پونک،مجتمع بوستان،واحد ۷۶۶ اداری

LOGO-FNXCARGO
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
LOGO-FNXCARGO
بهترین تنگه های بین المللی جهان

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

اشتراک گذاری :

واتساپ
تلگرام

ارزیابی گمرکی + اهداف اصلی و مهمترین وظایف ارزیاب گمرک

حمل بار فله از چین / انواع بار فله در حمل و نقل دریایی از چین

مهمترین بنادر تجاری چین | دلایل اهمیت بنادر تجاری چین

حمل بار از بندر تایچنگ / مراحل حمل، روش ها و امکانات تایچنگ

حمل هوایی باتری چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

ترانزیت فرودگاهی + تفاوت پرواز ترانزیتی، مستقیم و بدون توقف

شماره پلمپ کانتینر + انواع رنگ در پلمپ کانتینر و کاربرد آنها

ارسال بار از آفریقا | بهترین روش ارسال کدام است؟

بزرگترین بنادر کانتینری جهان (معرفی 10 مورد از مهمترین بنادر)

تفاوت لجستیک و زنجیره تامین | 0 تا 100 آنچه که باید بدانید

آشنایی با انواع بوژی کش + کاربرد آن ها در صنعت حمل و نقل

اظهارنامه اجمالی در گمرک + تفاوت آن با مانیفست

مشاور بازرگانی کیست + اهمیت آن در کسب و کارهای بین المللی

وزن خالص و ناخالص کالا + تفاوت ها و تاثیر وزن کالا بر ترخیص آن

ممنوعیت های پست درب به درب + مهم ترین نکات و قوانین

VGM در حمل و نقل + نحوه محاسبه تاییدیه وزن کانتینر

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان ( راهنمای 0 تا 100)

وزن حجمی بار هوایی | اهمیت محاسبه آن در حمل و نقل

ترخیص کار گمرک کیست؟ ( چرا به آن نیاز دارید)

حمل بار با جامبوبگ چگونه انجام می شود؟ (راهنمای کامل)

انوانتر در گمرک؛ راهنمای کامل جهت موفقیت در تجارت

سند دوزبلاغ چیست + کاربردهای آن در حمل و نقل با کامیون

ارسال دارو از آلمان به ایران + نکاتی که باید به آن توجه داشت

کارگو چین به ایران | 0 تا 100 آنچه که لازم است بدانید

کوریر سرویس؛ راهکاری مدرن برای ارسال سریع مرسولات

سرویس پست درب به درب | راهی نوین برای حمل و نقل کالا

تفاوت کراس استافینگ و ترانشیپ / بررسی مزایا و معایب

واردات کالا از هند؛ چالش‌ ها و فرصت‌ ها

واحد شمارش کانتینر TEU چیست + کاربردهای آن

ترمینال کانتینری + اهمیت آن در فرآیند نقل و انتقال کالا

آنچه در این مطلب میخوانید😃

امروزه بهترین تنگه های بین المللی جهان و آبراه ها در زنجیره تامین و تجارت جهانی بسیار مهم هستند. این جاده ها و کانال ها به عنوان گذرگاه های مهم برای جابجایی کالا و حمل و نقل شناخته می شوند و با ارتباط بین قاره ها و مناطق مختلف جهان، حمل و نقل کالا را تسهیل می کنند و نقش مهمی در اقتصاد جهانی ایفا می کنند. این تنگه های حیاتی، با فراهم آوردن دسترسی به بازارها و منابع مختلف از توسعه تجارت جهانی و رشد اقتصادی کشورها حمایت می کنند.

همچنین، امنیت این مسیرها در پیشگیری از حوادثی مانند سوانح کشتیرانی و آلودگی محیط زیست و ایجاد و حفظ تعادل و ثبات در اقتصاد و امنیت جهانی بسیار مهم است. در این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، در رابطه با بهترین تنگه های بین المللی، ویژگی ها و مزایای حمل و نقل دریایی صحبت خواهیم کرد. بنابراین؛ اگر قصد ارسال بار به روش دریایی را دارید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان
معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان

معرفی بهترین تنگه های بین المللی جهان

قبل از اینکه بخواهیم بهترین تنگه های بین المللی جهان را به شما معرفی کنیم، بهتر است تعریفی از تنگه بین المللی داشته باشیم. تنگه بین‌المللی، کانالی از آب است که در خط ساحلی بین دو کشور قرار دارد و عرض آن از دو ساحل تا مرز حاکمیت دریایی بین جزایر دریایی دو کشور همسایه امتداد دارد.

