهای خود در نظر داشته باشید. چون این روش علاوه بر اینکه کالا را به موقع به دست شما می رساند، از آسیب دیدن محموله هم جلوگیری به عمل می آورد.

در عوض اگر حجم بار شما زیاد نباشد و زمان لازم را برای ارسال کالا در اختیار دارید، روش حمل ltl زمینی از نظر هزینه بسیار با صرفه تر از روش حمل ftl زمینی می باشد. شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس با بیش از چندین سال سابقه ی کاری، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x