تنگه ها، به دلیل باریک بودن عموماً مکان های ویژه ای هستند و برای حمل و نقل کالا و ارتباطات دریایی اهمیت زیادی دارند. قبل از ارسال بار به روش دریایی بهتر است آشنایی کاملی با این تنگه ها داشته باشید. در ادامه این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، بهترین تنگه های بین المللی در جهان را به شما معرفی می کنیم.

تنگه هرمز

تنگه هرمز، یکی از بهترین تنگه های بین المللی جهان است که ایران و عمان را به خلیج فارس متصل می کند. این تنگه، به ​​عنوان یک مسیر مهم کشتیرانی برای کالا و نفت بسیار مهم است و نقش مهمی در تجارت جهانی و ارتباط بین مناطق مختلف جهان دارد. تنگه هرمز، به عنوان یک تنگه میانی بین اقیانوس هند و خلیج فارس شکل گرفته است. این تنگه، 35 کیلومتر عرض و 150 کیلومتر طول دارد و این مسیر دریایی، یکی از مهم ترین گذرگاه های حمل و نقل کالا در خاورمیانه است.

این تنگه، به ​​عنوان یکی از مهم ترین گذرگاه های نفتی جهان شناخته می شود و از طریق آن مقدار زیادی نفت جهان به بازارهای بین المللی صادر می شود. استراتژیک بودن تنگه هرمز، این منطقه را به یکی از حساس ترین نقاط جهان از نظر امنیتی و سیاسی تبدیل کرده است. تا آنجا که بحران ها یا تنش ها در منطقه می تواند تأثیرات جهانی زیادی داشته باشد و محدودیت هایی را برای حمل و نقل دریایی ایجاد کند.

تنگه جبل الطارق

تنگه جبل الطارق، یکی دیگر از بهترین تنگه های بین المللی جهان است که در جنوب اسپانیا و شمال آفریقا قرار دارد. این مسیر از میان کوه های جبل الطارق می گذرد و دریای مدیترانه را به اقیانوس اطلس متصل می کند. تنگه جبل الطارق، حدود 14 کیلومتر عرض و حدود 31 کیلومتر طول دارد که این مسیر دریایی را به یکی از مهم ترین مسیرهای حمل و نقل کالا در جنوب غربی اروپا تبدیل می کند.

این تنگه، نقش مهمی در تجارت جهانی و ارتباط بین مناطق مختلف جهان به عنوان مسیر مهمی برای حمل و نقل کالا و نفت دارد. مدیریت این منطقه، برای اقتصاد و امنیت بسیار مهم است و هر مشکلی در این حوزه، می تواند پیامدهای منفی برای حمل و نقل کالا و نفت داشته باشد.

نمایی از تنگه جبل الطارق
نمایی از تنگه جبل الطارق

تنگه مالاکا

این تنگه، در آسیا قرار دارد و یکی از مهم ترین و بهترین تنگه های بین المللی جهان است که بین شبه جزیره مالزی و جزایر اندونزی قرار دارد. این تنگه، آب را بین دویست هزار پلمپ از شمال غربی به جنوب شرقی، از سواحل مالزی و سواحل جزایر سوماترا و جاوه تقسیم می‌کند و دامنه وسیعی از تجارت بین‌المللی را تحت پوشش قرار می دهد. مساحت آن حدود 65000 کیلومتر مربع است و این تنگه را به یکی از بزرگترین خطوط دریایی جهان تبدیل کرده است. طول این خط آبی حدود 800 کیلومتر و عرض آن بین 50 تا 320 کیلومتر متغیر است.

تنگه پاناما

کانال پاناما یکی از بزرگترین، مهم ترین و بهترین تنگه های بین المللی جهان می باشد. این کانال به عنوان یک آبراه، اقیانوس آرام را از اقیانوس اطلس جدا می کند و به کشتی ها اجازه می دهد در آب های اطراف آمریکا حرکت کنند. طول کانال پاناما، تقریباً 51 مایل است. وجود این کانال باعث کاهش زمان و هزینه رفت و آمد کشتی ها بین دو اقیانوس و همچنین ادغام دو بازار مختلف، تأثیرات زیادی بر صنایع جهانی و رونق کسب و کار داشته است.

کانال پاناما، یکی از بزرگترین پروژه های مهندسی در جهان است که برای صنعت کشتیرانی بین المللی بسیار مهم است. در سال 1914، این کانال زمان دریانوردی بین اروپا و سواحل غربی آمریکا را کوتاه کرد.

تنگه پاناما یکی از بزرگترین تنگه های بین المللی
تنگه پاناما یکی از بزرگترین تنگه های بین المللی

تنگه سوئز

کانال سوئز، یکی دیگر از بهترین تنگه های بین المللی جهان مصر می باشد که دریای سرخ و دریای مدیترانه را به هم متصل می کند. این کانال، یکی از چشمگیرترین پروژه های مهندسی دریایی و همچنین به عنوان  یکی از مسیرهای اصلی کشتیرانی بین اروپا و آسیا می باشد. می توانیم این کانال را به عنوان سریع ترین و کارآمدترین راه ارتباطی، بین دریای سرخ و دریای مدیترانه معرفی کنیم. از آنجایی که بسیاری از کشورها برای حمل کالاهای خود به کشورهای دیگر به این مسیر متکی هستند، کنترل و مدیریت کشتی ها برای تضمین ایمنی و رشد حمل و نقل دریایی جهانی ضروری است.

مزایای حمل و نقل دریایی

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از افراد برای ارسال کالاهای تجاری خود از روش دریایی استفاده می کنند، بهتر است علاوه بر ویژگی ها، با مزایا و معایبی که این روش دارد آشنا شوند. در این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، مزیت های حمل و نقل دریایی در ارسال بار از بهترین تنگه های بین المللی جهان را به شما معرفی می کنم. مزایا حمل دریایی عبارت است از :

  • قیمت پایین برای حمل بارهای بزرگ
  • هزینه نگهداری کمتر در مقایسه با حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی
  • راحت ترین راه حمل و نقل کالاهای فله
  • امکان جابجایی کانتینرهای بار از طریق دریا
  • حفاظت بار در برابر حوادث
  • امنیت بالای بار به دلیل پلمپ کانتینر بار
  • طیف گسترده ای از کشتی های باری که حمل و نقل دریایی را انعطاف پذیر می کند.
مزایای استفاده از حمل بار دریایی
مزایای استفاده از حمل بار دریایی

جمع بندی

حمل و نقل دریایی، مهمترین و اصلی ترین راه حمل و نقل کالا در جهان است. بیش از دو سوم کالاهایی که در سراسر جهان مبادله می شود، از طریق دریا حمل خواهد شد. برای حجم زیاد محموله، حمل و نقل اقیانوسی ارزان ترین و ایمن ترین راه برای جابجایی کالا است. در این مقاله از شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس بهترین تنگه های بین المللی جهان را به شما معرفی کردیم تا در زمان حمل بار به روش دریایی، بتوانیم راحت تر کالاها را از این تنگه ها عبور دهید.

شرکت حمل و نقل بین المللی ققنوس، خدمات متنوعی در زمینه ارسال بار دریایی، ارسال بار هوایی، ارسال بار زمینی، حمل بار ته لنجی، حمل درب به درب کالا، ترخیص کالا و … به شما عزیزان ارائه می دهد. اگر سوالی در رابطه با تنگه های بین المللی دارید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بهترین تنگه های بین المللی جهان کدام اند؟

از بین بهترین تنگه های بین المللی جهان، بهترین تنگه هایی که می توانید برای ارسال بار استفاده کنید شامل: تنگه هرمز، تنگه جبل الطارق، تنگه مالاکا، تنگه پاناما و تنگه سوئز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این کانال ها با ما تماس بگیرید.

تنگه جبل الطارق چه ویژگی هایی دارد؟

این تنگه در جنوب اسپانیا و شمال آفریقا قرار دارد و با حدود 14 کیلومتر عرض و 31 کیلومتر طول یکی از مهم ترین مسیر برای حمل و نقل محموله ها در جنوب غربی اروپا به حساب می آید. کنترل این تنگه در اقتصاد و امنیت بسیار حائز اهمیت می باشد و در حمل نفت باید توجه زیادی به آن داشت.

تنگه مالاکا در کجا واقع شده است؟

تنگه مالاکا، یکی از بهترین تنگه های بین المللی جهان است که امروزه برای ارسال کالاها و نفت از این کانال استفاده می کنند. یکی از تنگه های موجود در قاره آسیا می باشد که بین شبه جزیه مالزی و جزایر اندونزی قرار دارد. این تنگه 800 کیلومتر طول دارد و عرض آن  بین 50 تا 320 کیلومتر می باشد. دامنه وسیعی از تجارت بین المللی از طریق این تنگه انجام می شود.

حمل و نقل دریایی چه مزیت هایی دارد؟

از مزیت هایی که می توانیم برای حمل و نقل دریایی در نظر بگیریم عبارت است از: قیمت پایین، هزینه نگهداری کم، حمل راحت کالاهای فله ای، امکان جابه جایی کانتینرها، حفاظت و امنیت بار.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x